„Kuo rimtesnis klausimas, tuo labiau migloti atsakymai“, – per penktadienį vykusį rajono Tarybos posėdį pareiškė anksčiau kelias kadencijas rajonui vadovavęs Viktoras Muntianas. Tuo metu svarstytas reikalas iš pirmo žvilgsnio nepriminė nieko svarbaus: ,,Dėl leidimo Kėdainių kultūros centrui nuomotis patalpas“.

Tačiau iš tikrųjų, V. Muntiano įsitikinimu, po šia aptakia formuluote slėpėsi siekis tuo metu, kai vyks Kėdainių kultūros namų rekonstrukcija, šią įstaigą įkurdinti pramogų centre ,,Vikonda“.

Siekis suprantamas – pastaraisiais metais pramogų centras ,,Vikonda“ nublukusiomis sienomis merdi beveik nenaudojamas. O jį išnuomojus nereiktų ne tik mokėti už komunalines paslaugas, bet ir būtų galima bent šiek tiek uždirbti.

Pigesni variantai – blogi?

Į kitą darbo posėdį rajono Taryba rinksis beveik po trijų mėnesių. Kažin, ar jos nariams per tą laiką bus mokamos pačių sau paskirtos 400 litų priemokos už darbą rajono Taryboje?

Į kitą darbo posėdį rajono Taryba rinksis beveik po trijų mėnesių. Kažin, ar jos nariams per tą laiką bus mokamos pačių sau paskirtos 400 litų priemokos už darbą rajono Taryboje?

Tiek V. Muntianas, tiek kiti opozicijoje esantys Tarybos nariai tikino, kad patalpų, kuriose laikinai galima įkurdinti Kultūros centrą, pakankamai turi pati savivaldybė – pavyzdžiui, tam tiktų naujoji Kėdainių arena arba pastatų kompleksas Vilainiuose. Tad kam gi leisti pinigus nuomai?

Po Darbo partijos vėliava susibūrusi Tarybos dauguma, be abejo, rado savų argumentų: į Vilainius esą būtų nepatogu važinėti žmonėms, o naujoji arena skirta kitokioms reikmėms, saviveiklininkai trukdytų treniruotėms ir taip toliau, ir panašiai…

Tarybos narys Rimgaudas Rimošaitis atkreipė dėmesį į tai, kad Kėdainių kultūros namų įkurdinimas pramogų centre ,,Vikonda“ realiai jau pradėtas, tad šis svarstymas rajono Taryboje surengtas tik ,,dėl akių“.

Rajono mero pavaduotoja Nijolė Naujokienė to tarsi negirdėjo – tikino, kad iš pramogų centro ,,Vikonda“ patalpos bus nuomojamos tik ,,Tarybai leidus“.

Taryba, žinoma, leido – už tokį sprendimą balsavo 15 jos narių. Priešinosi tik opozicijoje esanti mažuma.

Išvakarėse – ,,už“, posėdyje – ,,atidėti“

Miglose skendi ir su koncernu ,,Vikonda“ susijusios bendrovės „Lukta“ ne vienerius metus valdyto Kalnaberžės dvaro likimas.

Dvaro pastatai per ,,Luktos“ valdymo metus tiek sunyko, kažkada puošnus parkas tiek sulaukėjo, kad Kultūros paveldo departamentas nutarė juos grąžinti valstybei.

Po tokio ryžtingo žingsnio reikalai šiek tiek pajudėjo – Kultūros paveldo departamentas, Kėdainių rajono savivaldybė ir viešoji įstaiga ,,Vilties švyturys“ pasirašė ketinimų protokolą.

Ketinimų protokolą įgyvendinus, Kalnaberžės dvaro ansamblį turėtų perimti ,,Vilties švyturys“. Ši įstaiga rūpintųsi ir pastatų bei jų aplinkos sutvarkymu, ir eksploatacija.

Klausimo svarstymas jau buvo įtrauktas į penktadienį vykusio Tarybos posėdžio išankstinę darbotvarkę.

Tačiau posėdžiui prasidėjus Kalnaberžės dvaro likimo svarstymą iš darbotvarkės nutarta išbraukti. Kodėl? Pasak rajono mero pavaduotojos Nijolės Naujokienės, dar reikia pasistengti, kad viskas būtų operatyvu ir mažiausiai kainuotų savivaldybei.

Tarybos narys Rimgaudas Rimošaitis nustebęs priminė, kad Tarybos posėdžio išvakarėse N. Naujokienė aiškino, jog svarstymui jau visiškai pasirengta. Tuomet mero pavaduotoja ragino balsuoti už darbotvarkėje įrašytą klausimą, kurio pavadinimas, beje, tradiciškai miglotas – ,,Dėl sutikimo perimti valstybės turtą“.

,,Visi buvome žali“

Itin įdomi mero Rimanto Diliūno ir jo pavaduotojos Nijolės Naujokienės situacija – jiems už vadovavimą rajonui mokami nemenki atlyginimai, papildomai skiriama lėšų reprezentacijai. O už ką mokami dar po 400 litų priedai?

Itin įdomi mero Rimanto Diliūno ir jo pavaduotojos Nijolės Naujokienės situacija – jiems už vadovavimą rajonui mokami nemenki atlyginimai, papildomai skiriama lėšų reprezentacijai. O už ką mokami dar po 400 litų priedai?

Iš viso šiame Tarybos posėdyje buvo apsvarstyti 39 klausimai. Keli iš jų:

– pritarta 2013 metų rajono savivaldybės biudžeto vykdymui ir konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkiniui. Valdančiosios daugumos teigimu, situacija – gera, opozicijos manymu, nepagrįstai klimpstama į skolas;

– sudaryta daugiabučių namų savininkų bendrijų specialiojo rėmimo fondo taryba. Jai vadovauja savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius;

– bendrovės ,,Lifosa“ apsauginėje zonoje panaikintas Obelies kraštovaizdžio savivaldybės draustinis. Daugelis kėdainiečių, ko gero, net nežinojo, kad toks egzistavo. Rajono vyriausiasis architektas Vytautas Kundrotas, aiškindamas to draustinio atsiradimo motyvus, kaip vieną svarbiausių nurodė, jog ,,tada visi buvome žali“.

Kitą rajono Tarybos darbo posėdį planuojama kviesti tik rugsėjo pabaigoje – vadinasi, beveik po trijų mėnesių.

Kažin, ar Tarybos nariams per tą laiką bus mokamos pačių sau paskirtos 400 litų priemokos už darbą rajono Taryboje?

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.