Kėdainiškis Stasys Antanaitis birželio 4-ąją Labūnavos tvenkinyje po pusvalandžio kovos į valtį įsivertė 14 kilogramų 220 gramų karpį.

Įspūdingą karpį sugavusiam Stasiui Antanaičiui (kairėje) šįkart asistavo bičiulis Valerijus.

Įspūdingą karpį sugavusiam Stasiui Antanaičiui (kairėje) šįkart asistavo bičiulis Valerijus.

Pastaruoju metu Stasys į žvejybą važiuoja ne vienas: būtinai kartu pasikviečia ir bičiulį, dažniausiai – Alfredą arba Valerą.
Kodėl? Mat likimas Stasio nelepina – vyriškis jau daug metų priverstas judėti neįgaliojo vežimėlyje.
„Seniau be vargo susitvarkydavau pats. Dabar išplaukti galiu, bet grįžus vienam viską susikrauti į automobilį ir parvažiuoti namo pasidarė per sunku. Tenka ieškoti bendraminčių, kuriems žvejyba taip pat rūpi kaip ir man“, – pasakojo žvejys.
Stasys žvejoja jau daugiau kaip 30 metų ir įsitikinęs, kad tai padeda nekeikti likimo dėl negalios.
„Žvejoti važiuoju kone kasdien. Turiu guminę pripučiamą valtį. Įsidedu ją į automobilį, susirenku įrankius ir važiuoju prie Bublių, Juodkiškio ar Labūnavos tvenkinių.
Turiu atsirinkęs kelias pakrantes, kuriomis prie vandens galima privažiuoti vežimėliu. Viską pasiruošiu, įsiropščiu į valtį ir kiek paplaukęs žvejoju. Dienų būna įvairių: kartais pagaunu gana daug, o kartais tenka grįžti tuščiomis“, – pasakojo žvejys.

 Patyrusiam žvejui šį galiūną pavyko įveikti per pusvalandį.

Patyrusiam žvejui šį galiūną pavyko įveikti per pusvalandį.

Parsivežtą laimikį išdarinėti ir sutvarkyti Stasiui padeda žmona Sabina. Vyriškiui gardžios visos žuvys, tačiau labiausiai patinka paties išrūkyta ir su tik paties parinktais prieskoniais.
,,Namuose žuvies beveik niekada nepritrūksta, mielai ja pasidalinu ir su bičiuliais“, – sakė kėdainiškis.
Likusį nuo žvejybos laisvalaikį Stasys mėgsta leisti Kėdainių bendruomenės socialiniame centre, kur galima lankyti įvairius užsiėmimus, bendrauti su panašaus likimo bičiuliais.
Bendrovės „Kaplių žuvys“ direktorius Arvydas Šurkus į klausimą, kokio amžiaus galėtų būti per 14 kilogramų svėręs karpis, atsakė, kad tos žuvies nepamatęs spėlioti nenori: ,,Visgi manau, kad tikrai ji ne jaunesnė negu dešimt metų.“
O Stasys Antanaitis įsitikinęs, kad didžiausia jo sugauta žuvis – dar ateityje. Juolab, kad užpernai net apie keturias valandas tąsėsi su, ko gero, tikrai stambesniu karpiu: ,,Deja, tąkart likau be nieko – žuvis buvo vikresnė ir stipresnė.“
Ar teisybė, kad visi žvejai – melagiai, nori pasididžiuoti kuo didesniu laimikiu? ,,Aš džiaugiuosi ir mažomis žuvelėmis, o neliūdžiu net grįžęs tuščiomis“, – šyptelėjo nuo tiesaus atsakymo išsisukęs vyriškis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.