Kėdainių futbolo klubo „Nevėžis“ dešimtmečiai nustebino Lenkiją, pasipuošę nugalėtojų medaliais, ir privertė daugelį kaimyninės šalies gyventojų garsiai prabilti apie negirdėtą Lietuvos provincijos miestą Kėdainius. 

Trenerio Ryčio Šležio auklėtiniai triumfavo svarbiame dešimtmečių futbolininkų turnyre Lenkijoje ir iš jos grįžo iškovoję čempionų taurę.

Trenerio Ryčio Šležio auklėtiniai triumfavo svarbiame dešimtmečių futbolininkų turnyre Lenkijoje ir iš jos grįžo iškovoję čempionų taurę.

Rugsėjo 27-29 dienomis Lenkijoje, Starogard Gdanski mieste, įvykusiame tarptautiniame vaikų futbolo turnyre „DEYNA CUP JUNIOR“, kuriame dalyvavo apie 400 jaunųjų futbolininkų iš Lenkijos, Švedijos, Baltarusijos ir Lietuvos, Kėdainių jaunimas užėmė pirmąją vietą. Po kėdainečių kojomis krito galingos Varšuvos, Vroclavo, Gdansko, Poznanės ir kitų Lenkijos aukščiausios lygos vaikų futbolo akademijų komandos.
Pirmąją turnyro dieną kėdainiečiai, rungtyniavę „B“ pogrupyje, sužaidė devyneres rungtynes, iš kurių net aštuoniose šventė pergales. Turnyrą „Nevėžis“ pradėjo pergale 6:1 prieš Olštyno „Naki“, po to 6:0 įveikė Gdansko „Gedania“, 2:1 Poznanės „Warta“, vėliau 6:0 Osiczanka Osice, 5:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała ir 3:1 Švedijos P03 Östers IF klubus. Įsibėgėjusius kėdainiečius pristabdė tik Wrocław AP Śląsk futbolo akademijos futbolininkai, kurie 1:0 įveikė „Nevėžio“ dešimtmečius. Bet po šio pralaimėjimo kėdainiečiai nepalūžo ir 8:0 sutriuškino Chojniczanka Chojnice bei 6:0 Bydgoszcz „Zawisza“ bendraamžius. Per pirmąją varžybų dieną „Nevėžio“ futbolininkai įmušė net 42 įvarčius, o į savo vartus praleido tik 5 ir įsitvirtino antroje vietoje.
Antrą dieną kovoje dėl 1-8 vietų kėdainiečių laukė labai rimti varžovai ir tuo teko įsitikinti pirmose rungtynėse, kai 1:2 pralaimėta Varšuvos „Legia“ komandai. Bet po šio pralaimėjimo jaunieji „Nevėžio“ futbolininkai pasiekė tris pergales iš eilės ir tai garantavo pirmąją vietą galutinėje turnyrinėje lentelėje. Kėdainiečiai 1:0 palaužė Bialystoko „MOSP Jagiellonia“, 3:1 įveikė Gdynės „Arka“ ir paskutinėse turnyro rungtynėse 2:1 įveikė šeimininkų „Beniaminek 03“ komandą.
Turnyro uždarymo metu aplodismentais apdovanoti „Nevėžio“ jaunieji futbolininkai namo grįžo pasipuošę medaliais, parsivežė įvairių prizų ir gražuolę čempionų taurę.
Šis turnyras skirtas vieno geriausių XX amžiaus Lenkijos futbolininkų, 1972 metų XX Olimpinių žaidynių Miunhene aukso medalio laimėtojo, 1974 m. Pasaulio futbolo čempionato bronzos medalininko Kazimierz Deyna (1947-1989) atminimui. Turnyrą globoja Lenkijos futbolo federacija, o specialų „Fair play“ prizą yra įsteigęs Lenkijos Respublikos prezidentas Bronisław Komorowski.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.