Tradiciškai, didžiųjų žiemos švenčių maratoną vainikuoja Trijų karalių šventė. Po jos gyventojai atsisveikina su kalėdinėmis eglutėmis jas nupuošdami. Tačiau dažnam gyventojui kyla klausimas – kur jas padėti? Juolab kad ne vietoje numesta žaliaskarė gali užtraukti baudą iki 600 eurų.

Kaip visada, mažieji su kalėdinėmis namų puošmenomis galėjo atsisveikinti Didžiosios Rinkos aikštėje pirmadienį. Kiekvienas, atnešęs eglutę ir ją atidavęs, gavo po kvietimą į kino filmą. Be to, vaikai vaišinosi karšta kakava bei linksminosi kartu su Kėdainių kultūros centro vaikų pop chorais „Perliukai Junior“, „Skambantis perliukas“,  „Perliukai“.

Gyventojai, nesuskubę atiduoti savo eglučių šventės metu, tą gali padaryti visą šią savaitę. „Visus prašome nupuoštas kalėdines eglutes nemėtyti bet kur, bet tvarkingai sumesti į žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius. Taip pat eglutes galite sudėti ir prie buitinių atliekų konteinerių. Paliktos prie pastarųjų konteinerių, jos bus surenkamos visą šią savaitę“, – kalbėjo atliekų surinkimu užsiimančios įmonės UAB „VSA“ Kėdainių padalinio transporto vadybininkė Nijolė Jocienė. Jei bus poreikis, kalėdinės eglutės nuo buitinių atliekų konteinerių bus surenkamos ir kitą savaitę.

Visos surinktosios kalėdinės puošmenos bus sukrautos į biodegraduojantį kaupą ir vėliau galimai bus panaudotos biokuro gamybai. Vėliau visas eglutes reiks mesti tik į žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius.

Įmonės personalas prašo gyventojų supratingumo ir primena, kad nemėtytų eglučių kur papuola. „Jei pamatysime kokią besimėtančią eglutę, ją paimsime“, – sakė N. Jocienė. Tačiau besimėtančios žaliaskarės tikrai neprideda miestui grožio. Juolab kad toks aplaidus elgesys gali užtraukti nemenką piniginę baudą. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse už savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą numatyta bauda iki 600 eurų.

Žaliųjų atliekų 5 m³ talpos konteineriai stovi prie Kęstučio g. 9; P. Lukšio g. 2; Respublikos 42; Josvainių g. 41; Melioratorių g. 28 (už parkelio); Šėtos g. 91 (prie el. skydinės).
Kraštiečiai kalėdines eglutes kviečiami dėti į žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.