„Jaučiuosi kaip sportininkas, besiruošiantis olimpinėms žaidynėms. Iki mano trečiosios kolekcijos pristatymo liko kiek daugiau negu mėnuo, o aš negaliu ramiai miegoti, vis galvoju, kokiomis detalėmis dar pagražinti baigiamus kurti batus“, – šypsenos neslepia kėdainietis avalynės dizaineris Žanas Maslauskas.

Jau balandžio 5-ąją batų dizaineris Žanas Maslauskas pristatys trečiąją savo siūtų batų kolekciją.

Jau balandžio 5-ąją batų dizaineris Žanas Maslauskas pristatys trečiąją savo siūtų batų kolekciją.

Trečiąją paties siūtų batų kolekciją garsusis Kėdainių batsiuvys planuoja pristatyti balandžio 5-ąją Kėdainių daugiakultūriame centre.

Norėjo įspūdingos šventės miestui
„Labai norėjau kolekcijos pristatymą surengti naujojoje arenoje ir padaryti tikrai įspūdingą šventę kėdainiečiams. Noriu įtikinti aplinkinius, kad batų siuvimas yra ne plikas verslas, bet daug kūrybiškumo ir pastangų reikalaujantis menas. Mūsų idėjas parėmė Lietuvos televizija, kai kurie respublikiniai leidiniai, atsirado žmonių, kurie siūlėsi padėti surengti įspūdingą reginį, tačiau vien kelių entuziastų palaikymo buvo maža. Nepavyko rasti rėmėjų, tai kolekcijos pristatymą rengiame kuklesnį. Gaila, kad nepadarėme to, ko norėjome, tačiau rankų nenuleidžiu ir savo svajonių neatsisakau. Ketvirtąją kolekciją būtinai pristatysiu taip, kaip sumaniau – trankiai, nepakartojamai ir labai įspūdingai“, – sakė Ž. Maslauskas.

Naujojoje kolekcijoje – batai ne tik moterims...

Naujojoje kolekcijoje – batai ne tik moterims…

Išskirtinumas – platforma
Trečiosios kolekcijos pristatymo reikalus palikęs žmonai Jurgitai Žanas Maslauskas kasdien triūsia siūdamas batus. Po gero mėnesio jis kėdainiečiams, ištikimiausiems klientams ir bičiuliams pademonstruos apie 40 porų batų, tarp jų kelios bus skirtos vyrams, o likusios – nepakartojami vienetiniai moteriški aulinukai, ilgaauliai ar bateliai.
„Batų bus labai įvairių: juodų, baltų, margų, spalvotų. Šios kolekcijos išskirtinumas – batai ant platformos. Pastebėjau, kad aukštesnis padas yra gerokai patogesnis. Kai jis kokybiškas, nepraleidžia šalčio. Batus siuvu iš odos, kuri yra pinta, marginta ar apdirbta lazeriu. Bus daug batų su įvairiomis siuvinėtomis detalėmis. Taip pat daug dirbu su kulnais bei batų liežuviais. Nenoriu atskleisti visų subtilybių, bet naujosios kolekcijos batai man pačiam daro įspūdį. Visi batai bus minkšti, praktiški, patogūs“, – atviravo batsiuvys.

... bet ir vyrams.

… bet ir vyrams.

Pasiruošimas nuo pernykštės vasaros
Naująją kolekciją ruošti Ž. Maslauskas pradėjo praėjusių metų vasarą. Pirmiausia batsiuvys maždaug už 13 tūkstančių nusipirko odos, o vėliau ją dailino, tobulino, kūrė eskizus, kuriuos netruko paversti kvapą gniaužiančiais batais. „Buvo visokių bandymų. Puikiai pamenu, kaip vienai moteriškų batelių porai, norėdamas išpildyti viską, ką sugalvojau, vos užtekau dviejų kvadratinių metrų odos. Neretai išgirstu, kad batų siuvimas – lengvas užsiėmimas Turiu tokius skeptikus nuvilti. Kol pasiuvu vieną porą batų, be pertraukų turiu dirbti apie keturiasdešimt valandų“, – sakė Ž. Maslauskas.

Klientai drąsėja
Be naujosios kolekcijos kūrimo rūpesčių, batsiuvys neapleidžia ir batų siuvimo užsakymų. Kas mėnesį kėdainietis pasiuva apie šešias poras batų. „Džiaugiuosi kiekvienu klientu, kuris ateina ir prašo pasiūti naujus batus. Ypač džiaugiuosi tais, kurie leidžia man eksperimentuoti ir noriai priima visus pasiūlymus. Gera pastebėti, jog užsakovai drąsėja. Ypač laisvėja vyrų norai. Štai praėjusią savaitę priėmiau klaipėdiečio užsakymą pasiūti oranžinius batus. Džiugu, kad spalvos skinasi kelią ir į batų pasaulį“, – sakė Ž. Maslauskas.
Be kolekcijos pristatymo, savo klientams Žanas Maslauskas ir toliau ruošia malonias staigmenas – 18 metų gimtadienio proga visą kovo mėnesį „Batų namuose“ bus taikomos 18 procentų nuolaidos batų pakaloms, taip pat taisantieji avalynę už 18 litų ir daugiau turės galimybę laimėti batus iš naujosios, trečiosios, Žano Maslausko batų kolekcijos.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Stepas

    Būtent tokie žmonės kaip Žanas (o ne visokie Viktorai) formuoja tikrąjį Kėdainių įvaizdį – galia, kad jo kolekciją nepavyko pristaytti naujuosiuose rūmuose. Kokios nors partijos renginiui pinigų tam nepristinga. Taip ir plinta nuomonė, kad Kėdainiai – tik jų forpostas.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.