Europoje rugsėjo 26-oji yra paskelbta Europos kalbų diena. Tradiciškai šią dieną paminėjo ir Kėdainių kalbų mokykla, dviejų rajono mokyklų mokinius pakvietusi ne tik pasisvečiuoti Kalbų mokykloje, bet ir netradiciškai pasimokyti įvairių europietiškų kalbų. Mokiniai turėjo galimybę išmokti anglų, ispanų, rusų, vokiečių, prancūzų bei lietuvių kalbų pagrindines frazes.

Šiais metais į kalbų dienos renginį buvo pakviesti „Aušros“ progimnazijos bei Šėtos gimnazijos septintų klasių mokiniai.

„Iš viso atvažiavo apie šimtą septintokų, kuriems suorganizavome įvairių kalbų mozaiką. Mūsų mokykla nėra didelė, auditorijose vietų nėra daug, taigi mokinius padalinome į grupes po 15 ir pakvietėme į vis kitą kabinetą, kuriuose vaikai buvo supažindinami su įvairiomis kalbomis. Norėjome tas kalbas pristatyti ir įdomiai, ir patraukliai“, – kalbėjo Dalia Kasteckaitė, mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui.

Pamokėlės buvo trumpos ir neįprastos: jų metu septintokai mokėsi, kaip padėkoti, atsisveikinti, ko nors paprašyti bei kitų dažnai vartojamų frazių. Pamokėlės vyko žaismingai – mokiniai klausėsi dainų, žaidė žaidimus, sprendė dėliones.

Anot Izolinos Kriščiūnienės, anglų kalbos mokytojos metodininkės, Kalbų mokykloje besimokantys mokiniai yra ir taip pakankamai supažindinami su įvairiomis kalbomis, tad mokyklos bendruomenė nori būti atvira visai Kėdainių krašto bendruomenei, todėl pas save kviečiasi ir ugdymo įstaigų mokinius, ir suaugusiuosius.

Daugėja suaugusiųjų, besimokančių kalbų

Šiais metais Kalbų mokykloje mokosi apie 550 įvairaus amžiaus kraštiečių – tiek darželinukų, tiek ir senjorų.
Anot D. Kasteckaitės, Kalbų mokyklą nuolatinai lankantys jaunuoliai mokosi ne tik populiariosios anglų kalbos, bet ir renkasi kitas kalbas. „Turime suburtas nemažas vokiečių kalbos grupes, keletą ispanų, prancūzų kalbų grupių, mokome ir lietuvių kalbos. Turėjome ir pageidaujančiųjų mokytis norvegų kalbos. Deja, tačiau neradome šios kalbos mokytojo“, – apgailestavo pašnekovė. Būta minčių mokyti ir kinų kalbos – tiesa, išmokti šios kalbos pagrindų panoro tik vienas asmuo, tad grupė suformuota nebuvo.

Kalbų jau yra mokomi dar ugdymo įstaigų nepradėję lankyti vaikai.
„Vien darželiuose šiuo metu yra mokoma apie 150 mažylių. Nuo šių metų pradėjome važinėti pas Šėtos ir Josvainių darželinukus. Miesto darželiuose turime po kelias anglų kalbos besimokančių vaikų grupes, o net keturios jų yra suburtos „Pasakos“ lopšelyje-darželyje“, – sakė D. Kasteckaitė ir pridūrė, kad šiais metais itin padaugėjo ir norinčiųjų mokytis kalbų suaugusių žmonių: „Pavyzdžiui, užpernai turėjome vieną grupę norinčiųjų mokytis anglų kalbos, o šiais metais turime net keturias.“

Domisi ir japonų kalba

Pašnekovės sutartinai tikina – šiuolaikiniam žmogui mokėti kitų šalių kalbas yra labai svarbu.
„Kalba yra pagrindinė komunikacijos priemonė ir turbūt dažnas iš mūsų yra patyręs, kuomet išvykus į svečią šalį, kurios kalbos nemoki, susikalbėti su vietiniais gyventojais, paklausti paprasčiausių dalykų yra labai sudėtinga. Apskritai, mūsų jaunoji karta visai neblogai kalba anglų kalba, tačiau domisi ir japonų, kinų, suomių, norvegų kalbomis. Tą galbūt lemia tai, kad į užsienio šalis yra išvykę jų artimi žmonės. Kita vertus, mūsų mokiniai supranta, kad ateities kalbos gali būti nebūtinai tik indoeuropiečių kalbos, bet ir kinų, turkų, arabų, kitų Azijos kraštų kalbos. Jos mokinius labai domina“, – savo pastebėjimais pasidalino I. Kriščiūnienė.

Panašios naujienos