Apsilankantieji Kauno gatvės kapinėse negali nepastebėti ten vykstančių darbų – bendrovė „Kėdainių akmenukas“ stato pirmąjį mūsų krašte kolumbariumą.

Kolumbariumo statytojai jau įrengė kriptų korpusų pamatus ir baigia tvarkyti būsimų gėlynų vietą.

Kolumbariumo statytojai jau įrengė kriptų korpusų pamatus ir baigia tvarkyti būsimų gėlynų vietą.

Kėdainių kolumbariumą numatoma statyti trimis etapais, kiekvieno kurių trukmė – apie porą metų. Tačiau pirmąsias urnas jame viliamasi pradėti saugoti jau šių metų pabaigoje.

Statyba – trimis etapais
„Pirmojo etapo statybas esame įsipareigoję baigti kitų metų sausio viduryje, tačiau panašu, kad šį grafiką pavyks pralenkti.
Kai kas mus net supeikia, kad dirbame per lėtai, tačiau dabar juk tik birželio vidurys, o darbai jau tikrai persiritę į antrąją pusę: pakloti visi pagrindai, išbetonuoti korpusų pamatai, įrengti takai, ruošiami gėlynai“, – vardijo „Kėdainių akmenuko“ direktorius Valdas Končius.
Kauno gatvės kapinių kolumbariume susijungia gelžbetonis ir juodasis granitas. Iš viso planuojama pastatyti 18 beveik dviejų metrų aukščio korpusų, kiekviename kurių – po dvylika kriptų.
Užbaigus kolumbariumo statybą, jame turėtų atsirasti vietos daugiau negu tūkstančiui kriptų.
O kiekviena kripta talpina ne mažiau keturių urnų. Vadinasi, kolumbariumas galės priglausti per 4 tūkst. kremuotų palaikų.

V. Končius įsitikinęs, kad kolumbariumas tuščias nestovės.

V. Končius įsitikinęs, kad kolumbariumas tuščias nestovės.

Tvirtas, atviras, santūrus
„Mums šis objektas – naujas ir vienas didžiausių. Iki šiol projektuodavome, gamindavome ir montuodavome paminklus.
Siekiame tapti aukščiausios kokybės kapinių tvarkymo ir priežiūros paslaugų teikėju. Kolumbariumas tam – kaip iššūkis: prieš statybą teko daug keliauti po svečias šalis ir semtis patirties iš jų tradicijų.
Esame įsitikinę, kad pasirinkome teisingą kelią: kolumbariumas bus tvirtas, atviras, santūrus, ilgaamžis“, – sakė V. Končius.

Kiek kainuos?
Statistika byloja, kad šiuo metu kremuojami maždaug penki procentai mūsų kraštiečių palaikų. Vadinasi, kolumbariumas tuščias nestovės.
Kiek kolumbariumo paslaugos kainuos? V. Končius konkrečiai atsakyti dar nedrįsta: ,,Kol kas skaičiuojame, deriname, tariamės. Statome vien už savo investicijas, tad, be abejo, norime jas susigrąžinti.
Panašu, kad pradinė kriptos kaina turėtų būti apie porą tūkstančių litų, o vėliau kasmet dar bent po tris šimtus litų kainuotų priežiūra“, – sakė kolumbariumo statytojų vadovas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.