Skaudų pralaimėjimą atrankos į 2017 metų Europos čempionatą varžybose patyrė Lietuvos moterų rinktinė. Rimvydo Samulėno treniruojamos lietuvės Kėdainių arenoje 64:73 (9:11, 23:16, 14:19, 18:27) nusileido Slovėnijos krepšininkėms ir atsidūrė komplikuotoje padėtyje.

Lietuvės iššvaistė solidžią persvarą ir nusileido slovėnėms.

Mūsiškės antrąjį varžybų ratą pasitiks savo sąskaitoje neturėdamos nė vienos pergalės ir būdamos paskutinėje A grupės vietoje. Tuo metu lietuves įveikusios Slovėnijos ir Latvijos rinktinės savo jėgas tarpusavyje išmėgins po Naujųjų metų.

Ketvirtajame kėlinyje po Vitos Kuktienės dvitaškio Lietuvos nacionalinė komanda minimaliai pirmavo, tačiau tada viešnios iš Slovėnijos pelnė keturis taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai (58:55).

Vėliau Lietuvos krepšininkės dar du kartus suklydo, o tuo pasinaudojusius slovėnės nutolo per septynis taškus (64:57).

Danielė labai nuoširdžiai palaikė Lietuvos moterų rinktinę.

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei, Gintarė Petronytė pataikė dvitaškį (61:66), bet labiau priartėti mūsiškėms neleido netaiklūs metimai. Gabrielė Gutkauskaitė prametė metimą iš tritaškio zonos, Kamilė Nacickaitė – iš dvitaškio ir slovėnės įgijo pergalingą dviženklį pranašumą (71:61).

Pirmajame atrankos mače su Latvijos rinktine 32 kartus suklydusi Lietuvos nacionalinė komanda šį kartą prarado 27 kamuolius, kai tuo metu varžovės – 15.

Lietuvaičių atkakliai kovai neįkvėpė net energingi Kėdainių muzikantai.

Lietuvos moterų rinktinė: Eglė Šulčiūtė 16, Gabrielė Gutkauskaitė 11, Kamilė Nacickaitė 10, Gintarė Petronytė 8 (9 atk. kam.), Santa Okockytė 8, Vita Kuktienė 7, Marina Solopova 4.

Slovėnijos moterų rinktinė: Maja Erkič 19, Teja Oblak 16, Eva Liseč 12, Nika Barič 11.