Gruodžio viduryje paskelbti šalyje svarbiausiu laikomo, verslo bendruomenės pripažinto ir Lietuvos įmonių gaminamą produkciją kasmet įvertinančio konkurso „Lietuvos metų gaminys 2016“ nugalėtojai: Lietuvos įmonių produktai ir paslaugos šiemet pelnė 81 aukso ir 11 sidabro meda­lių. Konkursas yra rengiamas 20 kartą iš eilės. 

A. Toropčinui (viduryje) apdovanojimus įteikė ūkio ministras M. Sinkevičius (kairėje) bei Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas R. Dargis.

A. Toropčinui (viduryje) apdovanojimus įteikė ūkio ministras M. Sinkevičius (kairėje) bei Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas R. Dargis.

Tarp nugalėtojų buvo ir UAB „Sakret LT“ gaminama produkcija – net trys gaminiai pelnė aukso medalius, o vienas – sidabro.

Įteikti keturi medaliai
Statybos ir statybinių medžiagų pramonės grupėje aukso medaliais buvo apdovanota išorinė tinkuojama sudėtinė termoizoliacinė sistema ETICS SAKRET MW-ETA (kaip šilumą izoliuojanti medžiaga naudojama mineralinė vata), išorinė tinkuojama sudėtinė termoizoliacinė sistema ETICS SAKRET EPS-ETA (kaip šilumą izoliuojanti medžiaga naudojamas putplastis) bei giluminis gruntas išsitrinantiems pagrindams SAKRET GTW. Sidabro medalis buvo įteiktas už dvikomponentę hidroizoliacinę mastiką SAKRET TCM.

Keturi „Lietuvos metų gaminio“ medaliai suteikti statybinių mišinių gamintojai UAB „Sakret LT“.

Keturi „Lietuvos metų gaminio“ medaliai suteikti statybinių mišinių gamintojai UAB „Sakret LT“.

Kėdainiuose veikiančios statybinių mišinių gamyklos „Sakret“ vadovas Aleksandras Toropčinas džiaugiasi gautaisiais įvertinimais.
„Labai džiugu, kad ne vienų metų darbas pasipildė tokiais apdovanojimais. Mūsų kolektyvas dirba išsijuosęs ne dėl medalių, bet kad galėtų pasiūlyti gerą produkciją pirkėjui. Džiaugiamės gavę aukso medalius už šiltinimo sistemas bei giliai įsiskverbiantį gruntą. Savo ruožtu rekomenduojame pirkti prekę geresnę, kokybiškesnę, kuri ateities perspektyvoje duos žymiai daugiau naudos kokybės atžvilgiu. Ketvirtasis medalis buvo sidabrinis – už dvikomponentinį hidroizoliacinį mišinį. Jį gaminame jau senokai, tačiau visai neseniai pakoregavome ir gavome dar geresnį produktą“, – sakė A. Toropčinas.

Vertina konkurenciją
Minėtos šiltinimo sistemos yra gaminamos jau kelis dešimtmečius. Jas galima naudoti ir renovuojant, ir statant naujus pastatus. „Šiltinimo sistemų yra visa gama. Jei pirkėjas nori pirkti su mineraliniais tinkais, ar su akriliniais tinkais, ar su mineraline vata, ar su polisteroliu – ne bėda. Mes klientui pagal jo pageidavimą pritaikome visą spektrą pasiūlymų, galimų naudoti patiems įvairiausiems atvejams. Be to, mes dėl gaminamos produkcijos kokybės neabejojame ir už ją atsakome“, – tikino A. Toropčinas.
Pasak vadovo, įmonė nebijo konkurencijos, nes dėl tarpusavio įmonių konkuravimo išlošia tik pirkėjas. „Konkurencija duoda žymiai geresnį efektą, kai ji būna tikra. Nekalbu apie, pavyzdžiui, PMV grobstymą. Mes tokių dalykų niekada netoleravome ir netoleruosime“, – sakė jis.

Šiltinimo sistemos, gavusios „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimą, struktūra.

Šiltinimo sistemos, gavusios „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimą, struktūra.

Produkcija pigo
„Sakret“ įeina į pasaulinį gamyklų tinklą. Kėdainiuose „Sakret LT“ veikia nuo 2008 metų. Šiuo metu gamykloje dirba apie 20 žmonių. Gamykloje gaminama daugiau nei 250 produktų, per metus čia vidutiniškai pagaminama apie 50 tūkst. tonų produkcijos.
„Praėjusiais metais didžiąją dalį gaminių realizavome čia, Lietuvoje. Realizuojame ir Kaliningrade, Latvijoje. Praėjusiais metais buvo statybos sektoriaus nuosmukis. Mes sugebėjome išlaviruoti kainos atžvilgiu, tad mūsų apdailos sektoriaus prekės atpigo“, – sakė pašnekovas.
2015 metais įmonė taip pat buvo įvertinta „Metų gaminio“ medaliu. Jis suteiktas už betoną, kuris, anot pašnekovo, yra pagrindinis gaminamas produktas. „Betonas – mūsų duona. Beje, mes sukūrėme betoną, kuris neskęsta, yra žymiai lengvesnis. Mes nuolat ieškome naujovių, kuriame inovacijas“, – pasakojo A. Toropčinas ir pridūrė, kad įmonė visada stengiasi atsižvelgti į klientų poreikius.

Statybiniai mišiniai sandėliuose ilgai neužsibūna, jie paklausūs, tad nuo konvejerio keliauja į statybininkų rankas.

Statybiniai mišiniai sandėliuose ilgai neužsibūna, jie paklausūs, tad nuo konvejerio keliauja į statybininkų rankas.

Įteikiami jau 20 kartą
Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.
„Jau dvidešimtą kartą pramonininkai renkasi ir apdovanoja metų gaminius, vertus geriausiųjų vardo. Tai leidžia apibendrinti metus ir dar kartą įsitikinti, kad Lietuvos verslas nuolat plečia savo galimybių ribas, nepaisant įvairių iššūkių, demonstruoja tvirtą stuburą ir siekį drąsiai konkuruoti tarpusavyje bei su kitų valstybių verslu, didinti eksportą ir auginti savo šalį“, – sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.