Nors lauke spaudžia šaltukas, Labūnavos pagrindinės mokyklos direktorė Rita Karnilavičienė drąsiai kasdien pra­veria duris. Žino, jog rūpesčių dėl mokyklos patalpų šildymo tikrai nebus. 

Labūnavos pagrindinės mokyklos direktorė Rita Karnilavičienė džiaugiasi, kad mokykloje pagaliau šilta.

Labūnavos pagrindinės mokyklos direktorė Rita Karnilavičienė džiaugiasi, kad mokykloje pagaliau šilta.

Mokykla visai neseniai atsisveikino su statybiniais pastoliais ir jau džiaugiasi dalinės renovacijos rezultatais.
„Džiaugiamės, kad mūsų mokykla pagaliau šilta. Ilgus metus gyvenome šaltyje. Buvo klasių, kur termometro stulpelis žiemą nepakildavo aukščiau 14 laipsnių. Dar praėjusią žiemą mokykla su skyriais šildymui per mėnesį išleisdavo apie dešimt tūkstančių eurų ir vis tiek negalėdavo pasigirti šilta aplinka. Dabar išlaidos gerokai mažesnės, o patogumas nepalyginamas“, – skuba pasigirti Labūnavos pagrindinės mokyklos direktorė.

Atnaujinimas po 50 metų
Labūnaviškiai džiaugiasi, kad 50 metų kaime stovinti mokykla pagaliau sulaukė rimtų investicijų. Per dvejus metus mokykloje atlikta darbų už maždaug 240 tūkstančių eurų. „Labai džiaugėmės, kai sužinojome, jog jau 2015 metais mūsų mokyklai iš Švietimo įstaigų modernizavimo programos buvo skirta per 57 tūkstančius eurų, o pernai gavome dar apie 185 tūkstančius. Paskelbus konkursą, jo laimėtojais tapo bendrovės „Struktūra“ kolektyvas. Jie labai operatyviai dirbo, keitė langus, duris, dalį stogo, apšiltino visą pastatą. Taip pat pagal visus reikalavimus įrengti įvažiavimai su nuolydžiais. Mūsų mokykla tapo ir jaukesnė, ir šiltesnė, ir gražesnė“, – sakė R. Karnilavičienė.
Direktorė pasidžiaugė, kad investicijų šįmet sulaukė ne tik pagrindinė mokykla, bet ir Pelėdnagiuose esantis „Dobiliuko“ skyrius. Jo tvarkymui bemaž 60 tūkstančių eurų skyrė savivaldybė.

Mokyklą puošia naujai sudėti langai.

Mokyklą puošia naujai sudėti langai.

Smagu visai bendruomenei
„Nors daug darbų padaryta, kad mūsų mokykla būtų tvarkinga, jauki, saugi ir šilta, tačiau dar turime skaudžių vietų. Dar labai reikia sutvarkyti sanitarinius mazgus, atnaujinti šildymo sistemą bei paremontuoti vidaus patalpas. Paprastai kosmetinį remontą tai vienoje, tai kitoje klasėje atliekame savo jėgomis, bet norėtųsi kompleksiško atsinaujinimo. Labai gerai žinau, kad prastos būklės mokyklų yra ne viena. Žinau ir kiek reikia prirašyti raštų, kad būtų skirta lėšų atnaujinimui. Tikiuosi, kad mes ir toliau pamažu gražėsime, juk mokykla yra brangi ir svarbi visai mūsų kaimo bendruomenei. Džiaugiamės stabiliu maždaug 100 mokinių skaičiumi jau kelerius metus. Tad ir vaikams, ir jų tėvams, ir mokytojams norime sudaryti geras sąlygas“, – sakė R. Karnilavičienė.

Atnaujinta mokykla ir graži, ir jauki, ir šilta, ir gerokai saugesnė.

Atnaujinta mokykla ir graži, ir jauki, ir šilta, ir gerokai saugesnė.

Investicijos ir miestui, ir kaimui
Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo Juliaus Lukoševičiaus teigimu, Labūnavos pagrindinė mokykla viena iš keleto švietimo įstaigų praėjusiais metais sulaukusių gana nemažų investicijų. „Pernai iš valstybės investicijos programų lėšų gavo Akademijos, Šviesioji, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos ir Labūnavos pagrindinė mokykla. Jos gavo gerokai per pusę milijono eurų. Be to, savivaldybė investavo į „Aušros“ progimnazijos, Pelėdnagių „Dobiliuką“, „Ryto“ progimnaziją, ikimokyklinių bei kitų švietimo įstaigų ataujinimą. Tam skirta ir investuota dar per pusę milijono eurų. Šių metų strateginiame veiklos plane taip pat numatyta nemažai investicijų į švietimo įstaigas. Be to, laukiame paramos ir iš valstybės investicijų programos. Iš viso pagal planus švietimo įstaigos turėtų sulaukti maždaug 860 tūkstančių eurų investicijų. Darbai yra suplanuoti Akademijos, Šėtos bei Šviesiojoje gimnazijose. Toliau norime tvarkyti „Aušros“ ir „Ryto“ progimnazijas, galvojame apie Juozo Paukštelio progimnazijos vidaus remontą. Darbai suplanuoti ikimokyklinėse įstaigose: ten dar bus tęsiami pavėsinių atnaujinimai, žaidimo aikštelių tvarkymai, kiemų remontai. Numatyta pakeisti langus Specialiojoje mokykloje. Remonto laukia ir Muzikos mokykla bei Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinė mokykla. Be to, kasmet išlenda visokių nesuplanuotų darbų“, – sakė J. Lukoševičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.