„Matyt, įvairios šviečiamosios ir publicistinės naujienos mūsų tautiečiams padarė poveikį – kasmet vis daugiau lietuvių daržovių nori užsiauginti patys. Tad mums darbo netrūksta – daržovių daigai kasmet populiarėja“, – sakė bendrovės „Flora“ agronomė Daiva Pranckevičienė.

Kol kas UAB „Flora“ šiltnamiuose stiebiasi gėlių daigai, bet jau kitą savaitę šalia jų atsiras ir daržovių.

Kol kas UAB „Flora“ šiltnamiuose stiebiasi gėlių daigai, bet jau kitą savaitę šalia jų atsiras ir daržovių.

Kol kas Kėdainių miesto pakraštyje esančiuose didžiuliuose šiltnamiuose auga įvairių gėlių daigai, tačiau kitą savaitę čia bus pradėti auginti ir pirmieji agurkų, pomidorų, paprikų bei prieskoninių žolelių daigai.

Kasmet – pusė milijono gėlių daigų
Gėlių auginimas bendrovėje „Flora“ – pagrindinė veikla. Kasmet jos kolektyvas užaugina apie pusę milijono įvairių gėlių daigų. „Floros“ agronomė pastebėjo, kad pastaraisiais metais Lietuva pastebimai pradėjo puoštis. „Gėlių daigų nusipirkti atvažiuoja ne tik didžiųjų įmonių, bet ir mažų įstaigų atstovai. Vasarą gėlių žiedais puoštis nori ne tik privačių, bet ir daugiabučių namų gyventojai. Jie kaskart sodina vis įvairesnių ir spalvingesnių gėlių“, – sakė ilgametę gėlių auginimo patirtį sukaupusi agronomė.
Kėdainiečiai gėlininkai augina ne tik paklausių surfinijų, petunijų, begonijų, pelargonijų, ledinukų ar našlaičių daigus. Šįmet jie planuoja užauginti ir nemažai vis labiau populiarėjančių daugiamečių sundavilių bei įvairių žolinių augalų. „Jau pernai pastebėjome, kad populiarėja gėlių miksai. Žmonės į vieną lovelį susodina įvairių veislių bei spalvų gėles. Šįmet tokia tendencija taip pat išsilaikys, tad norime užauginti kuo įvairesnių gėlių“, – sakė D. Pranckevičienė.
Pavieniai asmenys jau dabar perkasi mažyčius gėlių daigelius ir toliau patys jais rūpinsis, kol pasodins į lovelius ar darželius, o pagrindinės prekybos gėlininkai paprastai sulaukia balandžio viduryje.

Daržoves augina patys
Be gėlių, jau antrą sezoną bendrovė „Flora“ augina ir daržovių daigus. „Planuojame užauginti keliasdešimt tūkstančių daigų agurkų, pomidorų bei paprikų. Jų siūlome labai įvairių veislių“, – sakė agronomė. D. Pranckevičienės teigimu, vien pomidorų jos kolektyvas augins apie penkiolika veislių, o tarp agurkų tradiciškai paklausiausia lieka Pasalimo veislė.
„Labai džiugu, kad daržininkystė vėl grįžta į lietuvių gyvenimus. Maždaug prieš penkerius metus daržovių auginimas buvo beveik dingęs iš sodų ir darželių, o dabar prie kiekvienų namų matome auginamus agurkus, pomidorus, prieskonius. Žmonės nori valgyti sveiką maistą, o jį dažniausiai garantuoja pačių darbas. Iš mūsų daigus perka ir didesnieji daržininkai, kurie užsisako po tūkstantį ar kelis tūkstančius daigų, bet užsuka nusipirkti ir po kelis daigus agurkų bei pomidorų. Niekur nedingsime, esame žemės vaikai, tai vis ir grįžtame prie jos“, – šypsojosi agronomė.
UAB „Flora“ daigus augina iš patikimų olandiškų sėklų. Daržoves sėti šiltnamininkai žada kitą savaitę. „Paprastai agurkų bei pomidorų daigus į šiltnamius patartina sodinti gegužės antroje pusėje, kai nelieka šalnų pavojaus. Kaip bus šįmet, sunku prognozuoti, nes pagal dabartinius orus galima spėti, kad pavasaris labai ankstyvas. Ruošiamės ir laukiame užsakymų, kiek ir kam kokių daigų užauginti“, – sakė D. Pranckevičienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.