Kėdainių daugiakultūriame centre pristatyta Kėdainių krašto garbės piliečio, poeto bei kino kūrėjo Vitolio Laumakio poezijos knyga „Smėlio laikas“. Energingas, aktyvus ir šmaikštus kūrėjas, išleidęs jau vienuoliktąją savo kūrybos knygą, pristatymo metu žavėjo savo jaunatviškumu.

V. Laumakys pasirašo ant savo naujausios, penktadienį pristatytos poezijos rinktinės „Smėlio laikas“.

V. Laumakys pasirašo ant savo naujausios, penktadienį pristatytos poezijos rinktinės „Smėlio laikas“.

„Nenoriu sėsti, man geriau stovėti“, – prasidėjus renginiui pakviestas prisėsti ant kėdės juokdamasis atsakė V. Laumakys.

Savitas stilius be skyrybos ženklų
„Didžiausia problema yra ne parašyti knygą, bet atrasti jai pavadinimą. Jų buvo daug, bet po kiek laiko savaime susiklostė žodis „smėlis“. Jis byra, eina laikas… Žodis „smėlis“ kaip „mėlis“ – lis ar nelis. Trumpas žodelis, bet turi nepaprastai daug prasmių. O „laikas“ – jo nepaimsi, nepastumsi“, – pavadinimo prasmę atskleidė kūrėjas.
Pristatytoje knygoje „Smėlio laikas“ surinkti V. Laumakio eilėraščiai pasižymi savitu ir jam būdingu stiliumi – yra daugiaprasmiai, gilūs, ieškantys prasmių ir tarpusavio ryšių, be to, be jokių skyrybos ženklų.
„Jų nevartoju nuo gimnazijos laikų“, – prisipažinęs šyptelėjo kūrėjas.

Skirta galvojantiems savo galva
Didžioji dalis visų išleistų V. Laumakio knygų yra eilėraščių. „Smėlio laikas“ – jau aštuntoji. Pasak menininko, šioje knygoje sudėti „likučiai“: poezijos kūriniai, dar nepublikuoti iki šiol išleistose jo knygose. Tačiau netrukus V. Laumakio kūrybos gerbėjai turėtų sulaukti ir prozos rinktinės.
„Kūryba mano gyvenime užima labai gražią, nuolat nukreipiančią nuo buities, kasdienybės, susuktos realybės vietą“, – sakė nuolat kūrybos procesu užsiimantis menininkas. „Ši knyga – tai savotiškas mėginimas pasidalinti gyvenimo patirtimi, mintimis, apmąstymais. Ypač kai šiais laikais tenka susidurti su anti moralės apraiškomis“, – kalbėjo jis.
Pasak autoriaus, knyga „Smėlio laikas“ skirta visiems skaitantiems ir galvojantiems savo galva. „Čia diskutuojama ir su velniu, ir su Dievu, ir su savimi pačiu“, – sako jis.

Leidyba – iš pensijos
Visi šimto egzempliorių tiražu išleistos knygos leidimo kaštai nugulė ant paties V. Laumakio pečių. „Niekas nepadėjo išleisti knygos, tik pensija mano“, – išsidavė kūrėjas. Jis sakėsi nenorėjęs eiti su ištiesta ranka ir prašyti, ubagauti, „žebravoti“ pinigų leidybai“.
Kartu su V. Laumakiu poezijos knygą „Nakties baltieji debesys“ turėjo pristatyti ir Robertas Keturakis, tačiau jam atvykti į Kėdainius sutrukdė netikėta peršalimo liga.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.