Per pirmąjį šių metų pusmetį palaidi ir agresyvūs šunys užpuolė daugiau laiškininkų nei pernai per visus metus. Iš viso šiemet buvo užpulti ir sužaloti 7 Lietuvos pašto darbuotojai, kai pernai per visus metus tokių atvejų buvo 5.

SuoPalaidi ir agresyvūs šunys visada buvo didelė problema kaimiškose teritorijose. Deja, tačiau pastaruoju metu pastebime tendenciją, kad laiškininkai dažniau šunų užpuolami ne kaimuose ar vienkiemiuose, bet privačių namų teritorijose matant šeimininkams“, – sakė Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Nesaugiausia laiškininkams, aptarnaujantiems teritorijas Kauno rajone – čia šiemet buvo užpulti 5 laiškininkai. Laiškininkai taip pat buvo užpulti Vilniaus ir Jonavos rajonuose.

I. Dundulienė primena, kad gyvūnui užpuolus ir sužalojus laiškininką, apie kiekvieną tokį atvejį yra informuojama policija, todėl gyventojų prašoma atsakingai prižiūrėti savo augintinius.

Jei šuo sužalojo asmenį ar jo turtą, augintinio šeimininkui gresia bauda nuo 500 iki 1000 litų. Patyrus stiprius sužalojimus, kai nukentėjęs asmuo praranda nedidelę dalį darbingumo arba ilgai sirgo, šuns šeimininkas gali būti baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Sumažinti riziką laiškininkui būti užpultam šuns padėtų ir tinkamai įrengtos gaunamųjų laiškų dėžutės. Lietuvos pašto primena, kad laiškų dėžutės turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose: daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte, individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją, įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą, sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė Lietuvoje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.