MAKETAS22

Viena iš pačių aktualiausių ir svarbiausių krašto žmonių problemų – nedarbas ir maži atlyginimai. Rajone darbo labiau reikia moterims ir žmonėms, kuriems daugiau kaip 50 metų. Beveik kas penktas Kėdainių gyventojas pageidauja darbo ir antra tiek norėtų oraus atlygio už jį. 

Saulius Grinkevičius savo įmonių grupėje yra sukūręs daugiau kaip 280 darbo vietų. Vidutinis atlyginimas – 746 eurai (2578 Lt). Bendrovė „Daumantai LT“ skaidriai vykdo savo veiklą, priklauso „Baltajai bangai“.

Saulius Grinkevičius savo įmonių grupėje yra sukūręs daugiau kaip 280 darbo vietų. Vidutinis atlyginimas – 746 eurai (2578 Lt). Bendrovė „Daumantai LT“ skaidriai vykdo savo veiklą, priklauso „Baltajai bangai“.

Tikrovė tokia, kad darbo trūksta ir miesto, ir kaimo gyventojams.

Reikia pradėti veikti patiems
Manau, kad kaimiškose vietovėse žmonės turi galimybių susikurti ir išvystyti nedidelius verslus, patys kurtis sau darbo vietas. Tik žmonės reikia šiek tiek daugiau žinių ir mokymų. Dar prieš gerus metus bendrovė, kuriai vadovauju, kartu su rajono Vietos veiklos grupe paskelbė bendruomenių verslumą skatinantį konkursą. Geriausią projektą vystančiai bendruomenei skirsime paskatinančią materialinę paramą. Tikiu, kad galime padaryti gerą pradžią. Manau, kad rajone reikia pradėti steigti nedidelius gamybinius ūkininkų cechus ir pasinaudoti kitų Europos šalių patirtimi.

Rajone atlyginimai nėra dideli
Žmonių nuogąstavimai dėl atlyginimo nėra laužti iš piršto – pagal oficialią statistiką Kėdainių rajone darbo užmokestis gerokai mažesnis negu Lietuvos vidurkis. Kėdainiečiai vidutiniškai uždirba mažiau negu 515 eurų (apie 1780 Lt), o Lietuvoje vidutinis darbo uždarbis siekia 696 eurus (2405 Lt). Tokia padėtis mažina darbuotojų motyvaciją ir atsidavimą darbui, kelia nepasitikėjimą. Skaidriai dirbančiose įmonėse atlyginimai lenkia vidutinius ir auga dažniau. Didelė paskata įmonėms pasitempti būtų viešai skelbiami verslo įmonių vidutiniai atlyginimai. Esu įsitikinęs, kad viešas informacijos apie vidutinį darbo užmokestį publikavimas žiniasklaidoje sutramdytų nesąžininguosius ir slepiančiuosius mokesčius. Manau, kad ir geras rajono šeimininkas turėtų būti suinteresuotas, kad versle būtų kuo daugiau viešumo. Tikiu, kad metų pradžioje įvestas euras turės teigiamos įtakos ekonomikai ir atlyginimų augimui. Tai liudija estų ir latvių patirtis. Kaimynai nacionalinę valiutą į eurą pakeitė anksčiau ir dabar jau skelbia, kad atlyginimai padidėjo.

Kokios investicijos tikslingos?
Jeigu nori, kad kraštas klestėtų, būtų surenkami didesni mokesčiai į biudžetą, o jame gyvenantys žmonės negalvotų apie emigraciją dėl sotesnio duonos kąsnio, reikia visiems pasistengti. Bene svarbiausias darbo užmokesčio didėjimo faktorius – naujų darbo vietų kūrimas. Pačiomis tikslingiausiomis laikau tas ir savivaldybės, ir ES investicijas, kurių dėka iškyla gamyklos, įmonės, įstaigos ir centrai, leidžiantys įdarbinti kraštiečius bei galintys sėkmingai konkuruoti ir mokėti orų atlygį už atliktą darbą.

Bazė yra – ar ji išnaudojama?
Kėdainiai turi puikią verslo plėtros bazę: infrastuktūrą, geležinkelį, gerą logistinę padėtį ir Pramonės parką. Pradėtas kurti 2003 metais investuotojų jis laukia nuo 2008 metų. Šiuo metu valdomas vilniečių, ir gaila, kad Laisvąja ekonomine zona tapusiame Pramonės parke apčiuopiamų rezultatų iki šiol nėra. Problema yra ta, kad savivaldybė lieka nuošalyje nuo jo valdymo reikalų ir investuotojų paieškos. Verslininkų sudominimas ir priviliojimas į Kėdainius pirmiausia turi rūpėti tiems, kas atsakingas už kitų žmonių gerovę. Jeigu ateis nauji verslai, tai bus ir naujos darbo vietos. Turime būti LEZ`o šeimininkai, tikslingai dirbdami, ragindami ir skatindami jo nuomininkus bei dirbdami kartu. Mes galėtume įsteigti tikslinį etatą žmogui, kuris nuoširdžiai rūpinsis, kad parkas veiktų. Jo išlaikymui galima panaudoti lėšas, surenkamas iš LEZ`o už žemės nuomą, nuo kurios dabar nuomininkai prašo būti atleisti.

Kandidatas į rajono merus
Saulius Grinkevičius
Užs. Nr. 23

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Alma

    Džiaugiausi, kada buvo paskelbta, kad bus tiesioginiai mero rinkimai. Ir labai norėjau ,kad p.Saulius Grinkevičius keltų savo kandidatūrą. Mano svajonės išsipildė.Valio! Taigi dabar dar labiau džiaugiuosi, kad galėsiu už jį balsuoti. Tai jis yra vienintelis žmogus Kėdainiuose,kuriuo galima pasitikėti. Jis ne žodžiais , o darbais įrodo, kad jam rūpi visų žmonių gerovė, kad sugeba dirbti žmonių labui.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.