Zosė Puodžiūnienė tapo pirmąja šimtamete Krakių seniūnijoje, kuri tokio gražaus jubiliejaus sulaukė per pastaruosius keletą dešimtmečių. 

Krakių seniūnas Jonas Dalbokas pirmajai seniūnijos šimtametei užrišo proginę juostą.

Krakių seniūnas Jonas Dalbokas pirmajai seniūnijos šimtametei užrišo proginę juostą.

Žilagalvę močiutę solidaus gimtadienio proga sveikino dvi dukros, du anūkai ir trys proanūkiai.
Niekada gyvenime nesirgusi ir jokių sveikatos problemų neturėjusi senolė pastaruoju metu pasilpo – be dukros Irenos Brazauskienės ir žento Antano globos neišsiverstų. „Esu labai laiminga, kad mamytė gyvena apgaubta sesės ir jos vyro meile. Antanas labai geras ir rūpestingas, jis supranta, kad senam žmogui privalu atleisti daug dalykų“, – sakė Jurbarke gyvenanti vyriausia šimtametės dukra Danutė Rapševičienė.
Zosė Puodžiūnienė pagimdė ir užaugino tris vaikus, tačiau sūnų moteris jau palaidojo.
„Mama nugyveno ne tik ilgą, bet ir sudėtingą gyvenimą. Ji gimė šešių vaikų šeimoje. Iš karto po mamytės gimimo mirė jos mama, tad tėčiui teko ieškoti moters, kuri padėtų užauginti gausią šeimyną. Po ieškojimų ta dalia teko mūsų senelės seseriai.
Mamytė anksti išėjo tarnauti pas ūkininkus, ganė gyvulius, prižiūrėjo vaikus, tad mokslų neragavo ir liko beraštė.
Sulaukusi paauglystės tėvo buvo paraginta ištekėti ir nesipriešino parinktam jaunikiui batsiuviui. Tačiau pirmas mamos vyras per karą mirė Šiauliuose. Kurį laiką našlavusi mama ištekėjo antrą kartą“, – mamos istoriją pasakojo vyriausia dukra.
Pasak dukrų, mama turėjo verslininkės gyslelę. Ji buvo gera ir tvarkinga šeimininkė. Būdama taupi Z. Puodžiūnienė vis žiūrėdavo, kad niekas nedingtų veltui: priruošusi uogienių šeimai likusias uogas veždavo į turgų ir parduodavo. „Mama mus visus išleido į mokslus, užaugino gerais ir dorais žmonėmis. Ji buvo labai darbšti, paslaugi, rami, neaikštinga, visai nemokėjo pykti ir visus konfliktus išspręsdavo akimirksniu, tačiau nepakėlusi balso. Be to, mamytė labai mėgo bendrauti su žmonėmis, ji lengvai rasdavo apie ką kalbėti ir su draugais, ir su visai svetimais žmonėmis“, – sakė senolės dukra Irena.
Šimto metų Zosei Puodžiūnienei sulaukti padėjo jos darbštumas, meilė artimiesiems ir rūpestis savimi. „Mama nebuvo išlepusi, tačiau žiūrėdavo ką valgo. Ji nevalgė riebaus maisto, nemėgo grybų ir silkės, tačiau silpnybe laikė saldumynus. Ir dabar dar nori kokio saldaus gardėsio. Esant progai mama išlenkdavo taurelę brendžio, tačiau tik vieną“, – mamos ilgaamžiškumo paslaptis vardijo dukros.
Šimtametę sveikinti atvykęs Krakių seniūnas Jonas Dalbokas pasidžiaugė, kad pagaliau ir krakiškiai galės pasigirti ilgaamžiais: „Per pastaruosius kelis dešimtmečius neturėjome nė vieno šimtamečio. Smagu, kad pagaliau įstojome į tokių žmonių turinčių seniūnijų gretas. Močiutei linkiu sveikatos, o dukroms kantrybės ir stiprybės prižiūrint senolę.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.