Tėvai, kurie nuo šių metų sausio 1 dienos teisingai pateikė prašymus vaiko pinigams gauti, sulauks išmokų, siekiančių 30 eurų, jau šio mėnesio pabaigoje. Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Jūratės Blinstrubaitės, didelių eilių, kaip, pavyz­džiui kituose miestuose, Kėdainiuose nebuvo, o daugiausia problemų kėlė pradžioje strigusi socialinės paramos informacinė sistema.

Anot J. Blinstrubaitės, Kėdainiuose gyventojų prašymus priiminėjo ir miesto seniūnija, todėl gyventojams nereikėjo stovėti ilgose eilėse. Pašnekovė patikino, kad iki šiol visi gauti prašymai buvo patenkinti, nors pasitaikė ir kurioziškų situacijų.

„Buvo atvejų, kai gyventojai neteisingai pateikdavo duomenis informacinėje sistemoje, nurodydavo neteisingą asmens kodą arba netikslų vaikų skaičių. Buvo ir taip, kad prašymuose vaiko pinigams gauti tėvai nurodydavo ir jau kolegijose ar universitetuose studijuojančias atžalas, už kuriuos išmokos nėra mokamos. Už pilnamečius vaikus, tai yra sulaukusius 18 metų, vaiko pinigai nėra mokami“, – pabrėžė J. Blinstrubaitė.

Socialinės paramos skyriaus vedėja pabrėžė, kad iki sausio pabaigos vyko konsultacijos, kurių metu skyriaus specialistai konsultavo gyventojus, teikė reikiamą pagalbą. Darbuotojai patys bandė sistemą, kad galėtų besikreipiantiems paramos patarti, kaip teisingai užpildyti prašymą.

J. Blinstrubaitė teigia, kad įsigaliojus naujai tvarkai, kai vaiko pinigai mokami visoms šeimoms, gyventojai daug aktyviau kreipiasi dėl išmokų. 2017 metų sausio mėnesį tokių prašymų buvo sulaukta vos iš 815 Kėdainių rajone gyvenančių šeimų, o išmokos paskirtos apie 2 tūkstančiams vaikų. Tuo tarpu šiais metais nuo sausio 2 d. iki vasario 1 d. gauti prašymai iš daugiau nei 3 tūkstančių šeimų, o išmokos paskirtos beveik 5 tūkstančiams rajone gyvenančių vaikų.

Primename, jei pateikėte prašymus vėliau, t. y. ne sausio mėnesį, išmoka bus išmokėta už praėjusius mėnesius (skaičiuojama nuo šių metų sausio 1 d.).
Vaiko išmoka išmokama iki kito mėnesio, einančio po kreipimosi mėnesio, 25 dienos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.