Lietuvos moterų rinktinė tęsia pergalingą žygį Europos čempionato link. Atrankos grupės lyderių kovoje birželio 15-ąją Kėdainių arenoje lietuvės 81:61 (11:13, 24:17, 23:14, 23:17) sutrypė Didžiosios Britanijos rinktinę.

Kėdainių arenos sienos Lietuvos rinktinės krepšininkėms laimingos – tarp jų laimėtos dvejos iš dvejų  rungtynių.

Kėdainių arenos sienos Lietuvos rinktinės krepšininkėms laimingos – tarp jų laimėtos dvejos iš dvejų rungtynių.

Po šių rungtynių Lietuva tapo vienvalde grupės lydere, nes pirmajame namų susitikime lietuvaitės įveikė makedones, o išvykoje nugalėjo belges.

„Didžiosios Britanijos rinktinė žaidė labai agresyviai. Mums reikėjo laiko prie jų žaidimo prisitaikyti. Labai gerai, kad mūsų žaidėjos išliko sutelkusios dėmesį ir, nepaisant to, kad pirmavome, išlaikė aukštą žaidimo kokybę“, – po rungtynių sakė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė vidurio puolėja Gintarė Petronytė ir gynėjos Gabrielė Gutkauskaitė bei Kamilė Nacickaitė, pelniusios po 14 taškų.

„Šios rungtynės buvo mūsų šansas pamatyti, kokio lygio mes esame. Didžiosios Britanijos rinktinė yra labai pajėgi. Tačiau žaidėme greitą žaidimą ir tai padėjo mums laimėti dvikovą“, – sakė K. Nacickaitė.

Rezultatyviausiai tarp Didžiosios Britanijos krepšininkių žaidė aukštaūgė Temitope Fagbenle, kuri pelnė 16 taškų.

„Pirmuosius kėlinius mes kovojome, tačiau po to Lietuvos komanda perėmė žaidimo kontrolę, o mes pradėjome klysti“, – sakė Didžiosios Britanijos vyriausiasis treneris Peteris Buckle’as.

Lietuvos rinktinę aistringai palaiko ne tik žaidėjų artimieji, bet ir didelis būrys Kėdainių krepšinio mėgėjų. Tarp jų viena aktyviausių – ūkininkė Erlanda Turskienė: „Kaip galima praleisti progą pamatyti, kaip žaidžia mūsų moterys ir jas palaikyti. Kaskart žaviuosi mūsiškių žaidimu ir taip rėkiu, jas palaikydama, kad namo grįžtu praradusi balsą. Šaunuolės mūsų merginos, gražiai žaidžia ir ne veltui laimi.“

Kitas atrankos į Europos čempionatą rungtynes Lietuvos rinktinė žais birželio 18-ąją išvykoje su Makedonijos komanda, kurią Kėdainiuose įveikė 42 taškais.

Namų rungtynės Kėdainių arenoje lietuvaičių laukia birželio 22-ąją su belgėmis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.