Kėdainių rajono savivaldybės salėje praėjusią savaitę virė nekasdienės aistros.

„Čia mano reikalas, o ne tavo, todėl nekišk nosies kur nereikia“, „Patylėk“, „Nerėk, tu visus pinigus sau pasiimi, mano pinigus pasiimi“, „Koks tau skirtumas, kur mūsų pinigai naudojami, jei pati nemoki skolų?“ – tokiais ir panašiais kaltinimais vienas kitam svaidėsi į savivaldybę susirinkę Kėdainių P. Lukšio gatvės 2 namo gyventojai.

Irena B. įsitikinusi, kad dabartinis namo pirmininkas R. Samaitis grobsto bendrijos pinigus, todėl nesutinka mokėti namo bendrijai skirtų mokesčių.

Irena B. įsitikinusi, kad dabartinis namo pirmininkas R. Samaitis grobsto bendrijos pinigus, todėl nesutinka mokėti namo bendrijai skirtų mokesčių.

Į dvi stovyklas pasidalinę namo gyventojai teigia, kad didieji ginčai, šiuo metu narpliojami ir savivaldybėje, ir policijoje, prasidėjo tuomet, kai namas nusprendė įkurti bendriją, o jo pirmininku tapo Rolandas Samaitis.
Akivaizdu, kad ir šis savivaldybėje organizuotas gyventojų susitikimas norėtos naudos neatnešė – iš 199 namo gyventojų atėjo vos 27, todėl nesusidarė kvorumas, be kurio susirinkusi mažuma jokių sprendimų priimti negalėjo.

Planuoja namo remontą
Ginčų epicentre jau minėtas namo bendrijos pirmininkas ir jo veikla – galimai neteisėtai tvarkoma buhalterija, pinigų pasisavinimas, neaišku už ką išrašomomis sąskaitomis – nepatenkinta bei raktelių nuo savo užrakintos pašto dėžutės reikalaujanti garbaus amžiaus namo gyventoja Irena B. Ji teigė nesiruošianti apmokėti atnešamų sąskaitų, kuriose neva parašytos sumos yra išpūstos ir nerealios, namo bendrijos mokesčiai per dideli.
„Mokestis yra neteisėtas, mes gauname sąskaitas, tačiau lieka neaišku, už ką mes juos mokame, neaišku, kur tie pinigai panaudojami, juk į sąskaitas galima prirašyti bet ką“, – įsitikinusi Irena B.
Dėl to ji ir jos giminaitė jau yra skolingos namo bendrijai daugiau nei po keturis šimtus litų. R. Samaitis atremia, kad P. Lukšio 2 namas yra senas, jam nuolat reikia remonto darbų, o raktelius nuo pašto dėžutės maištaujanti moteris atgausianti tik tuomet, kai sumokės visą jai skirtą pinigų sumą už dėžučių, kurių iki šiol name net nebuvę, pagaminimą ir įrengimą.
Per pastaruosius metus name buvo atlikta nemažai ir kitų būtiniausių tvarkymo darbų, jau planuojami nauji. „Šiuo metu bendrijos sąskaitoje yra 20 tūkst. litų. Už šiuos pinigus planuojame pakeisti langus, sutvarkyti elektros instaliaciją, padaryti remontą. Tam pritarė gyventojai“, – sakė namo bendrijos pirmininkas R. Samaitis.

Gyvenimas šiukšlyne pabodo
Pirmininko iniciatyvas palaiko ir namo gyventojai. „Iki tol gyvenome šiukšlyne, tačiau atsirado bendrija, kurios dėka aplinka ir namas buvo pradėti tvarkyti. Viskas pradėjo gražėti. Kas jums dar nepatinka?“ – Irenos B. ir ją palaikančiųjų namo gyventojų išsakomomis abejonėmis piktinosi namo gyventojas. „Man geriau buvo, kaip buvo anksčiau“, – į tai atsakė viena garbaus amžiaus pirmininko darbu nepatenkinta namo gyventoja.
Neva dėl pirmininko vykdomo pinigų savo reikmėms grobstymo Kėdainių rajono savivaldybė šią vasarą buvo atlikusi buhalterinės apskaitos auditą. Išvadose parašyta, kad jokių neteisėtų veiksmų buhalterinės apskaitos tvarkyme nenustatyta. „Šiai dienai jokių problemų nėra, bet jų bus“, – nenurimo gyventoja Irena.

Dauguma už pirmininką
Galbūt tokį Irenos ir kai kurių gyventojų nepasitikėjimą sukėlė ir paties R. Samaičio tapimas pirmininku – įtariama, kad jis suklastojo didžiosios dalies namo gyventojų parašus ir tokiu būdu gavo šias pareigas. Tačiau dauguma į susitikimą atėjusių gyventojų palaikė machinacijomis kaltinamą dabartinį namo pirmininką ir teigė nelabai suvokiantys Irenos B. mestų kaltinimų priežastis. „Mes patenkinti savo dabartiniu pirmininku, jo visai nenorime keisti“, – kalbėjo P. Lukšio gatvės 2 namo gyventojai. Tai įrodo ir R. Samaičio rodomi neseniai vykusio balsavimo dėl naujojo pirmininko protokolai. Balsavimas raštu vyko visą mėnesį, jame dalyvavo vienintelis kandidatas – pats R. Samaitis, o visi 132 balsavusieji vienbalsiai pasisakė už jo kandidatūrą.
R. Samaitis prisipažino, kad nori pasitraukti iš pirmininko posto ir pagaliau atgauti ramybę, tačiau to padaryti negali, mat bendrija be pirmininko negali būti palikta. O pageidaujančių juo būti neatsiranda. „Jei Irena būtų pateikusi prašymą tapti pirmininke, ji būtų buvusi įtraukta į sąrašus. Tačiau jos kandidatūrą paskutinę balsavimo dieną atnešė kaimynė“, – sakė pirmininkas. „Aš į savivaldybę, į policiją einu vos ne kas antrą dieną. Tenka aiškintis dėl jos rašomų skundų. Tad kada man dirbti?“ – pečiais gūžčiojo R. Samaitis.

Pabaigos nematyti
Irena B., į susitikimą atsinešusi lapą klausimų, tačiau atsakymų į juos taip ir neišgirdusi, išėjo anksčiau, negu pasibaigė susitikimas.
Susitikime dalyvavusiam savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Arūnui Kacevičiui sunkiai sekėsi suvaldyti kylančias gyventojų emocijas – jo pasiūlymas paspausti rankas ir susitaikyti taip ir liko neišgirstas. Kaip ir ne kartą iki šiol, susirinkę namo gyventojai tik garsiai išsakė savo nuoskaudas ir įtarimus, bet jų galutiniam išsprendimui žingsnių žengta nebuvo.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. chaimas

    Naudodamasis proga, noriu padėkoti savivaldybei,kuri būdama beveik 60 butų savininkė,padarė viską,kad Lukšio 2 namas būtų įtrauktas į Kėdainiuose renovuojamų butų sąrašą.
    Pagarba Samaičiui,kuris išdrįso savivaldybės įmonei pasakyti NE, UŽTEKS TYČIOTIS IŠ LUKŠIO 2 gyventojų

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.