Nuo liepos 16 iki rugpjūčio 12 dienos vaikų ir kūdikių skyrius bus uždaromas, visas personalas atostogaus, o budintys pediatrai dirbs priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje ir ten teiks reikiamą pagalbą. Visiems pacientams iki 18 metų, kam tuo laikotarpiu prireiks skubios medicininės pagalbos, pagal indikacijas bus teikiama stebėjimo paslauga priėmimo skyriuje, stacionariniam gydymui pacientai bus siunčiami į Kauno ligonines ar Jonavos ligoninę.

Vaikų ir kūdikių skyrius teikia stacionarines gydymo paslaugas. Į skyrių dažniausiai patenka pacientai iki 5 metų amžiaus, kita grupė būtų paaugliai, nors į skyrių guldomi visi ligoniai, kuriems reikalinga stacionarinė pagalba, iki 18 metų. 12-14 pacientų beveik yra vidurkis – tiek pacientų kasdien buvo gydoma gegužę ir beveik visą birželį.

Remiantis ankstesnių metų praktika, mažiausiai pacientų skyriuje būna vasaros – liepos bei rugpjūčio – mėnesiais.

Skyriuje yra 3 lovos, kurias išlaiko rajono savivaldybė ir kurios skirtos medicininei slaugai, kai vaikai, dėl netinkamų socialinių sąlygų paimami iš įvairių šeimų ir kol sprendžiamos iškilusios problemos, jie prižiūrimi vaikų-kūdikių skyriuje. Vėliau su Vaiko teisių apsaugos skyriaus žinia šie pacientai perduodami globos institucijoms ar grąžinami atgal į šeimas.

Vaikų ir kūdikių skyriaus vedėja priminė, kad skyriuje teikiama ir dienos stacionaro paslauga.

,,Ši paslauga teikiama lengvesniems ligos atvejams, kai reikia tarkim, konsultacijų po laringito, astmos paūmėjimų, kai būtina pasekti paciento būklę, daromos inhaliacijos, apmokoma kaip tinkamai susipurkšti ir įkvėpti vaistus, kitos gydymo paslaugos, kurias galima atlikti tik skyriuje. Teikiant šią paslaugą, tėvai su vaikais atvyksta kiekvieną dieną, mes įvertiname paciento būklę, skiriame procedūras ir galime tęsti gydymą kelias dienas kol išlieka poreikis. Gydymas trunka kasdien, darbo dieną iki 17 valandos. Vaikams dienos stacionaro paslauga tinkama ne visiems susirgimams gydyti. Jei reikalinga skysčių korekcija, skiriamos lašinės infuzijos, statomi kateteriai, su kuriuo, pasibaigus dienos gydymui į namus išleisti nesaugu, kitą dieną pacientui vėl turi įvesti kateterį, durti – stresas ir vaikui, ir tėvams. Tokiais atvejais tinkamesnė stebėjimo paslauga“, – aiškino vaikų ir kūdikių skyriaus vedėja Dovilė Lukoševičiūtė-Zikė.

Tame pačiame skyriuje teikiama ir stebėjimo paslauga, trunkanti iki 24 valandų (parą laiko), ji skirta ūmesnei medicininei pagalbai. Dažniausiai – vėmimų atvejais, esant viduriavimui, kai reikia ūmios skysčių korekcijos, kuomet statomos įvairios lašinės ir pan. Jeigu reikia ilgesnio gydymo ir detalesnio ištyrimo, tuomet teikiama stacionarinė paslauga ir pacientas guldomas į skyrių.
,,Įvertinus kiekvieno paciento būklę, skiriame tinkamiausią gydymo būdą“, – apibendrino skyriaus vedėja.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.