Neliko abejonių, kad nuo 2015 metų sausio pirmosios mūsų piniginėse šlamės ne litai, o eurai. Ar tinkamai tam ruošiamės?

„Swedbank“ Pietų Lietuvos filialo valdytojas Saulius Drąsutis neveidmainiavo: ,,Keičiant litus į eurus, pirmosiomis dienomis galima patirti ir nepatogumų.“

„Swedbank“ Pietų Lietuvos filialo valdytojas Saulius Drąsutis neveidmainiavo: ,,Keičiant litus į eurus, pirmosiomis dienomis galima patirti ir nepatogumų.“

Su Kėdainių verslininkais susitikusio „Swedbank“ Pietų Lietuvos filialo valdytojo Sauliaus Drąsučio teigimu, daug žmonių permainų laukia per vangiai: „Kaimyninių šalių patirtis rodo, kad po valiutos pakeitimo patiriama ir privalumų, ir netekčių: aišku, kad sumažės konvertavimo išlaidos, turėtų padaugėti užsienio investicijų, sparčiau augti bendrasis vidaus produktas. Tačiau euro atėjimą lydi skepticizmas, papildomų išlaidų turės verslas – pavyzdžiui, reikės arba perprogramuoti, arba net įsigyti naujus kasos aparatus, o kur dar naujų pinigų įsigijimo išlaidos?“

Pasklis 114 tonų banknotų
„Apklausų duomenys rodo, kad lietuviai turi net daugiau žinių už latvius, kurių šalyje euras valstybine valiuta tapo šių metų sausio pirmąją.
Tačiau praktinių žingsnių būsimoms permainoms pasitikti dar beveik nedaroma.
Lietuvoje cirkuliuoja per 11 milijardų litų grynais pinigais. Tik trečdalis jų – verslo įmonėse. Likusieji priklauso fiziniams asmenims.
O keičiant tokį kiekį pinigų, sunku išvengti didesnių ar menkesnių problemų“, – įžvelgė bankininkas.
Jau aišku, kad pirmąją 2015-ųjų metų dieną po Lietuvą pasklis 114 tonų eurų banknotų.

Prekybininkams – rimtas išbandymas
Bankininkų manymu, lengviausiai eurą pasitiks tie, kurie naudojasi mokėjimo kortelėmis – jose laikomi pinigai bus konvertuoti automatiškai.
O itin sudėtinga bus prekybininkams – jie iki sausio 15-osios dirbs net su dviem kasos aparatais: viename už prekes dar bus galima atsiskaityti litais, o kitame – eurais.
Grąžą bet kuriuo atveju reikės atiduoti tik eurais. Kažin ar pagrįsta manyti, kad tuo laikotarpiu negali susidaryti eilių.
Verčiau jau iš anksto pasistengti jų išvengti – pavyzdžiui, šimtinę litų išsikeisti banke, o ne parduotuvėje nusipirkus degtukų.

Konsultacijos – bankuose
S. Drąsutis priminė, kad bet kuris bankas ar jo filialas jau dabar privalo teikti informaciją ir konsultuoti dėl būsimo litų pakeitimo eurais: ,,Nedvejodami ten eikite ir klauskite.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.