[adsense_inserter id=“%postId%“]

Kėdainių senamiestyje, greta Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos, rajono savivaldybės iniciatyva baigiamas įgyvendinti dar vienas kėdainiečiams svarbus projektas. Siekiant, kad gyventojai, automobiliais atvykę į senamiestį, turėtų juos kur patogiai pasistatyti, čia įrengta ne tik automobilių stovėjimo aikštelė, bet ir poilsio zona.

„Mūsų senamiestyje iki šiol buvo nemažai gana apleistų kampelių, kurie stipriai kontrastavo su vis gražėjančiomis senamiesčio aikštėmis ir kitomis erdvėmis. Norėjome, kad šie nelabai dideli tušti plotai būtų gražūs, tvarkingi ir pritaikyti visuomenės poreikiams, todėl ir ėmėmės juos sutvarkyti“, – teigia Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Baigia darbus

Šioje vietoje įrengiant automobilių ir poilsio aikšteles buvo paklotas naujas pagrindas ir betono trinkelių danga, sutvarkytas lietaus nuotekų šalinimas ir aplinka. Taip pat greitai bus įrengtas naujas apšvietimas ir vaizdo stebėjimo sistema.

Apie 700 kv. metrų aikštelėje bus galima pastatyti 21 automobilį. Dar maždaug 20 kv. metrų dydžio aikštelėje bus įrengta 10 dviračių stovėjimo vietų. Čia pat 70 kv. metrų poilsio aikštelėje, iš kurios atsiveria vaizdas į Nevėžio upę, kėdainiečių ir svečių patogumui pastatyti stalai ir suolai, taip pat šiukšliadėžės. Ateityje kito projekto lėšomis šioje vietoje planuojama įrengti elektromobilių įkrovimo stotelę.

Senamiestyje – dar dvi aikštelės

Iš viso šios aikštelės ir poilsio zonos įrengimo darbams, kuriuos atlieka Jurbarko įmonė „Jurmelsta“, skirta 112 tūkst. eurų. Darbai bus baigti iki šių metų liepos pabaigos.
Ta pati įmonė tvarko ir dar vieną automobilių stovėjimo aikštelę, esančią prie Kėdainių muzikos mokyklos. Bendra šių darbų vertė – apie 93 tūkstančius eurų, planuojama, kad gyventojai galės džiaugtis aikštele jau liepą.

Šioje vietoje atsiras 30 lengvųjų automobilių stovėjimo vietų aikštelė. Taip pat numatyta 19 kv. m. dydžio aikštelė 6 dviračių stovėjimo vietoms.
Radvilų gatvėje, prie Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, taip pat vyksta automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbai. Juos atlieka įmonė „A&R paslaugos“. Planuojama, kad darbai, kurių vertė apie 69 tūkstančius eurų, bus baigti jau rugpjūčio pradžioje.

Šioje vietoje bus įrengta 15 lengvųjų automobilių stovėjimo vietų aikštelė su 10 kv. m. dydžio aikštele 4 dviračių stovėjimo vietoms, kurios nuo gatvės bus atskirtos 2,2 m aukščio dekoratyvine siena. Šioje vietoje ketinama įrengti viešąją erdvę.

Darbai, kuriuos atliks josvainiškių įmonė „Projektas KARMA“, prasidės, kai bus baigti archeologiniai tyrinėjimai. Rangos darbų vertė per 111 tūkst. eurų.

Automobilių stovėjimo ir poilsio aikštelių prie M. Daukšos viešosios bibliotekos objektas bus viena iš aštuonių vykdomo projekto „Kompleksiškas Kėdainių miesto upių prieigų sutvarkymas, sukuriant patrauklias viešąsias erdves bendruomenei ir verslui“ dalių.

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Nuostabu

    Tai puikus pavyzdys, kaip turi dirbti savivaldybės valdžia.Darbai verda ir visa tai tik žmogaus gerovei. Bet ar mato tie, kieno akiniai purvini?

    Atsakyti
  2. Jonas

    Ir vėl Kėdainių vadovai nekesdami medžiu nukirto visus nuostabius medžius prie upės šalia biblioteos! Kodel nepaliko pavėsio sėdintiems prie siu suoliukų???

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.