[adsense_inserter id=“%postId%“]

Kėdainių rajone sparčiai mažėja socialinį būstą išsinuomoti laukiančių žmonių. Vien šiais metais rajono savivaldybė įsigijo keturias dešimtis būstų, o už sutaupytas lėšas bus perkami dar keli. Norint, jog kai kurie daugiabučiai nevirstų savotiškais getais, kaip jau nutiko dėl ankstesnių vadovų sprendimų, socialinių sunkumų turintys žmonės apgyvendinami skirtinguose pastatuose. Šia praktika seka ir kiti šalies miestai.

Sutaupė net 100 tūkst. eurų

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius pabrėžė, kad per savo kadenciją daugiausia skundų yra sulaukęs ne dėl socialinių būstų nuomininkų.

„Galiu pasidžiaugti, jog Turto ir statybos skyrius baigė pirkimus pagal socialinio būsto įsigijimo programą. Nupirkti visi 40 būstų, kuriuos buvo numatyta įsigyti“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.

Pasak rajono vadovo, perkant socialinius būstus pavyko sutaupyti net 100 tūkstančių eurų.

„Už šią, sutaupytą sumą, ketiname įsigyti dar keturis ar penkis socialinius būstus, priklausomai nuo kambarių skaičiaus“, – apie sutaupytų biudžeto lėšų panaudijimo planus kalbėjo rajono savivaldybės vadovas S. Grinkevičius.

Nenorima sukurti atskirties getų

Rajono meras pripažino – gyventojams kyla klausimų, ar racionalu socialinius būstus pirkti įvairiuose namuose. Esama nuomonių, kad tokius būstus, kuriuose apgyvendinami įvairių nepriteklių turintys žmonės, tikslingiau būtų koncentruoti atskiruose pastatuose. Savotiškais pavyzdžiais jau yra tapę du Kėdainių daugiabučiai – Lukšio gatvėje 2-uoju numeriu bei Šėtos gatvėje 21-uoju numeriu pažymėti namai.

„Ankstesnės valdžios nuostata buvo, kad visi socialiniai būstai būtų koncentruojami viename name. Tačiau tame esama nemažai problemų, nes esama nemažai žmonių, kurie savo butus tokiuose pastatuose nuo seno privatizavę, juose gyvena. Šalia susidaranti ypač didelė socialinių būstų koncentracija jiems ima kelti rūpesčių“, – kalbėjo S. Grinkevičius, užsiminęs, kad yra sulaukęs nemažai nusiskundimų dėl nepageidaujamos kaimynystės.

Dabar praktika keičiasi. Norint, kad tam tikros Kėdainių vietos, o tiksliau – atskiri daugiabučiai nevirstų koncentruotos atskirties židiniais, savotiškais getais, socialinius būstus nuspręstą įsigyti po vieną įvairiuose namuose.

Socialiniuose būstuose – ir tvarkingi gyventojai

„Problema – ne pačiuose socialiniuose būstuose, viskas priklauso nuo juose gyvenančių žmonių“, – akcentavo rajono meras S. Grinkevičius.

Savivaldybės vadovas minėjo, kad kelių kambarių butai skiriami ne vieną atžalą auginančioms moterims, o gyventojus ragino būti atlaidesniais. Juolab požiūris į socialinius būstus, o tiksliau jų gyventojus vis dar yra stipriai stigmatizuotas, suformuotas ne pačių geriausių stereotipų.

„Kai kurių gyventojų požiūris, jog socialinis būstas – absoliutus blogis, galbūt nėra visiškai teisingas. Juose gyvena ir mažesnes pajamas gaunantys, tačiau įstatymų ir bendrų tvarkų besilaikantys žmonės“, – sakė rajono meras.

Ankstesnės valdžios nuostata buvo, kad visi socialiniai būstai būtų koncentruojami viename name. Tačiau tame esama nemažai problemų, nes yra nemažai žmonių, kurie savo butus tokiuose pastatuose nuo seno privatizavę, juose gyvena. Šalia susidaranti ypač didelė socialinių būstų koncentracija jiems ima kelti rūpesčių.

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius

Rajono vadovas patikslino per savo kadenciją daugiausia skundų sulaukęs ne dėl socialinių būstų nuomininkų. Daugiabučių gyventojai rajono vadovui dažniausiai skundžiasi negalintys pakęsti įstatymus ir visuotinai priimtas elgesio normas įžūliai ignoruojančių nuosavuose būstuose įsikūrusių triukšmingų ar liguistai konfliktiškų kraštiečių kaimynystės.

Eilė per kadenciją sumažėjo keliskart

Kėdainių rajono vadovas S. Grinkevičius pasidžiaugė, jog sparčiai sprendžiama ne vienerius metus opia buvusi nepasiturinčių aprūpinimo socialiniais būstais problema.

„Situacija iš tiesų gerėja. Šiuo metu eilėje laukia apie devyniasdešimt socialiniuose būstuose apsigyventi norinčių žmonių. Jeigu man pradėjus dirbti meru šioje eilėje buvo keli šimtai, tai dabar eilė ženkliai sumažėjusi“, – konstatavo rajono meras S. Grinkevičius.

Pasidžiaugęs, jog sparčiai vykdoma nepasiturinčiųjų aprūpinimu socialiniais būstais programa, rajono meras vylėsi, kad neseniai įsigytuose būstuose apsigyvensiantys nuomininkai tausos ir prižiūrės savivaldybės turtą, laikysis visuotinai priimtų elgesio normų bei įstatymų. O tuomet nekils problemų ir konfliktinių situacijų su šalia gyvenančiais kaimynais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.