Švęsdami Lietuvos atkūrimo šimtmetį, pažinkime savo krašto istoriją keliaudami! Tokiu kvietimu šį turizmo sezoną pradeda Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras, ragindamas dalyvauti Kauno regiono plėtros agentūros organizuojamame kelionių žaidime „Šimtmečio regionas“.

Pažintis su Kauno regionu

Pasak Linos Misiukevičienės, kelionių žaidimą organizuojančios Kauno regiono plėtros agentūros direktorės, žaidime dalyvauja 7 savivaldybės. Tai – Birštono, Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Kauno, Prienų, Raseinių rajonai. „Visi atsiliepė į kvietimą dalyvauti žaidime ir atsiuntė po tris objektus, kurie susiję su šia tema“, – sakė L. Misiukevičienė.

Taigi keliautojų, kurie dalyvaus šiame žaidime – akcijoje, laukia 21 objektas, liudijantis Lietuvos kūrimosi istoriją ir kovas už laisvę. Šimtmečio regiono maršrute keliautojai taip pat ras vietas, kuriose siūloma susipažinti su senaisiais amatais, kultūriniu ir kulinariniu paveldu, pailsėti istorinėse vietose ar pasistiprinti geriausiose regiono kavinėse.

Žaidimo dalyvių laukia pagrindinis prizas – 3 dienų ir 2 naktų poilsis su pusryčiais 4 asmenims kaimo turizmo sodyboje Kauno regione.

Maršrutas – specialiame žemėlapyje

„Manau, kad tai puiki kelionių idėja minint valstybės šimtmetį. Tiems, kam turistų išvaikščioti maršrutai jau kiek nusibodę, laisvės kovų tema sudaryti maršrutai bus naujesni, įdomesni“, – tikisi Edita Mongirdaitė, VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro (Kėdainių TVIC) vadybininkė.

Kėdainiečiai pasiūlė įtraukti į Šimtmečio maršrutą tris objektus: pirmojo žuvusio savanorio Povilo Lukšio žūties vietą Taučiūnų kaime Vilainių seniūnijoje, ant Kėdainių krašto muziejaus sienos esantį horeljefą Lietuvos karininkui, rezistentui, partizanų vadui, dimisijos brigados generolui Jonui Žemaičiui-Vytautui bei Paberžės 1863 m. sukilimo muziejų ir Tėvo Stanislovo „saugutuves“.

„Kviečiame kraštiečius keliauti ir aplankyti ne tik šiuos, bet ir kitus objektus. Jų sąrašą, maršrutą specialiai žaidimui išleistame žemėlapyje rasite apsilankę Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre, taip pat internete, žaidimo „Facebook“ paskyroje Šimtmečio regionas“, – informavo E. Mongirdaitė.

Atradimai – savame krašte

Norint laimėti žaidimo prizą, būtina aplankyti bent 3 Šimtmečio objektus trijose skirtingose savivaldybėse. „Pernai vyko žaidimas „Magiškasis Kauno regiono septynetas“. Jis labai pasiteisino – gavome daugybę atsiliepimų, kuriuose žmonės išreiškė nuostabą, kiek daug jie nežinojo apie savo vietovę! Keliautojai rašė, kad atrado daug naujų vietų ir džiaugėsi, kad tokia akcija vyksta. Tad ir šiais metais laukiame nuotraukų, įspūdžių, atsiliepimų!” – kvietė Kauno regiono plėtros agentūros direktorė L. Misiūnienė.

Registruotis žaidime galima iki lapkričio 11 dienos. Organizatoriai kviečia dalyvauti ir mokinius bei mokytojus, mat į Šimtmečio sąrašą įtraukti regiono objektai gali tapti gyvosiomis istorijos pamokomis.

Pirmieji prisistatė kėdainiečiai

Praėjusią savaitę Šimtmečio žaidimo objektus (ir ne tik juos) aplankė patys žaidimo organizatoriai bei vykdytojai. Kėdainių rajonas burtų keliu tapo pirmuoju, pakvietusiu į svečius Kauno regiono turizmo specialistus. „Prieš prasidedant turistiniam sezonui, kaimynai irgi turi geriau pažinti vieni kitus, susipažinti su viso regiono turizmo ištekliais, kad galėtų apie juos papasakoti turistams. Esame nedideli rajonai, tad turime bendradarbiauti“, – pasakojo E. Mongirdaitė.

Kėdainiečiai turizmo specialistams parengė intensyvią ir informatyvią programą: supažindino su Kėdainių krašto muziejumi, jo padaliniais, edukacinėmis programomis, pristatė Šviesiąją gimnaziją, kulinarinį paveldą. „Esame dėkingi Kėdainių krašto muziejaus darbuotojams, verslininkams, kurie padėjo parengti tokią turiningą programą“, – sakė Kėdainių TVIC vadybininkė.

Panašios naujienos