Jau kelios dienos ties Josvainių ir Didžiosios gatvių sankirta verčia stabtelėti užburiantys kvapai – vietoje „Senamiesčio“ vaistinės įsikūrę „Kepinių namai“ tiesiog gundo užsukti į vidų.

Kėdainiečiai – smalsūs žmonės: užsuka, apsižvalgo ir tuščiomis neišeina – išsineša net po kelis skirtingus kepinius.

Kėdainiečiai – smalsūs žmonės: užsuka, apsižvalgo ir tuščiomis neišeina – išsineša net po kelis skirtingus kepinius.

Naują kepyklėlę senamiestyje atidarė daugeliui kraštiečių žinoma verslininkė‘ priemiestiniame Sirutiškyje įsikūrusios kavinės– motelio „Raganė“ šeimininkė Daiva Gronskienė.
Priėmė kaip likimo ženklą
„Pernai rudenį važiavau pro šią vietą ir stabtelėjusi ties perėja pamačiau užrašą: „Parduodama“.

Po mėnesio vėl važiavau tuo pačiu maršrutu ir vėl akys užkliuvo už to paties užrašo. Priėmiau tai kaip likimo ženklą, kad tas statinys skirtas man.
Pirkimo procedūros truko neilgai. Pirmąkart į šiuos namus įžengusi kaip savininkė artimųjų paprašiau pirmiausiai nuimti grotas ir plačiai atidaryti duris. Net nedvejojau, kad čia atsiras kepyklėlė: pati labai mėgstu kepinius ir noriu jais palepinti kitus“, – pasakojo D. Gronskienė.

Įdarbinta 11 žmonių
Dabar ,,Kepinių namai“ jau siūlo įvairų asortimentą – sausainius, tortus, pyragus, ragaišius, duoną, kibinus, sriubą, arbatą ir kavą. Viskas kepama čia pat, rūsyje įrengtoje kepykloje.
„Panašius gaminius kepdavome ir Sirutiškyje, tačiau ten visko reikėdavo mažiau. Naujojoje kepykloje jau įdarbinta vienuolika žmonių: du – prie prekystalio, kiti – kepėjai.
Pirmosios dienos parodė, kad kėdainiečiai smalsūs: daugelis užsuka, apsižvalgo ir tuščiomis neišeina – išsineša net kelis skirtingus kepinius“, – sakė D. Gronskienė.
Moteris prisipažino, kad atidariusi kepyklėlę įgyvendino seną svajonę – skubančiuosius į darbą iš pat ryto pakviesti kvapnios kavos.
„Nuo pirmadienio iki penktadienio darbą pradedame septintą ryto, kad einantieji į darbus, galėtų užsukti ir pasimėgauti šviežia bandele bei aromatingos kavos puodeliu.
Vakarais dirbame iki aštuonioliktos, o šeštadieniais – nuo aštuntos valandos ryto iki trečios popiet. Sekmadieniais ilsėsimės“, – pasakojo šeimininkė.

Kėdainiečiai – smalsūs žmonės: užsuka, apsižvalgo ir tuščiomis neišeina – išsineša net po kelis skirtingus kepinius.

Kėdainiečiai – smalsūs žmonės: užsuka, apsižvalgo ir tuščiomis neišeina – išsineša net po kelis skirtingus kepinius.

Pirmieji neprisvilo, bet …
Savo kepyklėlėje D. Gronskienė pasiryžusi įtikti išrankiausiam skoniui, todėl kviečia ne tik užsukti bei ką nors įsigyti, bet ir sakyti pastabas.
„Kol kas kepame pačių sugalvotus bei patikrintus kepinius. Tačiau jei tik atsiras norinčiųjų, galėsime pateikti įmantresnių skanėstų. Tiriame poreikius ir bandysime prie jų taikytis“, – sakė D. Gronskienė.
Ar pirmąją darbo dieną niekas neprisvilo? Šeimininkė šyptelėjo: ,,Neišvengėme kitokio nesklandumo. Viena darbuotoja, kepdama šokoladinius sausainius, vietoje cukraus į tešlą įbėrė druskos. Jų paragavęs pirkėjas grįžo ir paklausė, ar tikrai tas desertas turi būti sūrus. Susižvalgėme ir akimirksniu supratome klaidą.“
Kepėjos, be abejo, atsiprašė, sausainius pakeitė, o tada juokaudamos ėmė svarstyti, kad tai – geras ženklas: juk tokių nesusipratimų geriau patirti starte negu įsibėgėjus.
Pati D. Gronskienė labiausiai mėgsta kepti ir valgyti mėlynių pyragą: „Tuoj sunoks naujas šių uogų derlius. Tada kėdainiečius lepinsiu puikiu desertu.“

About The Author

Related Posts

5 Responses

 1. li

  Uoj pelno bus kai mokslo metai prasidės.. Gimnazistų mėgstamiausia vietele taps 🙂

  Atsakyti
 2. Arnas

  Juokai juokais, bet pries kelis menesius reikejo septinta ryto buti pas daktarus, is ju i miesto centra grizau apie 7.30 ir labai norejaiu iki darbo isgerti kavos. Deja, niekur jos neradau. Malonu, kad dabar tokia galimybe atsirado.

  Atsakyti
 3. skanėstų mėgėja

  Sėkmės vyriausiai kepėjai Daivutei 😉 skanių bandelių kėdainiečiams, kvapnių kėdainių svečiams.

  Atsakyti
 4. violeta

  Siandien taip pat aplankeme sia nauja vieta.patogu ateiti.aplinka jauki.tik va bandeliu tesloje turbut druskytes truko siaip pirkau kibina tai super. Bet vat bandeleje truko (ir ne man vienai taip pasirode).bet manau tobules viskas taigi sekmes jusu kepyklelei.dar apsilankysim

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.