[adsense_inserter id=“%postId%“]

Įklimpusi į skandalus vilnietiška politika, skęstanti sostinės intrigose, vienadienėse aktualijose, kėdžių ir žmonių persistumdymuose, kuo toliau, tuo labiau ignoruoja visos Lietuvos problemas. Jei mes kaip valstybė norime turėti ateitį, privalome atsigręžti į šalies regionus, realiais veiksmais, o ne popierinėmis deklaracijomis, sudaryti sąlygas išsaugoti, stiprinti mažesnių miestų bei miestelių potencialą. Tik efektyvi regionų politika visos šalies mastu gali užtikrinti mūsų ir mūsų vaikų ateitį! Tačiau ar tai reiškia, kad regionai turi laukti rankas sudėję, kaip dangiškos manos laukti atkeliaujančių investicijų, kurios automatiškai viską sureguliuos? Jokiu būdu! Kiekvienas regionas, miestas ar miestelis, privalo pats ieškoti savo kelio, siūlyti sprendimus, tvirtinti savo savitumą, išskirtinumą.

Kuo gi išskirtinis Kėdainių rajonas? Taip, išvystytu žemės ūkiu, chemijos pramone. O kur pagrindinės bėdos? Pirmiausia, žinoma, demografija. Jaunimas išvažiuoja, mažėja gimstamumas, daugėja pensinio amžiaus žmonių. Skaičiai rodo, kad rajonas sparčiai nyksta. Kas gi galėtų sustabdyti ar bent pristabdyti įsibėgėjusius negatyvius procesus? Reikia traukos centro, vienijančio, telkiančio, skatinančio veikti akstino. Ir vienu iš tokių akstinų tikrai galėtų tapti krepšinis.

Prieš gerą savaitę Kėdainių arenoje buvo proga stebėti rungtynes, kuriose namuose žaidęs Kėdainių „Nevėžis“ įveikė Klaipėdos „Neptūną“. Stebėjau ne tik rungtynes, bet ir sporto aistruolius, susibūrusius palaikyti savo komandos, jų veidus. Tai buvo nepamirštamas reginys! Tiek aistros, užsidegimo, noro laimėti! Beje, tribūnose to įelektrinimo, ryžto nugalėti buvo tikrai ne mažiau, nei aikštelėje, gal net daugiau.

Išties, krepšinis Lietuvoje nėra vien tik žaidimas. Krepšinis – tai raktas į žmonių širdis, tai būdas sutelkti ir suvienyti bendram tikslui. Kėdainiai turi areną, savo krepšinio komandą „Nevėžis“, kėdainiečiai yra pasirengę palaikyti savo komandą, kuri, nors ir nusileisdama „Žalgiriui“ ir „Lietuvos rytui“, pastaruoju metu yra padariusi tikrai nemažą pažangą. Ko dar trūksta, kad visi šie elementai susijungtų į darnią sistemą, pradėtų veikti ir duotų realius rezultatus. Entuziazmo? Jo pakaktų. Profesionalumo, efektyvios vadybos? Tai neišvengiamai atsiranda įsisukus procesams. Deja, kaip visada, labiausiai trūksta finansavimo. Stinga investicijų. Turint omenį Kėdainių rajono pajėgumą, tos investicijos tikrai nebūtų kosminės. Jos greitai atsipirktų, duotų įvairiopą naudą. Nes krepšinis sukuria gravitacijos lauką, jis pritraukia entuziastus, atveria kelią jaunimui, formuoja pozityvią atmosferą, skatina sportuoti ir tobulėti.

Tokiam miestui kaip Kėdainiai krepšinio veiksnys gali tapti lemiančiu. Reikia tik suremti pečius – rajono valdžiai, verslui, krepšinio profesionalams ir aistruoliams. Čia nereikia išradinėti dviračių. Finansavimo modelis yra žinomas, jis veikia, kai pasiektas principinis apsisprendimas, kai priimantys sprendimus, tiek rajono valdžios, tiek verslo lygmeniu, prieina prie išvados – taip, mums to reikia! Mes matome prasmę, realią naudą. Mes žvelgiame į savo rajono krepšinio komandą kaip į svarbų regionų politikos elementą. Kaip į vieną iš instrumentų spręsti rajono problemas.

Ankstesniais laikais buvo brukamas šūkis: „priartinti kaimą prie miesto“. Buvo tokių, kuriems atrodė, kad regionuose reikia pristatyti daugiaaukščių, nutiesti autostradas, pristeigti kavinių ir kino teatrų. Tai labai supaprastintas, primityvus supratimas. Rajone gyvenančiam žmogui reikia ne dangoraižio, o sukurti tokias gyvenimo sąlygas, kad jis jaustųsi ne prasčiau, nei mieste. Žmogus turi pasijusti savo krašto patriotu. Jausti pasididžiavimą, kad gyvena savo žemėje. Ir krepšinis, stebuklingu būdu atveriantis geriausius žmogaus jausmus, gali čia daug padėti.

Prisiminkime, kokie buvome vieningi, kai visi kaip vienas palaikėme savo krepšinio rinktinę? Kokie buvome būdavome laimingi, kai ji nugalėdavo! Kalnus galėdavome nuversti! Ar ne panašiai jaustumėmės, kai Kėdainių „Nevėžis“ įveiktų ir „Žalgirį“, ir „Lietuvos rytą“? Ir taptų LKL čempionu? Pasididžiavimas savo kraštu, savo žmonėmis susideda iš mažesnių ir didesnių pergalių, kurios palengva keičia visą mūsų gyvenimą. Ko tam reikia? Na, pirmiausia, kad Kėdainių „Nevėžis“ tvirčiau atsistotų ant kojų, galop įveiktų savo įsisenėjusias finansines problemas. Juk mes galime tai padaryti, ar ne? Būtų gera pradžia…

About The Author

Related Posts

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.