46-svarstyklesNe paslaptis, kad asmenys, negalėdami susikalbėti su vienos ar kitos paslaugos teikėjais, neretai tarpininkauti paprašo žiniasklaidos atstovų. 

Sulaukėme vieno kėdainiečio prašymo padėti išsiaiškinti nesutarimus, kilusius perkant pomidorus.
Ženklus svorių skirtumas
Birželio 3 dieną žmogus parduotuvėje MAXIMA, esančioje J. Basanavičiaus g. 93, pirko pomidorų. Juos pasisvėrė ant kontrolinių svarstyklių, kurios parodė svorį – 281 gramą.
Kai nuėjo prie šeštos kasos ir juos pasvėrė pardavėja, pamatė, kad pomidorų svoris – 470 gramų.
Pradėjus klausti, kaip taip svoris gerokai išaugo, pardavėja paprašė pomidorus pasverti šalia buvusios kolegės, jos svarstyklės vėl parodė 281 gramą.
Žmogui paklausus, kaip taip gali nesutapti svarstyklių rodmenys, aiškaus atsakymo nebuvo pasakyta. Jam, o taip pat ir greta buvusiems kitiems pirkėjams, taip ir liko neaišku, kaip gali šitaip nesutapti svoriai? Kėdainietis domėjosi, ar tokiu nesutapimu nėra piktnaudžiaujama, kaip dažnai yra parduotuvėse tikrinamos ir kontroliuojamos svarstyklės, kad jos rodytų tikslų svorį?

Gedimų pasitaiko visur
Išsiaiškinti situaciją sutiko parduotuvių MAXIMA Komunikacijos vadovė Renata Saulytė. Jos teigimu, svarstyklių rodmenų neatitikimai – nemaloni situacija tiek klientams, tiek prekybininkams. „Jei svarstyklės sugedo, ar rodo netikslų svorį klientas gali pasijusti apgautas, mums svarbus kiekvienas klientas, saugome savo įmonės reputaciją, todėl stengiamės kiekvieną atvejį dėl svarstyklių rodmenų neatitikimų ištirti ir operatyviai imtis priemonių, kad svarstyklės būtų sutaisytos.
Kiekvienoje parduotuvėje yra kelių rūšių svarstyklės. Įstatymas reglamentuoja, kad svarstyklės, esančios kasose, sveriamų prekių skyriuose turi būti metrologiškai patikrintos. Mūsų parduotuvių kasose ir sveriamuose skyriuose esančias svarstykles reguliariai tikrina už tai atsakingos institucijos. Taigi šios mūsų turimos svarstyklės pačios tiksliausios.
Tuo tarpu, pavyzdžiui, daržovių skyriuje pirkėjų patogumui paprastai įrengiamos kontrolinės svarstyklės. Joms metrologinis patikrinimas nebūtinas. Vis tik šios svarstyklės, jų tikslumas periodiškai tikrinamas mūsų įmonės inžinierių. Aptikus neatitikimus, skubiai imamasi jų remonto. Kaip ir nurodoma ant kontrolinių svarstyklių, galima svorio paklaida – 5 gramai. Esant didesnei paklaidai, svarstykles mes remontuojame. Taigi didelių neatitikimų neturėtų būti.
Esant neatitikimui tarp kasos svarstyklių ir kontrolinių svarstyklių parodymų, vadovautis reikėtų kasos svarstyklių duomenimis“, – sakė R. Saulytė.

Nereikia bijoti aiškintis
Prekybininkų atstovės teigimu, jei kyla abejonių dėl svorio ir parodymai skiriasi kelių svarstyklių kasose, tuomet klientui reikėtų kreiptis į parduotuvės administraciją ir paprašyti patikrinti produkto svorį, uždėjus ant dar kelių svarstyklių.
Prekybininkai skelbia, kad jiems labai svarbu, jog tokie atvejai būtų išaiškinti ir operatyviai sprendžiami. Tik kalbantis ir aiškinantis pavyksta išvengti nesusipratimų ir klientas nesijaus apgaudinėjamas.
R. Saulytė pažadėjo, kad Kėdainiuose esančių MAXIMA parduotuvių svarstyklės nedelsiant bus patikrintos. „Ačiū klientui už pastabą ir nuoširdžiai atsiprašome jo už patirtus nepatogumus mūsų parduotuvėje“, – sakė R. Saulytė.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. svilainis

    Maximoje tokie apsvėrimai gana dažni ir jie amžinai nekalti.Sykį nusipirkome papriką,svėrusią net 1,4kg.Aišku,svorį pamatėme namuose,todėl taip ir likome apgauti.Skaitau,kad tatai daroma sąmoningai ,nes pardavėjoms už trūkumus atskaičiuojama iš atlyginimų,tai jos tokiu apsvėrimu ir lygina trūkumus,o vadovybė tai toleruoja.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.