Prieš savaitę vykęs baigiamasis Kėdainių rajono savivaldybės organizuoto jaunųjų talentų konkurso „Galim 2013“ etapas – koncertas, kurio metu išrinkti ir apdovanoti talentingiausi savivaldybės jaunieji muzikos atlikėjai, ne visiems dalyviams paliko gerą įspūdį. 

Nors vokalinio instrumentinio ansamblio „Groovy boys“ vaikinai sulaukė daugiausiai aplodismentų, jie liko be nugalėtojų titulo.

Nors vokalinio instrumentinio ansamblio „Groovy boys“ vaikinai sulaukė daugiausiai aplodismentų, jie liko be nugalėtojų titulo.

Daugumai renginio dalyvių ir žiūrovų konkursas paliko slogų įspūdį. Finalo kartėlį jaučia dalis ne tik koncerte dalyvavusių mokinių, bet ir jų mokytojų.

Nugalėti turi verčiausi
„Sveikinu ir džiaugiuosi visais, kurie gali dainuoti, šokti, groti, skaityti. Konkurso tikslai tikrai džiuginantys. Labai šaunu, kad norima puoselėti vaikų meilę menui, grožiui, sudaromos galimybės jaunimui užsiimti kūryba. Tačiau norint išrinkti talentingiausius, tai ir reikia daryti. Sveikinu laimėtojus, bet… Nesuprantu, kodėl keliose grupėse ,,Galim“ konkurso nugalėtojais netapo tie, kurie garsina mūsų rajoną, kurie dalyvauja ir laimi respublikiniuose konkursuose, tie, kurie kviečiami koncertuoti ne tik rajono renginiuose. Ar Kėdainiuose galioja taisyklė – ,,Savame krašte pranašu nebūsi“? Ir dar – jei konkursas vyksta vadovaujantis Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintais konkurso nuostatais, tai jais organizatoriams ir derėtų vadovautis. Nuostatuose aiškiai parašyta, kad konkursas susideda iš keturių kategorijų. Į finalą patenka po vieną atstovą iš seniūnijos kiekvienoje grupėje. Tačiau finaliniame koncerte pamatėme, kad tam buvo nusižengta. Jeigu nuostatai konkursui negalioja – reikia juos keisti“, – slogiomis konkurso nuotaikomis, net ir prabėgus kelioms dienoms, dalijosi „Atžalyno“ gimnazijos neformaliojo ugdymo mokytoja Aušra Ščiukienė.
„Apie kokią teisinę valstybę galime kalbėti, jei drebiname pačius pamatus. Jaunimas, matydamas neteisybę, jaučiasi ne tik apgautas, bet ir išduotas. Jis nesupranta, kuo tikėti ir pasitikėti. Po to koncerto sulaukiau daug klausimų, pastabų ir kritikos. Ne viską galėjau paaiškinti, nes pati nežinau atsakymų“, – sakė A. Ščiukienė, vaikams nuolat skiepijanti pilietiškumą ir teisybės jausmą. Moteris sakė po koncerto girdėjusi ne vieną repliką, kodėl laimėjo vienas, o ne kitas vaikas. Ji atmeta bet kokias sąmokslo teorijas, tačiau neranda atsakymo, kodėl rajono reprezentaciniuose renginiuose prašoma dalyvauti vaikų, kurie jaunųjų talentų konkurse liko be apdovanojimų ir nugalėtojų titulų.

Paneigti akivaizdūs dalykai
Kodėl nugalėtojais tapo vieni ar kiti vaikai, nesuprato ne tik A. Ščiukienė, bet ir jos kolegė muzikos mokytoja Valda Ašmontienė. „Suprantu, kad labai nelengva ir sudėtinga išrinkti talentingiausius ir kūrybiškiausius vaikus. Tai labai jautru ir subtilu. Paskelbti rezultatai užminė daug mįslių. Kaip mums paaiškinti vaikams, kad priimti vieni ar kiti sprendimai yra teisingi? Kaip man motyvuoti vaikus dalyvauti konkursuose, kuriuose komisijos išvados kelia nuostabą ir nesupratimą? Man skaudu ir už save, ir už vaikus. Daug kas jaučia nuoskaudas, tik niekas nedrįsta garsiai jų išsakyti“, – savo nuomonę dėstė V. Ašmontienė.

