Praėjusią savaitę Kėdainių krašte viešėję Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų lyderiai Andrius Kubilius, Kęstutis Masiulis ir Donatas Jankauskas domėjosi kėdainiečių problemomis bei dalijosi savo planais.

A. Kubilius (dešinėje) įsitikinęs, kad gyvenimo kokybę pagerinsime, kai  tapsime atviri ir sąžiningi sau.

A. Kubilius (dešinėje) įsitikinęs, kad gyvenimo kokybę pagerinsime, kai tapsime atviri ir sąžiningi sau.

Susitikę su rajono mero pavaduotoja Nijole Naujokiene svečiai diskutavo apie didmiesčių ir mažų miestų aktualijas, emigraciją, nedarbą, jaunimo problemas.
„Labai svarbu, kad kaimai ir nedideli miestai bei miesteliai netuštėtų. Esame įsitikinę, kad būtina stiprinti vietos ekonominio vystymo politiką. Tai galima padaryti dar efektyviau įsisavinant Europos Sąjungos lėšas, skatinant verslą ir negailint dėmesio jauniems kvalifikuotiems specialistams.
Nepakanka vien pagražinti miestus, reikia kurti darbos vietas, kad gerėtų žmonių gyvenimo kokybė. Turime galvoti, kaip sugrąžinti emigrantus į Lietuvą. Ne mažiau skaudi ir jaunimo išvykimo į didžiuosius šalies miestus problema. Galbūt galėtume jaunus žmones skatinti grįžti į gimtąsias vietas stipendijomis ar mokėjimais už mokslą“, – svarstė buvęs premjeras A. Kubilius.
Politikai diskutavo, jog gerai būtų pertvarkyti ir pinigų patekimo į savivaldybių biudžetus tvarką.
Konservatorių lyderiai aplankė keletą rajono įmonių, susitiko su Vainotiškių bei Pelėdnagių bendruomenėmis, Šlapaberžės socialinės globos namų darbuotojais, diskutavo su kėdainiečiais.
A. Kubilius apsilankęs bendrovėje „Dotnuvos projektai“ domėjosi, kaip gyvena žemdirbiai bei jų partneriai.
„Gaila, kad dauguma miestiečių sunkiai įsivaizduoja, kuo ir kaip kaimas gyvena. Žemės ūkis visuomenės akyse yra nepelnytai nuvertintas, nors mūsų žemdirbiai dirba labai pažangiai ir sėkmingai konkuruoja su kolegomis iš daugelio užsienio valstybių.
Pasaulinė praktika rodo, jog grūdų paklausa auga ir ūkiai stambėja. Akivaizdu, jog dideli ūkiai dirba efektyviai bei yra konkurencingi. Mes dirbame ne tik stambiems ūkiams, bet ir mažesniesiems. Norėtume, kad valdžia negailėtų dėmesio žemės ūkiui, žemdirbiams ir jų partneriams. Yra daug spragų, kurios bado akis, tačiau niekas to nenori matyti. Turime problemų dėl vakarietiškos ir rytų technikos konkurencijos, prekybos legalia sėkla. Manau, kad jos ateityje bus išspręstos. Norime, kad valdžia negriautų to, kas yra sukurta, ir skatintų tai, kas daroma gerai“, – sakė „Dotnuvos projektų“ generalinis direktorius Edgaras Plauška.
A. Kubilius pažadėjo išanalizuoti verslininkų išsakytas pastabas ir ieškoti problemų sprendimo būdų.
Opozicijoje esantys politikai negailėjo kritikos strėlių dabartinei valdžiai ir jos sprendimams.
„Nesolidu ir negarbinga pasididinti sau atlyginimus, kol pensininkai bei valstybės tarnautojai nustumti į antrą planą. Vyriausybė pasirinko netinkamą kelią, kaip kalbėti apie mokestinę sistemą. Suvaldant krizę buvo priimta įvairių nepopuliarių sprendimų. Dabar reikia suvaldyti išėjimą iš krizės. Gerai būtų, kad tuo išėjimu nekiršintume žmonių“, – sakė A. Kubilius.
Kėdainiečiai klausė politikų nuomonės ir apie žemės referendumą, ir apie užsienio politiką, ir apie galimus konservatorių susijungimo su socialdemokratais planus.
Konservatorių teigimu, stiprią valstybę stato teisingi tikslai, profesionalūs žmonės ir geri procesai.
„Kažką pakeisti galėsime, kai tapsime atviri ir sąžiningi sau. Gaila, kad teko pastebėti, jog kėdainiečiai gyvena baimėje. Bijo atvirai kalbėti, diskutuoti, kritikuoti, tikiuosi jog atvažiavę kitą kartą pamatysime kitokį vaizdą“, – sakė A. Kubilius.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Arūnas

    Menu 2007 ar 2008 metus, kai Kedainiuose taip pat viešėjo A.Kubilius ir jau tada, dar būdamas opozicijoje, žadėjo gręžtis į regionus. Kiek vėliau, tapę valdančiaisiaais, konservatoriai gavo valdžią ir apie regionus, matyt, buvo pamiršę. O dabar, vėl atsidūrę opozicijoje, iš naujo prisimena senas kalbas. Visi į tuos regionus žada atsisukti, tačiau praraja tarp jų ir didmiesčių, deja, tik gilėja. Panašūs procesai vyksta ir rajonuose: sovietmečiu juk buvo beveik vienodai patogu gyventi Kėdainiuose, ar, tarkime, Krakėse. O dabar?…

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.