Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai įspėja: nors lauke dar ne šalta ir gyvenamųjų patalpų šildyti nereikia, tačiau šildymo sezonui reiktų ruoštis jau dabar. Vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė dalinasi keliais svarbiais patarimais, kad krosnis šildytų, o nesukeltų gaisro.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė pabrėžė, kad privačių namų gyventojai jau dabar privalo pasirūpinti dūmtraukių saugumu – juos prieš kūrenimo sezono pradžią reikia išvalyti.

Pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš kūrenimą būtina jas gerai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat, kai prakuroms naudojami degalai bei kiti, greitai užsiliepsnojantys skysčiai;

– Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą;

– Negalima malkų bei kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Kai kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams.

Pavojų kelia ir elektriniai prietaisai

„Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Atminkite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis tokius elektros prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl ko dažnai ir kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti  toliau nuo užuolaidų bei baldų. Be to, nepalikite ant jų padžiautų rūbų, o išeidami iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtinai išjunkite“, – perspėjo E. Dumčienė.

Ugniagesiai gelbėtojai nevengia ir patys apsilankyti pas gyventojus ir jiems asmeniškai dar kartą priminti, kaip kūrenti krosnis, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių. Praėjusių metų rudenį buvo organizuota prevencinė akcija „Kūrenkime saugiai“, kurios metu pareigūnai patikrino 62 gyvenamuosius būstus mieste ir rajone. Buvo dalinami lankstinukai – atmintinės.

Dūmų signalizatoriai – būtini

Šiais metais, vasario mėnesį, prasidėjo visos Lietuvos mastu vykdoma prevencinė akcija „Gyvenkime saugiai“, kurios metu pareigūnai lankosi gyvenamuosiuose būstuose. Akcija truks iki gruodžio 15 dienos.

„Tokių akcijų tikslas – stip­rinti gaisrų prevenciją gyvenamajame sektoriuje ir prisidėti prie gaisruose žūstančių žmonių skaičiaus mažinimo. Apsilankymo metu atkreipiamas dėmesys į tinkamą kieto kuro krosnių, dūmtraukių įrengimą ir naudojimą, elektros instaliaciją ar kitus įrenginius, dėl kurių gali kilti gaisras, paaiškinama, kodėl reikalingi autonominiai dūmų signalizatoriai. Mūsų tikslas yra ne bausti, o paaiškinti apie signalizatoriaus naudą ir skatinti, kad kiekvienas gyventojas juos įsigytų. Didesnis dėmesys skiriamas toms šeimoms, kuriose auga mažamečiai vaikai. Šiuo metu jau aplankėmė virš 1 100 gyvenamųjų būstų“, – teigė E. Dumčienė.

Praėjusiais metais suodžiai dūmtraukyje degė 21 kartą, o 2018 metais registruota 30 suodžių degimo atvejų.

Panašios naujienos