Šiuo metu Krakėse ir dar dviejuose seniūnijos kaimuose – Jaugilų ir Meironiškių – vyksta intensyvūs darbai.

Krakių seniūnas džiaugiasi, kad net trijuose seniūnijos kaimuose elektros oro linijos keičiamos į saugesnes požemines.

Krakių seniūnas džiaugiasi, kad net trijuose seniūnijos kaimuose elektros oro linijos keičiamos į saugesnes požemines.

Visuose trijuose kaimuose elektrikai keičia oro linijas į požemines. „Bendrovė „Lesto“ jau kuris laikas įgyvendina elektros linijų keitimo programą. Ją įgyvendinus gyvenimas tampa daug saugesnis. Juk linijos nutiesiamos po žeme, laidai nebesiplaiksto vėjyje, nebebus baugu pučiant smarkiam vėjui, kad laidai gali nutrūkti ir sukelti aplinkai grėsmę“, – sakė Krakių seniūnijos seniūnas Jonas Dalbokas. Tačiau pakeitus elektros linijas, atsirado rūpestis, ką daryti su gatvių apšvietimu.
Juk lempos buvo pritaisytos prie elektros stulpų, o dabar jie tapo nebereikalingi ir elektrikai senus stulpus nutarė iškasti. Vadinasi, gatvėse, kur pakeistos elektros linijos, tenka statyti naujus stulpus ir įrengti naują apšvietimą. „Ten, kur linijos pakeičiamos, statome naujus stulpus ir įrengiame modernų bei taupų apšvietimą. Po tokių pokyčių galėsime apšviesti didesnius kaimų plotus. Štai Krakėse Kėdainių gatvės apšvietimas pailgės maždaug 200 metrų, panašiai bus ir Sodų bei Kauno gatvėse“, – sakė J. Dalbokas.
Pasak seniūno, lėšas naujųjų stulpų statymui ir šiuolaikiško ekonomiško apšvietimo įrengimui skyrė rajono savivaldybė.
Panašūs darbai vykdomi ir Jaugiliuose bei Meironiškyje. O Rūkų kaime dalis elektros linijų po žeme atgulė jau pernai.
Ten, kur nebus galimybių pastatyti naujų stulpų, seniūnija prašo elektrikų palikti senuosius, nes be jų nebūtų kaip apšviesti kaimų gatvių. „Kol pastatysime naujus stulpus, iš elektrikų nuomosime senuosius“, – sakė seniūnas.
J. Dalbokas pasidžiaugė ir kitais darbais. Buvusi labai duobėta Krakių miestelio Valstiečių gatvė, užpylus duobes, klojama trijų centimetrų storio asfaltu. Ji po remonto bus tvarkinga ir saugi.

Netoli M. Katkausgimnazijos  įrengta autobusų stotelė vaikams leis saugiau pasiekti mokyklą.

Netoli M. Katkausgimnazijos įrengta autobusų stotelė vaikams leis saugiau pasiekti mokyklą.

Krakių M. Katkaus gimnazijos bendruomenė labai džiaugiasi, kad po kelerių metų pavyko įtikinti kelininkus, jog reikia įrengti autobusų stotelę Kauno gatvėje ties gimnazijos pastatu. „Kadangi kelias regioninis, tai su juo susijusių permainų sprendimus priima kelininkai. Mes su gimnazijos bendruomene labai prašėme įrengti stotelę, nes mokytis atvežama tikrai daug vaikų. Vis girdėdavome, kad tokiam projektui nėra lėšų. Smagu, kad pinigų pagaliau atsirado ir sustojimas jau įrengtas. Dabar vaikučiai bus išlaipinami saugiai prie pat mokyklos, jiems nebereikės į pamokas skubėti nuo miestelio centro“, – geromis permainomis. džiaugėsi J. Dalbokas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.