Jau aštuntą kartą vykęs Konstitucijos egzaminas didelio dėmesio tarp kėdainiečių nesulaukė – jį laikyti į miesto savivaldybę atvyko trys moterys. 

Kėdainių savivaldybėje Konstitucijos egzaminą sprendė trys valstybės tarnautojos. Į antrąjį turą pateko Onutė Šulcienė (dešinėje).

Kėdainių savivaldybėje Konstitucijos egzaminą sprendė trys valstybės tarnautojos. Į antrąjį turą pateko Onutė Šulcienė (dešinėje).

Tuo pačiu metu jis buvo organizuotas ir rajono ugdymo įstaigose. Priešingai nei suaugusiųjų, mokinių, norinčių laikyti egzaminą, susirinko daugiau – per 800.

Auga susidomėjimas tarp jaunimo
Pasak egzamino koordinatorius Egidijaus Grigaičio, nors suaugusieji dalyvavo pasyviai, džiugina faktas, kad kasmet šis žinių patikrinimas tampa populiaresnis tarp mokinių. „Kėdainių rajono savivaldybėje konstitucijos žinias tikrinosi net 15 ugdymo įstaigų mokiniai“, – sakė E. Grigaitis. Daugiausia mokinių egzaminą laikė Akademijos ir Šviesiojoje gimnazijose, „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinėje mokykloje bei „Ryto“ pagrindinėje mokykloje.

Specialiai nesiruošė
Pirmą kartą Konstitucijos egzaminą laikiusi Truskavos seniūnijos seniūno pavaduotoja Gražina Maršalkienė sakė, kad specialiai egzaminui nesiruošė.
„Manau, kad kiekvienas gyventojas turėtų žinoti Konstituciją, savo teises ir pareigas. Dirbant seniūnijoje Konstitucijos žinių prireikia dažnai – tenka susidurti su tokiomis situacijomis, kuomet teisinių žinių tikrai prireikia“, – teigė ji. Moteriai Konstitucija neatrodo paini ir sudėtinga: „Yra tokių vietų, kur reikia atidžiai pasiskaityti. Tačiau, manau, tiesiog reikia mokėti ją skaityti.“
Savo konstitucines žinias pirmą kartą tikrinosi ir Aistė Lekečinskienė, Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistė.

O. Šulcienė pateko į antrą turą
Egzamino metu reikėjo atsakyti į 30 klausimų, tačiau jie buvo skirtingi: vienas buvo skirtas teisinį išsilavinimą turintiems asmenims, ir kitas tokio išsilavinimo neturintiesiems.
Nė vieno Konstitucijos egzamino nepraleido jau aštuntą kartą jame dalyvavusi Onutė Šulcienė, Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vyriausia gydytoja. Ji, kaip ir praėjusiais metais, parodė puikias pagrindinio šalies įstatymo žinias ir pateko į antrąjį turą, kuris vyks spalio 14 dieną.
Iš viso šiais metais Lietuvoje egzaminą laikė per 37 tūkst. žmonių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.