Praėjusį šeštadienį dažnas kėdainietis skubėjo į gardžiai imbieru kvepiančius „Kepinių namus“. Juose vyko Vilniaus viešosios įstaigos „GMM projektai“ (Geresnės visuomenės ir socialiai atsakingo verslo projektai) inicijuotos Spalvoto meduolio dienos akcija.

Spalvoto meduolio dienos nuotaikos įkvėpta Eglė Kuprijanovienė su dukromis Martyna ir Justina sakė šiuos gardžius kepinius kepsiančios ir namuose.

Spalvoto meduolio dienos nuotaikos įkvėpta Eglė Kuprijanovienė su dukromis Martyna ir Justina sakė šiuos gardžius kepinius kepsiančios ir namuose.

Daivos Gronskienės vadovaujamas kepėjų kolektyvas „Kepinių namuose“ akcijai iškepė apie du tūkstančius meduolių. „Meduolius kepėme iš labai paprastų produktų: negailėjome meilės, džiaugsmo, draugystės, dar šiek tiek įdėjome medaus, miltų, cukraus, vienų ir kitų prieskonių. Viską gerai išmaišėme ir suformavę šovėme į orkaites“, – šypsodamasi sakė „Kepinių namų“ vadovė D. Gronskienė.
Gardžiųjų meduolių spalvinti rinkosi ne tik Kėdainių specialiosios mokyklos ir vaikų globos namų „Saulutė“ globotiniai, bet ir visi kraštiečiai, kam malonu suteikti džiaugsmo esančiam šalia.
„Manau, kad tokios akcijos, ypač artėjant šventiniam laikui, negali palikti nė vieno abejingo. Išgirdusios apie Spalvoto meduolio dieną, mes su dukromis nė minutei nedvejojome eiti į ją ar ne.

Itin susikaupę meduolius spalvino Jonas ir Smiltė.

Itin susikaupę meduolius spalvino Jonas ir Smiltė.

Visą savaitę skaičiavome dienas, kada tas šeštadienis ateis ir galėsime ne tik pagražinti meduolius, bet ir pabendrauti su vaikais iš vaikų namų. Man labai svarbu, kad vaikai žinotų, jog yra ir kitaip, ne šeimose, augančių bendraamžių. Jie taip pat turi norų ir svajonių, trokšta šilumos bei bendravimo. Manau, kad nuo mažens turime mokyti vaikus suteikti džiaugsmo esančiam šalia, sugebėti atjausti silpnesnį. O šventiškos nuotaikos kūrimas gali suvienyti ir suburti geriems darbams“, – sakė pedagogė Eglė Kuprijanovienė, meduolių spalvinti ankstų šeštadienio rytą suskubusi su dukromis Martyna ir Justina.
Meduolių gražinimo akcijoje netrūko savanorių iš „Mažylių akademijos“, Šviesiosios gimnazijos, Kėdainių muzikos mokyklos. Šventės rengėjus itin pradžiugino jaunųjų muzikantų saksofonininko Tomo Urnikio ir akordeonininko Povilo Neliupšio muzikiniai sveikinimai. O Povilas meduolių spalvinti atėjo nešinas ne tik akordeonu, bet ir mieliausių vaikystės žaisliukų-modeliukų kolekcija, kurią dovanojo vaikų globos namų auklėtiniams.

Vaikų globos namų auklėtiniai į namus grįžo ne tuščiomis – dalis pagražintų meduolių buvo iš karto jiems atiduota.

Vaikų globos namų auklėtiniai į namus grįžo ne tuščiomis – dalis pagražintų meduolių buvo iš karto jiems atiduota.

Mažuosius meduolių tapytojus smagiais piešiniais ant žandukų buvo pasiruošusios pagražinti „Mažylių akademijos“ darbuotojos Lina Stankevičienė ir Vilija Lukošienė, o Juozo Paukštelio pagrindinės mokyklos mokiniai, atėję su mokytoja Vaida Krasauskiene, ne tik noriai spalvino kepinius, bet ir su visais pasidalijo savo pačių pagamintais žaisliukais, kalėdiniais atvirukais ir gėlėmis.
Spalvoto meduolio šventė šiais metais buvo surengta 15 miestų. Šio projekto pagrindinis rėmėjas ˗ Kėdainiuose veikianti įmonė „Nordic Sugar Kėdainiai“. Jos direktoriaus Dainiaus Cibulskio puiki penkių asmenų šeima taip pat buvo atvykusi į „Kepinių namus“ ir gera nuotaika bei šypsenomis dalijosi su visais renginio dalyviais.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.