Kėdainių krematoriume pristatyta menininko ir žurnalisto Vaidoto Žuko keraminių pano paroda „Genezė“. Jos ekspozicijoje – 17 šio autoriaus darbų iš ciklo „Pasaulio sukūrimas“.

Vaidotas Žukas: ,,Eksponuojami kūriniai – tarsi trumpi eilėraščiai: perskaičius lieka tam tikrų asociacijų, iš kurių jau pats klausytojas lipdo savas interpretacijas.“

Vaidotas Žukas: ,,Eksponuojami kūriniai – tarsi trumpi eilėraščiai: perskaičius lieka tam tikrų asociacijų, iš kurių jau pats klausytojas lipdo savas interpretacijas.“

„Krematoriume skleidžiasi ugnis, kuri reikalinga ir pano darbuose. Juose – gausu įvairių simbolių. Juos perprasti palieku žiūrovui“, – pristatydamas parodą, sakė V. Žukas.
Autorius pridūrė, kad šie jo kūriniai – tarsi trumpi eilėraščiai: perskaičius lieka tam tikrų asociacijų, iš kurių jau pats klausytojas lipdo savas interpretacijas.

Siekis – paprastumas su užtaisu
V. Žukas nenorėjo, kad krematoriume eksponuojama kūryba skatintų prasmingą viltį. Mirtis kūriniuose perteikiama religiniame kontekste ir tokiais simboliais, kad žmonės nebijotų.
„Šiuolaikinis gyvenimas mirties kultūrą tarsi stengiasi eliminuoti iš savo aplinkos: apie ją kalbėti – tarsi prasto tono ženklas.
Tačiau mirtį reiktų priimti racionaliai, kaip neišvengiamybę“, – įsitikinęs menininkas.
V. Žuko siekis – kūriniai, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasti, bet iš tiesų „savyje talpina gilų dvasinį užtaisą“.
Lietuvoje pano technika dar nėra dažna. Pasaulio kultūrose toks lipdyto keraminio bloko įmontavimas į skulptūrą žinomas kur kas seniau ir geriau.
Vienas charakteringiausių pano technikos autorių – ispanas Antonio Gaudi.
V. Žukas, beje, specializuojasi įvairiuose žanruose – ir žiestoje bei reljefinėje keramikoje, ir jos pano, ir molbertinėje tapyboje, ir freskose, ir grafikoje, ir juvelyrikoje.

Grojo pedagogų trio
„Iki šiol tapybos ir keramikos darbus eksponuodavome atskirai, Vaidoto Žuko pano šiuos žanrus tarsi sujungė. Mūsų erdvėms tai suteikė dar vieną jutiminį atspalvį“, – sakė krematoriumą valdančios bendrovės „K2 LT“ direktorius Vytenis Labanauskas.
Per ekspozicijos pristatymą emocijas stiprino krematoriume pirmą kartą skambėjusi instrumentinė muzika – grojo Kėdainių muzikos mokyklos mokytojų styginių instrumentų trio.
Iš viso krematoriumo erdvėse surengtos jau šešios parodos. Įstaigos vadovai pasiryžę šią iniciatyvą tęsti. ,,Tam mus įpareigoja ir nacionaliniame atsakingo verslo konkurse pelnytas sertifikatas už aktyvų dalyvavimą krašto turizmo plėtroje bei partnerystę su vietos bendruomene“, – sakė V. Labanauskas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.