Vainotiškių ir aplinkinių vietovių bendruomenės jau septintą kartą Jonines sutiko ne tik tradiciniais laužais, bet ir šienpjovių varžytuvėmis.

Septintosiose šienpjovių varžytuvėse niekas neprilygo Juozui Žaltauskui. Tarp nugalėtojų – ir vienintelė moterims atstovavusi Nijolė Kanapinskienė.

Septintosiose šienpjovių varžytuvėse niekas neprilygo Juozui Žaltauskui. Tarp nugalėtojų – ir vienintelė moterims atstovavusi Nijolė Kanapinskienė.

sienpjoviai_7800Šįkart dalgius į rankas ryžosi paimti septyni vyriškiai ir viena moteris – šlapaberžiškė Nijolė Kanapinskienė.
„Pirmąkart dalgį į rankas paėmiau būdama keturiolikos: netikėtai susirgo tėtis, brolių nebuvo namuose, tad dviem karvutėms parūpinti šieno teko man.
Taigi dalgio nebijau jau daug metų, tačiau dabar jo beveik neprisireikia – sodybos pievutes šienaujame elektrinėmis vejapjovėmis“, – prieš stodama į pradalgę, spėjo papasakoti šlapaberžiškė.
Geriausio šienpjovio titulas visgi teko vyrui – Ąžuolaičių kaimo ūkininko Petro Vaitelio darbininkui Juozui Žaltauskui.
„Juozas – puikus darbininkas, nevengia jokių darbų, tarp jų – ir dalgio paimti į rankas. Juk reikia avytėms žolės pripjauti, o dėl glėbio traktoriaus kurti neverta“, – nugalėtoją gyrė P. Vaitelis.

sienpjoviai_7713Šienpjovių varžytuvėmis itin džiaugėsi vyriausias jų dalyvis – Žemdirbystės institute daug metų mokslui atidavęs profesorius Antanas Svirskis: „Gaila, kad dalgius daug kur išstūmė mechanizmai. Juk šienpjovys išsaugodavo ir paukščiukus, ir kiškelius, ir kitus smulkius gyvius, o traktoriai visa tai naikina.“
Dabartinį šienavimą A. Svirskis vadina kosmetiniu – juk žolė tiesiog nuskutama kaip barzda.
„Jau turime į ką lygiuotis: ekologiška žemdirbyste vis labiau susidomintys vokiečiai, austrai ne tik šienauja dalgiais, bet ir aria arkliukais.
Manau, kad tie, kurie iš valstybės gauna pašalpas, galėtų dalgiais pamosuoti – pagražėtų kaimai ir gyvenvietes“, – sakė profesorius.
Šienpjovių varžytuves organizavusi Vainotiškių bendruomenės pirmininkė Elena Purauskienė suskaičiavo, kad per septynerius metus jėgas jose išbandė apie šimtas šienpjovių.
„Idėją rengti šienpjovių varžytuves pasiūlė mūsų bendruomenės narys Alfonsas Maniokas. Iš pradžių dvejojome, ar tai ką nors sudomins, tačiau jau per pirmąjį susiėjimą pamatėme – žmonėms naujas iššūkis patinka.
Kasmet surandame laukelį, kuriame žolė iki Joninių spėja gerai paaugti. Šienautojai vertinami pagal du kriterijus – pradalgės tiesumą ir sugaištą laiką.
Azartas, beje, daug ką paskatina pirmąjį kriterijų primiršti – jam pasidavusieji paiso tik pjovimo spartos. Tačiau vertintojai visada atsižvelgia ir į pradalgės tiesumą“, – sakė E. Purauskienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.