Jaunimas noriai dalyvavo įvairiose Moliūgų šventės renginiuose. Viena jų – moliūgų skaptavimas bei gražiausiojo rinkimai.

Savaitgalį Krakėse vyko jau penktoji Moliūgų šventė, gražią ir saulėtą šeštadienio pavakarę sutraukusi daug apylinkių gyventojų. Tačiau čia svečiavosi ir ypatingi svečiai iš Žematijos – taip pat Krakių miestelio, esančio Skuodo rajone, gyventojai. Abiejų Krakių bendruomenės nariai greitai rado bendrą kalbą.

„Ši Moliūgų šventė turi tikslą sustiprinti draugystę su kitomis Krakėmis iš Skuodo rajono. Džiugu, kad svečiai puikiai įsijungė į šią šventę. Taip įgyvendinome NVO bendruomenių projektą „Veikime ir aukime kartu“. Labai norėčiau padėkoti svečiams, bei visiems, padėjusiems organizuoti šią šventę: kiekvienais metais siekiame, kad šis renginys būtų vis įdomesnis, turiningesnis“, – kalbėjo Krakių bendruomenės centro vadovė Daiva Dubinkienė. Pašnekovė pridūrė, kad dar vienas šios šventės tikslų – populiarinti moliūgą, pristatyti šios daržovės neabejotiną vertę ir naudą žmogaus sveikatai.

Parodoje – šiais metais patys didžiausi Krakių krašte užauginti moliūgai. 

„Dabar moliūgas krakiškių yra tikrai mėgiama daržovė ir į maisto racioną yra tikrai įtraukiamas“, – šyspojosi D. Dubinkienė.

Augino šventei 

Nors šie metai ir nepasižymėjo itin geru moliūgu derliumi, vis dėlto įspūdingo dydžio šių itin maistingų daržovių krakiškiams užauginti pavyko. Žinodami, kad rudenį, šventės metu vyks didžiausių ir įspūdingiausių moliūgų varžytuvės, vietiniai jau nuo pavasario specialiai juos sodino, augino ir puoselėjo. Žinoma, vis į kaimyno daržą akį užmesdami, lygindami savuosius moliūgus su kitų daržininikų auginamais. Šiais metais didžiausias moliūgas svėrė apie 49 kilogramus, tiesa, visų laikų didžiausiojo rekordas siekė net apie 70 kilogamų!

Sportinėse varžytuvėse – moliūgiadoje, visi norintieji galėjo išbandyti savo rankų stiprumą, laikydami keturių kilogramų svorio moliūgą.

Ši šventė, manau, mūsų bendruomenėje jau prigijo, kadangi tai yra ne eilinė derliaus, o moliūgų šventė. Džiugu, kad pas mus atvyko svečių iš Žemaitijos Krakių – jie mus mokė, kaip pagaminti tikrą žemaitišką kastinį. Mes savo ruožtu vaišinome aukštaitiškais virtiniais. Šventės metu vyko įvairios sportinės varžytuvės susijusios moliūgais – moliūgiada. Taip pat kiekvienas norintis galėjo išbandyt savo meninius gebėjimus ir išskaptuoti moliūgą“, – pasakojo Krakių kultūros centro direktorius Robertas Dubinka.

Tiesa, viena skulptūra iš moliūgų buvo pagaminta iš anksto ir traukė visų praeivių akį.

„Tai premjero skulptūra. Praėjusiais metais buvome padarę Seimo narių skulptūrų, šiais metais nusprendėme sukurti tik premjero. Neprisikviečiame į svečius politikų, tad patys juos pasidarome“, – nusijuokė R. Dubinka.

Pamokos dėmesio sulaukė 

Iš Žemaitijos Krakių (Skuodo raj.) atvykusi Irutė (kairėje) mokė, kaip pasigaminti žemaitišką kastinį. Žinias noriai tobulino Kėdainių rajono Krakių gyventoja Ingrida.

Svečiai iš Skuodo rajono atvyko pasiruošę rimtai padirbėti ir išmokyti, kaip teisingai pasigaminti itin mėgiamą Žematijoje patiekalą – kastinį. Tiesa, jo gamyba reikalaujanti ištvermės. „Nors patiekalas kilęs iš Žematijos, teisingai jį pagaminti gali išmokti kiekvienas – ar jis būtų aukštaitis, ar dzūkas, ar suvalkietis. Tiesa, čia reikia ne kiek įgūdžių, kiek daug kantrybės. Gamyba nėra sudėtinga – reikia sumaišyti sviestą, kefyrą, česnaką, kmynus, truputį druskytės ir sukti. Sukti tol, kol sviestas susigers į kefyrą. Tiesa, sukimo procesas reikalaujantis kantrybės, mat kartais tam prireikia net ir pusvalandžio“, – pasakojo viešnia iš žemaitiškųjų Krakių Irutė.

Uoliai gaminti kastinį mokėsi ir vietinė krakiškė Ingrida. „Iš tikrųjų į Krakes atsikėliau gyventi, mat pati gimiau Žematijoje. Vaikystėje kastinį esu gaminusi, bet prieš kokius 30 metų, tad vėl prisiminti, kaip tai daryti, man yra labai įdomu. Taigi, tai tarsi grįžimas prie šaknų“, – šyptelėjo Ingrida iš Kėdainių rajono Krakių.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.