Kėdainių kultūros centro dailininkė Rima Stadalnykienė jau keleri metai įstaigą stengiasi papuošti kuo įspūdingesnėmis parodomis. Moteris neslepia, jog nori, kad kuo daugiau žmonių prisiliestų prie meno ir kūrybos.

Rima Stadalnykienė džiaugiasi, kad kovo mėnesį Kultūros centrą papuošė 25-ojo gimtadienio nuotaikomis gyvenančios Dailės mokyklos auklėtinių darbai.

Rima Stadalnykienė džiaugiasi, kad kovo mėnesį Kultūros centrą papuošė 25-ojo gimtadienio nuotaikomis gyvenančios Dailės mokyklos auklėtinių darbai.

„Turime labai daug šaunių kūrėjų. Labai gaila, kad ne visi jie drįsta savo darbus išnešti į viešumą. Jau kuris laikas stengiuosi Kultūros centro erdves papuošti savo krašto menininkų darbais. Nors surengiame ir kitų regionų menininkų darbų ekspozicijas. Noriu kuo plačiau skleisti meno sėklas. Juk mūsų įstaigą aplanko labai daug žmonių. Atėję į šventę kėdainiečiai mielai apžiūri ir Kultūros centre esančias pa­rodas. Taip vienu šūviu nušaunami du zuikiai“, – šypsojosi R. Stadalnykienė.
Nuo kovo pradžios šią įstaigą puošia Kėdainių dailės mokyklos mokinių kūrybinių darbų paroda.
Pasak R. Stadalnykienės, jai labai džiugu, jog būtent šia ekspozicija pasitiktas pavasaris. „Kovo mėnesį mūsų įstaigoje vyksta tradiciniai teatrų festivaliai, tad norime lankytojams sukurti kuo jaukesnę aplinką. Kai paklausiau Dailės mokyklos direktorės Vidos Burbulienės, ar ji galėtų padėti surengti parodą, išgirdau teigiamą atsakymą. Pasirodo, mokykla šįmet minės 25 metų veiklos sukaktį, tai per ilgus metus turi sukaupusi puikų „aukso“ fondą iš absolventų baigiamųjų darbų“, – naujausios ekspozicijos kelią į Kultūros centrą apžvelgė dailininkė.

Tarp parodos eksponatų ir 2012 metais nutapytas Odetos Mackevičiūtės paveikslas.

Tarp parodos eksponatų ir 2012 metais nutapytas Odetos Mackevičiūtės paveikslas.

Parodoje eksponuojami pastarųjų trejų metų Dailės mokyklos absolventų baigiamieji darbai. Penkiolikos autorių amžius – nuo 14 iki 18 metų. „Dailės mokykla tikrai turi kuo pasigirti. Kasmet ji išleidžia nemažą būrį absolventų. Mokyklą jau baigė 386 jaunieji Kėdainių kūrėjai. Šiais mokslo metais su mokykla atsisveikins 22 mokiniai.
Mokyklos vadovai į Kultūros centrą atvežė labai įdomių ir įvairių darbų. Jais demonstruojamos skirtingos technikos ir mokinių gebėjimai“, – sakė R. Stadalnykienė.
Kėdainių kultūros centro dailininkė nuoširdžiai dėkoja Dailės mokyklos direktorei Vidai Burbulienei ir visam šauniam jaunųjų menininkų kalvės kolektyvui už puikų bendradarbiavimą, o kraštiečius kviečia pasigrožėti mokinių tapybos, piešimo, tekstilės ir odos kūrybiniais darbais.
Paroda vyks iki balandžio 4 dienos.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.