Apie Apytalaukio dvaro iškilumą ir didybę žino dažnas kraštietis, tad neretas šiuo metu aplankęs praeityje unikalų statinį tik palinguoja galva: „Kaip gaila, kad prarandame dar vieną dvarą. Kodėl valdžia elgiasi šitaip neatsakingai ir leidžia laikui bei piktavaliams niokoti tokį turtą?“

Apytalaukio dvaras, taip ir nesulaukęs statybininkų darbų, nyksta tiesiog akyse.

Apytalaukio dvaras, taip ir nesulaukęs statybininkų darbų, nyksta tiesiog akyse.

Visiško aiškumo dėl Apytalaukio dvaro kol kas nėra, tačiau tyli dėl tokios situacijos ne visi. Kėdainių rajono savivaldybės Tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Viktoras Muntianas visai neseniai savo komitete aptarė šio dvaro situaciją.
„Manau, kad galime įžvelgti savivaldybės administracijos nusikalstamo aplaidumo dėl Apytalaukio dvaro nepriežiūros. Ne paslaptis, kad renkantis koncesininką, kuriam norėta patikėti dvaro atnaujinimą ir nuomą, buvo pasielgta labai neatsakingai. Partneriu buvo pasirinkta bendrovė „Investicinių projektų vystymas“, kuri visai neturėjo patirties kultūros vertybių saugojime ir priežiūroje“, – sakė V. Muntianas.
Anot Kontrolės komiteto pirmininko, rajono vadovai pasiekę pergalę kovoje dėl Apytalaukio dvaro, tačiau ji tik sąlygina. „Reikalai dėl dvaro nepriežiūros pasiekė teismus. Savivaldybės ieškinys prieš koncesininką pateisintas, tačiau kada jis bus įvykdytas, lieka labai atviras klausimas. Juk rajono valdžia į dvaro projektus investavo apie 480 tūkstančių litų iš Kėdainių rajono biudžeto. Be to, liko tušti lūkesčiai dėl pastatų atnaujinimo panaudojus Europos Sąjungos fondų lėšas. Tam buvo numatyta įsisavinti apie aštuonis milijonus litų paramos. Ką galima atgauti iš bendrovės, kuri neturi jokio turo? Manau, kad viską vėl teks nurašyti į nuostolius, kai sueis senaties terminai“, – sakė V. Muntianas.
Šiuo metu Apytalaukio dvaras dar priklauso jo priežiūrą turėjusiai vykdyti bendrovei „Investicinių projektų vystymas“, kada jis bus perduotas rajono savivaldybės žinion ir koks likimas laukia dvaro, prognozuoti sunku.
Kontrolės komiteto vadovo teigimu, ne vieną kėdainietį piktina aplaidus rajono vadovų požiūris į kultūros paveldą. „Daugeliu atvejų įžvelgiu nusikalstamo aplaidumo požymių“, – teigė V. Muntianas.

„Manau, kad galime įžvelgti savivaldybės administracijos nusikalstamo aplaidumo dėl Apytalaukio dvaro nepriežiūros“, – sako V. Muntianas.

„Manau, kad galime įžvelgti savivaldybės administracijos nusikalstamo aplaidumo dėl Apytalaukio dvaro nepriežiūros“, – sako V. Muntianas.

Politiko teigimu, Kėdainiuose vykdomi viešieji pirkimai jau kuris laikas verčia abejoti jų skaidrumu ir teisingumu. „Gal viskas ir daroma pagal popierius, tačiau reikėtų vadovautis sveika logika ir patirtimi. Ar galima vėl patikėti kažkokius darbus bendrovėms, kurios vieną kartą jau nevykdė įsipareigojimų ir buvo išprašytos iš mūsų krašto. Matėme, kas nutiko su miesto žaliųjų plotų šienavimu. Kaip laimėjusi firma nesusitvarkė su darbais ir vasarą patys miestelėnai turėjo imti dalgius į rankas, kad nupjautų peraugusias žoles kiemuose. Nedžiugina ir viešosios bibliotekos atnaujinimo darbai – juk juos vykdė bendrovė, kuri buvo nesusitvarkiusi su J. Paukštelio pagrindinės mokyklos renovacija. Panašu, kad problemų atsiranda ir su priestatu, kylančiu prie vaikų globos namų „Saulutė“. Tai tik keli pavyzdžiai, kurie byloja elementarų neūkiškumą. Labai norėčiau manyti, kad aplaidumas pagaliau liausis ir pradėsime gyventi ūkiškai“, – sakė V. Muntianas.

One Response

  1. Petras

    Įdomiausia tai, kad prieš rinkimus dabartinė rajono valdžia buvo nurodžiusi, esą Apytalaukio dvaras – jau restauruotas!!!! Negi Kėdainių krašto žmonės taip įpranto prie panašių melagysčių, jog į jas visiškai nereaguoja?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.