Josvainiečiai džiaugiasi nekasdiene žinia – jiems teko garbė iš Naisių miestelio (Šiaulių r.) bendruomenės perimti Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą.

Josvainių bendruomenės aktyvistės Danguolė Raudeliūnienė (kairėje) ir Onutė Jačiunskienė sunerimusios: ,,Ar pavyks garbingai atstovauti savo kraštui?“

Josvainių bendruomenės aktyvistės Danguolė Raudeliūnienė (kairėje) ir Onutė Jačiunskienė sunerimusios: ,,Ar pavyks garbingai atstovauti savo kraštui?“

Tačiau garbingo įvertinimo džiaugsmą jau ima temdyti rūpesčiai – tarsi ylos iš maišo ima lįsti keistų, anksčiau esą atliktų darbų padariniai.
Teko atsisakyti dovanos
Pradėję derinti būsimų renginių planą, josvainiečai pamatė, kad dalies sumanymų įgyvendinti neįmanoma – mat vos prieš metus renovuotas Josvainių kultūros centras neatitinka elementarių techninių reikalavimų.
„Jau tada, kai buvo iškilmingai perkerpama kultūros centro juostelė, ne vienas jo darbuotojas kreivai šypsojosi.
Suprantantiesiems buvo aišku, kad atnaujinta tik pastato išorė, o vidus liko beviltiškai pasenęs: nesutvarkyta nei elektros instaliacija, nei apšvietimas, nei įgarsinimas, nei scena.
Visa tai į viešumą pradėjo lįsti dabar, kai sulaukėme Naisių teatro pasiūlymo jau rugsėjo mėnesį Josvainiuose parodyti vieną spektaklių.
Deja, naisiškių dovanos priimti negalime: spektaklio vadybininkai, apžiūrėję salę, pasakė, kad nepakanka nei apšvietimo, nei įgarsinimo“, – pasakojo Josvainių bendruomenės pirmininkė Danguolė Raudeliūnienė.
Sutrikę josvainiečiai puolė ieškoti, kur galėtų reikiamą apšvietimo bei įgarsinimo įrangą išsinuomoti.
Tada išaiškėjo, kad modernesnės aparatūros neišlaikytų „renovuoto“ kultūros centro elektros instaliacija.
,,Žodžiu, tapome neišbaigtos renovacijos įkaitais“, – liūdnai konstatavo D. Raudeliūnienė.
Tinka tik saviems
Pasak bendruomenės pirmininkės, per metus po to, kai buvo triukšmingai minėtos Josvainių kultūros centro renovacijos pabaigtuvės, jame nepasirodė nė vienas profesionalus kolektyvas – tik saviveiklininkai.
Vietos saviveiklininkai, žinodami savo namų galimybes, ir dekoracijas, ir įgarsinimą, ir apšvietimą kūrė taip, kad galėtų išsiversti su tuo, ką turi, o tiksliau – be to, ko neturi.
Josvainiams tapus Lietuvos mažąja kultūros sostine, tokių galimybių, žinoma, nepakaks.
Oficialiai Lietuvos mažąja kultūros sostine Josvainiai taps 2016-ųjų metų sausio 1-ąją.
Pristatė kaip puikų darbą
„Mažosios kultūros sostinės renginiai turi džiuginti ir savąją bendruomenę, ir viso rajono, ir net šalies gyventojus.
Mūsų planuose – koncertai, susitikimai, vakaronės. Norime kviesti kuo daugiau profesionalių atlikėjų, kad kraštiečiai juos galėtų pamatyti be tolimesnių kelionių.
Dabar esame rimtai išsigandę, kad garbingai atstovauti ne tik Josvainiams, bet ir visam Kėdainių kraštui gali nepavykti“, – atsiduso D. Raudeliūnienė.
Nerimas suprantamas. Ko verta tokia Lietuvos mažosios kultūros sostinė, kurioje negali koncertuoti profesionalūs kolektyvai?
Kažin ką apie tai galvoja politikai, kurie pernai, skubėdami prieš rinkimus, tokią situaciją ne tik palaimino, bet ir pristatė kaip puikaus savo darbo įrodymą?
Ogi po rinkimų tapę opozicija, jie nuo daugelio dalykų atsiriboja.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.