Pateko į kuriozinę situaciją
Dar į didesnį kuriozą pateko „Atžalyno“ gimnazijos bibliotekininkė Giedrė Kaziukonienė, kurios dukros Elzė ir Ainė liko be pasirodymo finale. „Aš kalbu kaip mama, kuri rūpinasi vaikais. Mano mergaitės atstovavo „Ryto“ pagrindinei mokyklai ir sėkmingai pasirodė pirmajame konkurso etape ir net porą kartų girdėjo pakvietimą į finalą. Penktadienį papuošę vaikus atvykome į Kultūros centrą ir gana apdairiai nutarėme pasiteirauti, kada dukros pasirodys. Paaiškėjo, kad mūsų muzikančių nėra sąraše. Pradėjus aiškintis, paaiškėjo, kad jos į finalą nepateko, nors net kelis kartus buvo pasakyta atvirkščiai. Mane nustebino renginio koordinatorės reakcija į šią situaciją. Nebuvo nei sutrikta, nei atsiprašyta. Atrodė, kad tai normalu. Man galvoj sukosi tik viena mintis – kaip reikės vaikams paaiškinti, kas čia vyksta? Gerai, kad turėjome renginį mokykloje ir ten skubėdami paaiškinome, kad patys susipainiojome. Įsitikinau, kad šis renginys pelnytai sulaukia kritikos ir turi daug minusų. Negerai, kad nebuvo iš karto paskelbta, kas patenka į finalą, ir apskritai, vaikų nereikėtų išskirti ir apdovanoti. Mano manymu, pakaktų išrinkti geriausius pirmame etape, o antrąjį surengti kaip festivalį ir surengus koncertą padėkoti visiems“, – sakė dviprasmiškoje situacijoje atsidūrusi dviejų muzikuojančių mergaičių mama.

Varžėsi 300 talentų
Iš viso rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus organizuotame jaunųjų talentų konkurse „Galim 2013“ dalyvavo beveik 300 jaunųjų muzikos atlikėjų, o baigiamajame pasirodyme – 142.
Finaliniame etape jaunuosius talentus vertino Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas, Kultūros centro direktoriaus pavaduotoja režisierė Genovaitė Šaučiūnienė, Muzikos mokyklos mokytoja Rūta Kutraitė, „Ryto“ pagrindinės mokyklos choreografijos mokytoja Rūta Plučiuvienė ir jos kolegė iš Šviesiosios gimnazijos Daiva Naujokienė.
Pirmosios − instrumentinės muzikos ir vokalinės-instrumentinės muzikos − atlikėjų grupės laureatu iš devynių dalyvių tapo Šėtos kultūros centro Pagirių skyriaus vokalinės instrumentinės muzikos kvartetas. Vokalinės muzikos atlikėjų grupės laureate tarp vienuolikos dainininkų tapo Urtė Smulskytė. Šokių grupėje nugalėjo šešis konkurentus įveikusi Šėtos kultūros centro Pagirių skyriaus šokių grupė „Duja“, kuriai vadovauja Rita Mockienė. Kitų meno krypčių sceninės raiškos atlikėjų grupės laureatu išrinktas Kėdainių kultūros centro skaitovas Arnis Aleinikovas, kuriam pasiruošti padėjo Genovaitė Šaučiūnienė.
Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos įsteigtas prizas „Už drąsą būti nešiuolaikiškam…“ įteiktas armonika grojusiam Gerardui Kunickui iš Surviliškio.

One Response

  1. mhm

    Vargšai, užuojauta, taip save vertinate, o kažkas jūsų neįvertino. Kaip jūs nesuprantate, kad tai konkursas. Nejaugi jūsų vaikai nėra dalyvavę konkursuose ir nežino, kad sėkmę lemia labai daug faktorių (liga, kaip kad buvo Agotai, suprantu mamą – jai jos vaikas pats geriausias ir tik dėl to, kad Agota nelaimėjo atsirado šis straipsnis, nuoširdumas ir kt.). Atrodote kaip vargetos, net šlykštu skaityti?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.