Vos įsibėgės pavasaris, Kėdainiuose bus pradėtas įgyvendinti didžiausias šiais metais projektas – Vytauto parko atnaujinimas, kuriam po rekonstrukcijos tikimasi suteikti Vaikų parko pavadinimą. Šį parką prikėlus naujam gyvenimui, jis turėtų tapti vaikų laisvalaikio, pramogų ir poilsio vieta.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis su bendrovės „Brosta“ vadovu Dariumi Karabinu pasirašė Vytauto parko atnaujinimo darbų sutartį.

Praėjusią savaitę Kėdainių rajono savivaldybėje buvo pasirašyta sutartis su parko atnaujinimo konkursą laimėjusia, Raseinių rajone registruota bendrove „Brosta“.

Darbų pradžia – jau netrukus

„Labai smagu, kad galiausiai ši didžiulė – daugiau kaip 3,5 hektaro – teritorija bus ne tik sutvarkyta, bet ir visiškai pritaikyta kraštiečių poilsiui“, – po sutarties pasirašymo teigė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. Į parko atnaujinimą bus investuota daugiau nei 889 tūkstančiai eurų.

Parke numatyta įrengti skirtingas zonas, skirtas aktyviam vaikų poilsiui. Čia turėtų atsirasti žaidimų aikštelė, dviratukų takelis su kalniukais ir posūkiais, du interaktyvūs pasakų nameliai, kuriuose esančiuose kompiuteriuose paspaudus mygtuką vaikai galės išklausyti norimą aktorių įskaitytą lietuvišką ar kitų pasaulio tautų pasaką.

Paklaustas, kada bus pradėti parko atnaujinimo darbai, tiek administracijos direktorius, tiek bendrovės „Brosta“ vadovas Darius Karabinas teigė, kad visų pirma reikia sulaukti tinkamų orų.
„Kol žemė yra įšalusi, darbai tikrai negali vykti. Todėl sutartį pasirašėme anksčiau, kad galėtume užbaigti kai kuriuos projektavimo darbus, o kai tik orai leis, pradėsime dirbti objekte“, – teigė įmonės „Brosta“ vadovas.

Pasak jo, nors sutartyje bendrovė įsipareigojo parko rekonstrukcijos darbus pabaigti iki šių metų spalio pabaigos, tačiau D. Karabinas tikisi, kad visą projektą pavyks užbaigti greičiau. „Matydami darbų apimtis, ir jeigu neiškils jokių nenumatytų kliūčių, manau, kad kėdainiečiai vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje galės džiaugtis nauja laisvalaikio erdve“, – sakė bendrovės „Brosta“ vadovas.

Rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius įsitikinęs, kad tankiausiai gyvenamo Kėdainių miesto mikrorajono gyventojai turės nuostabią vietą, kur galės su šeimomis leisti laisvalaikį.

Parke – naujausios technologijos

„Šalia Vytauto parko, kuris šiuo metu yra prastos būklės – stovi tik keletas senų suoliukų, žmonės vaikšto prastais, suaižėjusiais takeliais ir ilgiau šioje vietoje neužsibūna, gyvena daug jaunų šeimų, auginančių vaikus. Tad šio rajono gyventojams tikrai trūksta įrengtos erdvės, kurioje jie vasarą galėtų aktyviai arba ramiai leisti laiką“, – sakė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.
Pagrindiniu rekonstruoto parko akcentu taps „šokantis“ fontanas, kurio kintančios vandens srovės kils į dviejų metrų aukštį. Taip pat šis interaktyvus fontanas kels vandens sieną, ant kurios bus galima išvysti įvairius vaizdus, įgarsintus muzika.

Parke numatyta įrengti skirtingas zonas, skirtas aktyviam vaikų poilsiui. Čia turėtų atsirasti žaidimų aikštelė, dviratukų takelis su kalniukais ir posūkiais, du interaktyvūs pasakų nameliai, kuriuose esančiuose kompiuteriuose paspaudus mygtuką vaikai galės išklausyti norimą aktorių įskaitytą lietuvišką ar kitų pasaulio tautų pasaką.

Ir mažiems, ir dideliems

Kol vaikai šėls, neliks nuskriausti ir suaugusieji. Norintiems ramaus poilsio – patogūs suoleliai, o atėjusiems aktyviai leisti laiką – petankės aikštelė. Šio iš Prancūzijos kilusio žaidimo esmė – mesti metalinį rutulį kuo arčiau taikinio – medinio rutulio.

Kad atnaujinto Vytauto parko teritorija būtų jaukesnė, planuojama ją papildomai apželdinti, įrengti naujus spalvingus gėlynus.

„Mano nuomone, tai, kad šis parkas yra trijų judrių gatvių susikirtimo vietoje, ne kliūtis leisti laiką šeimoms. Berlyne mačiau puikų tokio parko pavyzdį, kai tarp dviejų didžiulių gatvių įrengta aktyvaus poilsio zona šeimoms su vaikais. Jų yra ir kituose Europos didmiesčiuose. Esu įsitikinęs, kad geriau sutvarkyti ir visuomenės poreikiams pritaikyti Vytauto parką, negu jį palikti tokį, koks yra šiuo metu ir gadina miesto vaizdą. Džiaugiuosi, kad kėdainiečiai iš naujo atrado sutvarkytus Gegučių ir senąjį miesto parką, kuriuose dabar netrūksta ir besiilsinčiųjų, ir pramogaujančiųjų, todėl tikiuosi, kad ir Vytauto parkas nepristigs lankytojų“, – sakė S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.