Lietuvą apskriejo gąsdinanti žinia – Ignalinos rajone „Idavang“ Rupinskų komplekse patvirtintas nepagydomas afrikinis kiaulių maras. 

Krakių žemės ūkio bendrovės vadovas Nikolajus Danilčenko: „Pirmieji kraujo tyrimai optimistiški – viruso neaptikta. Tačiau tebegyvename laukimu“.

Krakių žemės ūkio bendrovės vadovas Nikolajus Danilčenko: „Pirmieji kraujo tyrimai optimistiški – viruso neaptikta. Tačiau tebegyvename laukimu“.

Afrikinio kiaulių maro židinyje imtasi griežtų apsaugos priemonių – maždaug per tris paras buvo sunaikinta (užmigdyta dujomis ir vietoje užkasta) apie 19 tūkst. kiaulių.
Dabar naikinami ir tame komplekse sukaupti pašarai, dezinfekuojamos patalpos, teritorija, srutų rezervuarai.
Kėdainių kraštui itin daug nerimo kelia žinia, kad lygiai savaitė iki afrikinio maro židinio aptikimo ,,Idavang“ Rupinskų komplekse iš jo maždaug 600 paršų buvo pergabenta į šalia Josvainių, Čiukiškių kaime, įsikūrusį bendrovės ,,Sistem“ kompleksą.
,,Sistem“ komplekse auginama net iki 20 tūkst. kiaulių. Ar afrikietiškojo maro virusas nepersimetė ir į jį?
„Paršų nuolat perkame iš įvairių kompleksų, tai – įprastas gamybinis procesas. Visiškas atsitiktinumas, kad paskutinįsyk jų atsivežėme iš Ignalinos rajono.
Dar nežinia, ar tie atsivežti paršai jau buvo užsikrėtę maru, ar dar ne. Pirmaisiais kraujo mėginiais liga nediagnozuota, tačiau atsipalaiduoti nevalia: požymiai dar gali išryškėti.
Slaptasis klinikinis afrikinio maro periodas – gana ilgas, tad kompleksas bus akylai stebimas maždaug dvi savaites.
Mūsų gyvenimas tarsi sustojo: negalime nieko nei pirkti, nei parduoti. Teko pasirašyti dokumentus dėl veiklos apribojimo.
Dirbame, laukiame ir tikimės, kad viskas pasibaigs gerai“, – ankstų pirmadienio rytą sakė bendrovės „Sistem“ gamybos vadybininkas Linas Vaišnora.
Maždaug du tūkstančius kiaulių turi ir Krakių žemės ūkio bendrovė. ,,Auginame tiek, kiek sugebame patys paskersti, perdirbti ir realizuoti. Žinoma, kad naujienos apie afrikinį marą pasėjo nerimo ir mūsų ūkyje. Pirmieji kraujo tyrimai optimistiški – viruso neaptikta. Tačiau tebegyvename laukimu“, – sakė bendrovės vadovas Nikolajus Danilčenko.

Kelios paros iki afrikinio maro židinio aptikimo Ignalinos rajone iš  jo maždaug 600 paršų buvo atvežta į šalia Josvainių įsikūrusį bendrovės ,,Sistem“ kompleksą.

Kelios paros iki afrikinio maro židinio aptikimo Ignalinos rajone iš jo maždaug 600 paršų buvo atvežta į šalia Josvainių įsikūrusį bendrovės ,,Sistem“ kompleksą.

Krakių bendrovės vadovo teigimu, tokioje situacijoje labai svarbu išlaikyti blaivų protą ir nedaryti skubotų sprendimų: „Kartais išsigąstame ir elgiamės ne itin apgalvotai. Pavyzdžiui, buvo nutarta išnaikinti visus Lietuvos šernus. Negi toks likimas laukia ir visų Lietuvos kiaulių?“
Pasak N. Danilčenkos, labai svarbu išsiaiškinti, kaip tas afrikinis maras pas mus atkeliavo bei kas turi dėl to atsakyti: ,,Be abejo, reikia ir saugotis, bet tai privalu daryti protingai.“
Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Alfonsas Genys taip pat patvirtino, kad iki liepos 28-osios ryto afrikinis kiaulių maras rajone neužfiksuotas: ,,Tačiau gyvename sugriežtintu režimu. Fermose nuolat tiriamas kiaulių kraujas. Matysime, kas bus toliau.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.