Kėdainių miesto rotušėje iškilmingai pagerbti nominantai į šių metų Krašto kultūros premiją bei apdovanotas jubiliejinis, trisdešimtasis premijos laureatas – Kėdainių muzikos mokyklos būgnų, trombono ir bosinės gitaros mokytojas, festivalio „Broma Jazz“ organizatorius Vitalis Vidikas.

Per 30-ties pedagoginio darbo metų išugdė būrį džiazo muzikantų, įsijungusių į meno kolektyvų veiklą visoje respublikoje, tuo praturtindami Lietuvos džiazo muzikos kultūrą. Jo vadovaujamas vaikinų džiazo kvartetas „Jazz 4“ konkurso „Jazz Fontanas“ nugalėtojas, „Vilnius Jazz“ festivalio nominantas, Birštono džiazo festivalio dalyvis. Lygiagrečiai su pedagogine veikla Vitalis aktyviai dalyvauja rajono ir respublikos kultūriniame gyvenime.

Nuo 2012 m. V. Vidiko iniciatyva Kėdainiuose pradėta švęsti UNESCO Tarptautinė Džiazo diena. Ši tradicija palaikoma kasmet. V. Vidiko iniciatyva Kėdainiuose taip pat buvo atidaryta vienintelė Lietuvoje Džiazo gatvė.

V. Vidikas gerai žinomas ne tik Kėdainių, bet ir visos Lietuvos muzikų ir besidominčiųjų muzika bendruomenei. Nuo 2013 m. kartu su bendraminčiais mieste organizavo 5 džiazo festivalius „Broma Jazz“, kuriuose koncertavo šalies ir užsienio džiazo muzikantai.

Iš buvusiųjų ir esančiųjų Kėdainių muzikos mokyklos mokinių ir mokytojų suburtas ir jo vadovaujamas Kėdainių džiazo orkestras, reprezentuojantis miestą šalyje ir užsienyje.

V. Vidikas yra aktyviai koncertuojantis mokyklos meninių kolektyvų sudėtyje, ilgametis Kauno bigbendo muzikantas.

Vitalis Vidikas premijai buvo pasiūlytas už kryptingą ilgametę kultūrinę veiklą, formuojant savitą miesto veidą, Kėdainių krašto garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

Krašto kultūros premiją gauti taip pat buvo nominuoti: Regina Matulienė, Adolfas Morėnas, Genovaitė Šaučiūnienė.

 

Daugiau apie Kultūros premijos apdovanojimus skaitykite antradienio laikraštyje „Kėdainių mugė“.

Previous Image
Next Image

About The Author

Related Posts

6 Responses

 1. Tai ka

  Tai ka roberteli, patapai kaliaus draugyciu geriausiu? 😀 tikrai netiketa kad sits istinusio veido savininkas feisbukuose pasireiskiantia visu blaiviu grazumu pelne kulturos premija, kaip ir pelne vieta irasu studijai centre ir t.t. reik zinot kam list i tamsia vieta!!!

  Atsakyti
 2. kas jis

  Kas jis toks? Platesniam kėdainiečių ratui žinomas tik dėl džiazo festivalio, ir tiek… Nesakau, kad tas festivalis nereikšmingas, bet.. Ar jis labiau nusipelnęs negu kiti pretendentai? Nemanau… Pažiūrėkit į A. Morėno nuopelnus. Lyginti su V. Vidiko net liežuvis nesiverčia…

  Atsakyti
 3. Paulina

  Jūs juokaujat? Gal berinkdami kultūros premijos laureatą nepastebėjot, kad vieno nominantų, tokio “mažai kam žinomo” Morėno kolekcija į Unesco paveldą įtraukta? Esu juodai nusivylus! Gėda už tokį sprendimą.

  Atsakyti
 4. Jonas

  Jūs rimtai??? Morėnas, Genovaitė – argi jie ne labiau nusipelnę? Pernai premija atiteko Pečiulytei, taip pat, nėra nė kalbos, ji verta ir ne vienos kultūros premijos. Lygiai taip pat ne vienos premijos verti tiek Morėnas, tiek Genovaitė, o jūs apdovanojate… Vidiką? Tą, kuris socialinėje erdvėje šlykščiau už kaimo mužikus keikiasi?! Taip, išleido ne vieną talentingą moksleivį. Taip, festivalis… Bet nu atsimerkite, ką, Morėnas ir Genovaitė padarė mažiau??? Mielas mere, kuris, ko gero, prie komisijos sprendimo prisidėjote ženkliai – gėda. Gėda. Gėda duoti premiją saviems! Juolab, kai yra daug labiau jos vertų. Fu. Liaudis jumis nusivylusi.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.