Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centras – vienos iš didžiausių Lietuvoje valstybinių aukštųjų mokyklų – Kauno kolegijos – padalinys. Kolegijoje vykstantys pokyčiai sugrąžino kėdainiečių įstaigos pavadinimą, tačiau veiklos nepakeitė. 

„Iš 300 studentų turime net 100 naujokų“, – geromis naujienomis pasidalijo Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro vadovė Jolanta Bareikienė.

„Iš 300 studentų turime net 100 naujokų“, – geromis naujienomis pasidalijo Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro vadovė Jolanta Bareikienė.

Čia rengiami aukštos kvalifikacijos ir kompetentingi specialistai: užsienio kalbų mokytojai, anglų kalbos specialistai, socialiniai pedagogai, kultūrinės veiklos vadybininkai.
„Einame koja kojon su gyvenimu, tad nuolat ieškome naujovių, kurios būtinos, kad jaunimas po studijų turėtų kur ir kaip įsitvirtinti. Studijas mūsų centre dažniausiai renkasi Kėdainių ir aplinkinių rajonų, tokių kaip Kauno, Jonavos, Ukmergės, Radviliškio, Raseinių, jaunuoliai. Tačiau stojančių geografija šiais rajonais neapsiriboja – centre yra studentų iš Kaišiadorių, Elektrėnų, Jurbarko, Mažeikių, Klaipėdos ir kitų vietovių. Labai džiaugiamės, kad šį rudenį mūsų įstaigoje studentų nesumažėjo. Iš 300 studentų turime net 100 naujokų. Mūsų studijų kokybę ir populiarumą iliustruoja labai paprasta matematika. Šalyje buvo skirti 58 nemokami krepšeliai humanitarams kolegijose. Net 36 krepšelius, tai yra daugiau kaip pusė, gavo mūsų centro studentai“, – geromis naujienomis pasidalijo Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro vadovė Jolanta Bareikienė.

Vilioja profesionalumu
Jonušo Radvilos studijų centre rengiami specialistai tenkina šiandieninės darbo rinkos poreikius – socialinės gerovės specialistai, užsienio kalbų mokytojai, anglų kalbos specialistai, kultūrinės veiklos vadybininkai yra perspektyvios specialybės ne tik Lietuvoje, bet visoje Europos Sąjungoje.
Centre dirba profesionalūs pedagogai ir mokslininkai. Jie sudaro galimybes formuotis studentui kaip laisvai ir atsakingai asmenybei, perteikia jo profesinei veiklai reikalingas teorines žinias ir ugdo praktinius įgūdžius. „Mes suteikiame daug teorinių ir praktinių žinių studentams. Mūsų absolventai gana sėkmingai įsidarbina. O tie, kas dar nori pagilinti žinias, be vargo mokslus tęsia magistrantūros studijose“, – sakė J. Bareikienė.

Jonušo Radvilos studijų centras atviras visai Kėdainių krašto bendruomenei.

Jonušo Radvilos studijų centras atviras visai Kėdainių krašto bendruomenei.

Įvairios neformalios veiklos
Kitais metais Kauno kolegijos laukia akreditacija. Tai svarbus įstaigos įvertinimas. Mokykla yra didelė ir nuolat sukasi pokyčių verpete. Pasak įstaigos vadovų, nuolat ieškoma naujovių ir to, kas aktualu bendruomenei. „Mūsų misija – tarnystė visuomenei. Mokymosi procese mes bendradarbiaujame su tais, kas nori žinių. Tikrai neapsiribojame vien formaliuoju ugdymu, kuris suteikia bakalauro diplomą. Mūsų durys atviros ir vaikams, ir suaugusiems, ir garbaus amžiaus senjorams. Atvirumas, bendradarbiavimas ir formų įvairovė mūsų centrą veda prie to, kad atsiveriame bendroms veikloms su įvairaus amžiaus ir įvairių poreikių bei galimybių žmonėmis“, – sakė studijų centro dėstytoja Rima Jasnauskaitė.
Jonušo Radvilos studijų centre nuolat vykdomi įvairių kalbų kursų blokai tiek mokiniams, tiek suaugusiesiems. Taip pat čia mokoma ir lietuvių kalbos bei matematikos. Vykdomi pedagogikos psichologijos kursai. Po šios įstaigos stogu jau šeštus metus glaudžiasi ir Trečiojo amžiaus universitetas, kuris kasmet sudomina apie 30 pensinio amžiaus kraštiečių.
„Norite patobulinti savo užsienio kalbų bagažą ir pradėti mokytis naujų kalbų, drąsiai praverkite mūsų centro duris. Čia rasite to, ko jums trūksta ir reikia. Mes mokome ne tik studentus. Esame atviri visiems kėdainiečiams“, – sako Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro vadovė Jolanta Bareikienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.