Vertindami kainos ir kokybės santykį lietuviai pirmenybę atiduoda „Daumantų“ prekės ženklo kečupui. Tokį pirkėjų pasirinkimą atskleidė šveicarų organizacijos „ICERTIAS“ (International Certification Association) iniciatyva pirmą kartą Lietuvoje atliktas tarptautinio projekto „Best Buy Award“ tyrimas.

Kecupas_Tradicinis_755gŠveicarų kompanijos atliktame tyrime, kuris vyko 2013 metų spalį, „Daumantų“ pagardų gamintojams daugiausiai balsų už geriausią kainos ir kokybės santykį buvo atiduota kečupo kategorijoje.
„Daumantų“ kečupai gaminami pagal originalias receptūras iš saulėje sunokusių ir kruopščiai atrinktų pomidorų. Produktų gamyboje nenaudojami genetiškai modifikuoti organizmai. Skirtingi kečupai gardinami unikaliais įmonės technologo daugiau kaip 600 originalių padažų sukūrėjo Algio Kairio pritaikytais ir suderintais prieskonių mišiniais.
Aromatingi ir tiršti „Daumantų“ kečupai puikiai tinka ant laužo kepamiems šašlykams, kepsniams ir dešrelėms pagardinti. Tai puikus pagardas picai, mėsainiams, keptoms bulvytėms bei įvairiems šaltiems užkandžiams.
Kečupai pilstomi ne tik į originalios formos 500 g stiklo indus, bet ir į patogius naudoti plastiko buteliukus bei plastikinius trisluoksnius maišelius. Šios lengvos kečupo pakuotės labai patogios poilsiaujant gamtoje.
UAB „Daumantai LT“ kečupus gamina nuo 1996 metų. Šiuo metu „Daumantų“ pagardų gamintojai gamina vienuolikos pavadinimų kečupus, kuriuos išpilsto į daugiau kaip 20 skirtingos taros indelių.
Metų pradžioje nepriklausomų ekspertų atliktas auditas „Daumantų“ pagardų gamintojams 8 kartą suteikė aukštą A lygio tarptautinės „British Retail Consortium (BRC) Global Standard for Food Safety“ versijos standarto pažymėjimą. Maisto pramonės sektoriuje dirbančioms bendrovėms šis sertifikatas patvirtina, kad įmonėje vykstantys procesai užtikrina visų gamybos grandžių ir technologinių procesų kontrolę bei priežiūrą. Sertifikatus turinčios bendrovės Lietuvoje ir užsienyje yra vertinamos kaip patikimi ir skaidrūs maisto produktų tiekėjai.
Šveicarijos organizacijos ICERTIAS atliktoje apklausoje dalyvavo 1200 respondentų. Visi apklaustieji yra Lietuvos Respublikos piliečiai, sulaukę 15 metų amžiaus ar vyresni.  Tyrimas atliktas naudojant organizacijos ICERTIAS internetinį klausimyną ir pasitelkiant internetinių apklausų ir CAWI-DEEPMA (Computer Assisted Web Interviewing – Deep Mind Awareness) metodą.
Be „Daumantų“, lietuviai taip pat palankiai vertina ir prekės ženklų „Dvaro“, „Karūna“ ir „Švyturys“ produkciją. Šiuos prekės ženklus lietuviai laiko geriausiais optimalaus kainos ir kokybės santykio pavyzdžiais Lietuvos rinkoje.

Siūlome paskanauti lazanijos
Gardžiajai lazanijai pagaminti reikia kelių etapų ir pakankamai daug laiko, tačiau šio patiekalo skonis atperka visus gaminimo vargus. Jis tinka ir kasdieniškai, ir šventiškai vakarienei.

Reikės: pakelio lazanijos lakštų, didelės saujos tarkuoto Permezano tipo sūrio.
Mėsos padažui reikės: 300 g neriebios maltos kiaulienos, 100 g maltos jautienos, 2 morkų, keleto salierų stiebų, obuolio, keturių skiltelių česnako, dviejų svogūnų, 1 poro, 3-4 šaukštų „Daumantų“ kečupo, juodųjų pipirų, žiupsnelio petražolių, kitų prieskonių ir druskos pagal skonį, aliejaus kepimui.

Bešamelio padažui reikės: 250 ml pieno, 40 g sviesto, 2 valgomų šaukštų miltų, pusės stiklinės vandens, pusės arbatinio šaukštelio muskato riešuto, druskos.
Į keptuvę įpilame aliejaus ir sudedame mėsą. Kepamę ją maišydami ant lėtos ugnies, kol pasidaro smulkūs ir kietokai sukepę gumuliukai. Kitoje keptuvėje apkepiname tarkuotas morkas su supjaustytais svogūnais ir salierais. Įspaudžiame česnaką, įtarkuojame obuolį, suberiame prieskonius, įpilame kečupą ir sudedame sukepintą mėsytę. Viską patroškiname kartu. Padažas neturi būti per daug tirštas, jei reikia – įpilame šlakelį vandens.
Paruošiame Bešamelio padažą. Puode įkaitiname pieną, sudedame sviestą, druskytę, muskatą. Stiklinėje išmaišome vandenį su miltais ir supilame į įkaitintą pieną. Paverdame, kol padažas ims tirštėti.
Į skardą įpilame paruošto Bešamelio padažo, sudedame makaronų lakštus, uždedame daržovių troškinio, apiberiame tarkuotu sūrio. Dedame antrą sluoksnį makaronų ir vėl pilame padažo, dedame daržovių ir mėsos padažo, beriame sūriu. Paskutinis sluoksnis turi būti makaronų. Ant jo vėl užpilame Bešamelio padažo ir užberiame šiek tiek sūrio. Apkepą uždengiame folija ir dedame į orkaitę. Kepame 40 minučių 220 laipsnių karštumo orkaitėje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.