Kėdainiuose kuriasi savipagalbos grupė, skirta tiek onkologiniams ligoniams, tiek ir jų artimiesiems. „Kviečiame prisijungti ir sergančiuosius, ir artimuosius. Galbūt kas nors galvoja, kad grupėje žmonės guosis, dejuos, verks… Taip tikrai nebus – čia dalinsimės savo išgyvenimais, patirtimi, padėsime vienas kitam eiti gijimo keliu“, – sakė Kristina Berulienė, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktorė.

K. Berulienė kvietė burtis onkologinius ligonius bei jų artimuosius.

K. Berulienė kvietė burtis onkologinius ligonius bei jų artimuosius.

Viešnia, kartu su kitais POLA nariais, kėdainiečiams pristatė asociacijos tikslus, per ketverius gyvavimo metus įgyvendintas veiklas, narystės organizacijoje privalumus. Kėdainiuose šios savipagalbos grupės vadove tapo ir savanoriškais pagrindais dirba Kristina Žiuperkienė.

Numatoma, kad pagalbos grupė organizuos susitikimus su visuomene, įvairius renginius, kurioje pasakos apie šią ligą, ragins žmones nelaukti ir aktyviai tikrintis. Juk ankstyvai vėžio diagnostikai skirtos prevencinės priemonės yra nemokamos! Tikimasi, kad Kėdainiuose suburta onkologinių ligonių draugija bus aktyvi ir visuomeniška.

Grupės veikla yra grįsta savanorystės principais, tad piniginio atlygio savanoriai negauna. Vis dėlto, kviečiami bet kokio amžiaus, išsilavinimo kraštiečiai, norintys prisidėti prie savanorių gretų ir padėti vėžiu sergantiems žmonėms – tiek geru žodžiu, tiek pagalba daiktais, tiek organizuojant edukacinius, šviečiamojo pobūdžio renginius visuomenei. Labai praverstų ir medikų pagalba.

Kai žmogus suserga onkologine liga, diagnozė paliečia ir žmogaus artimuosius, jo aplinką. Pasak K. Berulienės, ne retas atvejis, kai daugiau pagalbos prireikia būtent artimiesiems:

Kraštiečiai aktyviai domėjosi draugijos veikla.

Kraštiečiai aktyviai domėjosi draugijos veikla.

„Liga paliečia visą šeimą – tada kyla emocinių, psichologinių, socialinių, finansinių problemų, – kalbėjo ji. – Tokios savipagalbos grupės veikia jau 18 Lietuvos miestų. Sergantiesiems jos yra būtinos, mat netgi padeda žmogui gyti, lengvina ligos eigą. Daugelis, tiek sergantieji, tiek ir artimieji, nuoširdžiai džiaugiasi atradę šią draugiją bei dalyvavimu joje“.

Šiai dienai, statistika yra negailestinga – pagal mirtingumą, Lietuvoje vėžys yra antra pagal mirtingumą liga po širdies ir kraujagyslių ligų.

„Tačiau duomenys sparčiai keičiasi vėžio ligų nenaudai, mat tų susirgimų kasmet tik didėja: kasmet nustatoma apie 17 tūkst. naujų ligų susirgimų atvejų. Guodžia bent tai, kad didėja išgyvenamumas, tačiau ne taip greitai, kaip norėtųsi. Žmonės rūpinasi savo sveikata, tikrinasi prevenciškai, tad dažnai nustatomos ankstyvosios vėžio stadijos“, – kalbėjo pašnekovė.

Dalomoji medžiaga apie vėžio prevenciją ir gydymosi būdus.

Dalomoji medžiaga apie vėžio prevenciją ir gydymosi būdus.

„Vėžys – tai nėra nuosprendis, tai tik žinia. Be to, laiku pasitikrinus, vėžį galima visiškai išsigydyti. Aš pati sirgau vėžiu, viskuo nusivylusi atėjau į šią organizaciją. Labai džiaugiuosiu tokiu savo žingsniu – mat šiandien aš esu pasveikusi nuo vėžio, be to, pati savanoriauju ir padedu savo likimo broliams ir seserims nepalūžti, o džiaugtis ir mylėti gyvenimą“, – sakė organizacijos POLA narė Jolita, į Kėdainius atvykusi iš Alytaus.

 

Nuorodoje – elektroniniai ir nemokami informaciniai leidiniai, skirti vėžio prevencijai. 

Leidinių projektas

 

Panašios naujienos