Labūnavos pagrindinėje mokykloje nuo rugsėjo vykdomas projektas „C.L.E.V.E.R. – Children Learn English Very Easily and Rejoice“ pagal „Erasmus+“ programą, finansuojamą Europos Sąjungos. Projekto svarbiausias uždavinys – anglų kalbos mokymas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje smagiai pasitelkiant žaidimus, dainas, šokius ir kitus vaikams lengvai įsimenamus būdus.

961288_oGruodžio pradžioje Labūnavos pagrindinės mokyklos projekto komandos narės – mokytojos Sandra Galinienė ir Oksana Nečajeva – lankėsi Ispanijoje, Sevilijos miesto Antonio Gala mokykloje. Šioje šalyje vyko antrasis partnerių darbo susitikimas.
Lenkijos, Latvijos, Lietuvos, Rumunijos, Ispanijos, Turkijos, Italijos, Slovėnijos, Portugalijos mokytojai ir darželių auklėtojai kartu dirbo, aptarė projekto veiklas, diskutavo, dalinosi gerąja patirtimi bei vedė užsiėmimus vaikams anglų kalba.
Projekte dalyvaujančios mokyklos atspindi savo šalies kultūrą ir mentalitetą. Įžengus į Antonio Gala mokyklą, buvo nesunku pastebėti, jog tai atvira, kūrybiškumą ir betarpiškus santykius tarp pedagogų, ugdytinių ir tėvų skatinanti įstaiga. Buvome sužavėti Ispanijos parterių pristatytu PBL mokymo metodu darželinukams. Tai inovatyvus, linksmas ir įdomus būdas mokyti vaikus ankstyvame amžiuje ne tik anglų kalbos, bet ir kitų dalykų, jiems patiems nesuprantant, kad jie mokosi.
Antonio Gala mokykloje matomos vykdomo projekto veiklos. Puošdami savo grupių aplinką, vaikai dar labiau gerina savo anglų kalbos įgūdžius. Kiekvienas įstaigos kampelis atpindi „Erasmus+“ projekto „C.L.E.V.E.R.“ pagrindines idėjas ir temas.
Vesdami užsiėmimus dar kartą įsitikinome, kad mūsų bendras tikslas, sukurti metodai bei planai mokyti vaikus anglų kalbos ankstyvame amžiuje ne tik labai reikalingi, naudingi, bet ir veiksmingi, be to – smagūs. O juk mūsų laukia dar dveji metai mokymosi, dalijimosi, naujų atradimų bei pažinimo džiaugsmo!

Projekto koordinatorė Sandra Galinienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.