Kėdainių kultūros centre kiekvieną vasarą organizuojama vaikų teatrinė stovykla. Šiais metais net 65 stovyklautojai nuo 8 iki 16 metų dvi savaites mokėsi „Vėjų miesto pasakas“, kurios apėmė įvairiausias veiklas: dainavimą, piešimą ant stiklo, medžio, vandens ir spalvotu smėliu, paveikslėlių gaminimą, juostų rišimą, fotografavimą, filmavimą ir, be abejo, vaidybą, nes stovykla – teatrinė.

Stovyklos vadovės Genovaitė ir Gintarė pačios su vaikais išbandė įvairias piešimo technikas.

Stovyklos vadovės Genovaitė ir Gintarė pačios su vaikais išbandė įvairias piešimo technikas.

Teatrinė vasaros stovykla Kėdainių kultūros centre veikia jau aštuntą kartą, šiais metais ji pati gausiausia.
Susidomėjimas – didžiulis
Stovyklos sumanytoja – Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai, profesionali aktorė ir režisierė Genovaitė Šaučiūnienė. Dainuoti stovyklautojus mokė renginių organizatorė, muzikos specialistė Gintarė Brazinskienė.
Vadovė Genovaitė džiaugiasi, kad stovykla sulaukė tokio didelio susidomėjimo, kad stovyklautojai noriai ėmėsi visų veiklų ir labai norėjo vaidinti scenoje. Susitvarkyti su tokiu dideliu būriu nebuvo labai lengva, tuo labiau parašyti ir pritaikyti pjesę, kurią vaidinti galėtų visi. Vadovių sumanumo dėka tai puikiai pavyko. Vykdyti kitas veiklas padėjo dailininkė Rima Stadalnykienė, paveikslėlių iš vilnos kūrėja Žydrė Jasudavičienė, juostų rišėja Regina Rylienė.
Stovyklautojai ypač laukė fotosesijos „Palėpės paslaptys“, kurią įgyvendinti padėjo fotomenininkė Vėjūnė Matkutė. Kėdainių kultūros centro palėpėje sukaupta daug teatro studijos „Polėkis“ teatrinių kostiumų, tad kodėl į šią palėpę neįsisukus smalsiems stovyklos „vėjams“ ir neišsiaiškinus, kokios paslaptys ten slepiamos? Kostiumus galėjo matuotis visi, o Vėjūnė šias linksmas akimirkas įamžino fotokadruose.

Rimos Stadalnykienės piešimo pamokos patiko visiems stovyklautojams.

Rimos Stadalnykienės piešimo pamokos patiko visiems stovyklautojams.

Susitiko naujokai ir senbuviai
Pasak stovyklos vadovės Genovaitės, visada smagu ir įdomu matyti naujus veidus, nes nežinai, kokių talenčiukų tarp jų gali būti. Lygiai tiek pat kaskart džiugina ir stovyklos senbuviai, vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ nariai, kurie, kai reikia, gali kuo puikiausiai pavaduoti vadoves. „Jeigu jie ateina ir kitaip neįsivaizduoja savo vasaros, vadinasi, tokia stovykla išties reikalinga ir nenuobodi“, – šypsosi stovyklos iniciatorė.
Monika Urnikytė stovyklos veiklose dalyvavo jau 5 kartą. Paklausta, kodėl ir šiais metais nusprendė čia ateiti, ji nedvejodama atsakė: „Čia labai jauki atmosfera, šilti ir puikūs žmonės. Labai smagu, kad kiekvienas gali rasti jam patinkamą užsiėmimą ir viską išbandyti“.
Matas Stašaitis, stovyklą lankęs jau trečią kartą, tikino, kad jam labiausiai patinka vaidinti. „Visi užsiėmimai įdomūs, tačiau man arčiausiai širdies yra teatras. Kitas svarbus dalykas, dėl ko čia esu, – tai vienas geriausių būdų vasarą dvi savaites pabūti puikių draugų kompanijoje“.

Įdomiausia tai, kas dar nebandyta
Stovyklautojams įdomiausios buvo tos veiklos, kurių jie dar nebuvo bandę. Piešti smėliu mokiusi Roma Padūmytė tikino, kad šis užsiėmimas žavi visus: „Tiesą sakant, piešiant smėliu nereikia turėti didelių dailės gebėjimų, čia svarbiausia turėti viziją, ką nori nupiešti. Labai smagu buvo matyti džiugias tai daryti bandžiusiųjų akis, kai viskas pavykdavo taip, kaip tikėjomės“.

Teatrui abejingų neliko.Tuo itin džiaugiasi stovyklos iniciatorė Genovaitė Šaučiūnienė.

Teatrui abejingų neliko.Tuo itin džiaugiasi stovyklos iniciatorė Genovaitė Šaučiūnienė.

Pagrindinis tikslas – spektaklis
Stovyklos pabaigoje surengta sukurtų darbelių paroda ir kūrybinė-meninė programa „Vėjų miesto pasakos“, kurią visi stovyklautojai Kėdainių kultūros centre pristatė rajono bendruomenei.
„Vėjų miesto pasakos“ vėliau turėtų tapti dar vienu Genovaitės Šaučiūnienės režisuotu spektakliu. Nors jame nevaidins visi stovyklautojai, tačiau spektaklio repeticijos vėliau net nevaidinsiančių vaikų atmintyje išliks kaip geras mėginimas išbandyti save scenoje.
Teatrinę vasaros stovyklą rėmė Kėdainių rajono savivaldybė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.