Leisti ar neleisti mokyklose-darželiuose „Puriena“ ir „Vaikystė“ nuo rugsėjo formuoti pirmąsias klases? Tokį klausimą spręsti artimiausiame rajono Tarynos posėdyje turės Tarybos nariai.

 „Vaikystėje“ niekada netrūko norinčiųjų mokytis pradinėse klasėse.

„Vaikystėje“ niekada netrūko norinčiųjų mokytis pradinėse klasėse.

Šią savaitę Švietimo ir kultūros komiteto posėdyje svarstyti mokyklų-darželių „Puriena“ ir „Vaikystė“ prašymai dėl teisės juose palikti pradinį ugdymą.
2012 metų vasario mėnesį patvirtintame rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos plane buvo numatyta 2014 metų rugsėjį mokyklose–darželiuose „Puriena“ ir „Vaikystė“ nebeformuoti pirmųjų klasių. Tiesiog nutarta pamažu mokyklas-darželius palikti ikimokyklinėmis įstaigomis. Įgyvendinant švietimo įstaigų pertvarką per kelerius metus mieste liktų dvi išgrynintos gimnazijos, kuriose mokytųsi devintų-dvyliktų klasių mokiniai, trys pagrindinės mokyklos taptų progimnazijomis su pirmų – aštuntų klasių mokinukais, tarp jų ir pradinukais.
Tačiau tokį planą pakoreguoti nori „Vaikystės“ ir „Purienos“ bendruomenės, kurios išsakė norą tęsti pradinį mokymą savo įstaigose.
„Maždaug 85 procentai mūsų įstaigą lankančių vaikų tėvų nori, kad mes liktume mokykla ir vaikai galėtų čia mokytis. Turime puikius vaikus, geras patyrusias ir kvalifikuotas mokytojas, visus reikalavimus atitinkančią mokymo bazę, tad norime leisti tėvams pasirinkti, kur mokytis jų vaikams. Tikrai nesakome, kad didžiosios mokyklos dirba prastai, bet ir mes vaikus mokome ne blogiau negu jos. Jei tėvai pageidauja, tai jiems reikia palikti pasirinkimo teisę“, – savo bendruomenės nuomonę Švietimo ir kultūros komiteto posėdyje išsakė mokyklos-darželio „Puriena“ direktorė Birutė Naruševičienė. Panašiai kalbėjo ir „Vaikystės“ vadovė Zita Petrokienė: „Paprastai pertvarkos daromos, kai įstaigai trūksta lėšų ar vaikų. Mums netrūksta nieko. Esame populiari mokyklėlė, kuri kasmet be vargo sukomplektuoja pradinukų klases ir jose beveik nebūna nubyrėjimo, nebent tėvai išvažiuoja gyventi į užsienį ir kartu išsiveža vaikus. Teikiame kokybišką pradinį ugdymą, be to, suteikiame galimybę mokytis ir pagal Montesori metodą.“
Tėvų vardu į komiteto narius kreipusis Žaneta Žilinskienė sakė, jog švietimo įstatymas leidžia pasinaudoti ugdymo įvairove.
„Tik trisdešimt šalies rajonų turi mokyklas-darželius. Jų kasmet vis mažėja. Rekomendruoju laikytis tinklo pertvarkos plano ir įstaigas išgryninti“, – sakė J. Lukoševičius.
Nesuteikti išskirtinių teisių mokykloms-darželiams siūlo ir rajono švietimo įstaigų profesinių sąjungų atstovai.
Taigi rajono Tarybos nariams teks gerokai pasukti galvas, kaip pasielgti priimant sprendimą dėl švietimo tinklo pertvarkų: ar įsiklausyti į kraštiečių norus, ar laikytis iš anksto sudėliotų planų.

Plačiau apie šią aktualiją skaitykite artimiausiame laikraščio „Kėdainių mugė“ numeryje.

About The Author

Related Posts

6 Responses

 1. Mama

  Rizikuoju likti nesuprasta kitų „purieniuku“ tevu, taciau, tiesa pasakius, problemos juk nera: pertvarkos planuojamos mieste, vaikams iki pagrindiniu mokyklu – palyginti netoli. O gyvenimas juk sparciai keiciasi, tad privalu nuo jo neatsilikti. Pastebiu idomia tendencija – pas mus beveik visada tik is pradziu bandoma inirtingai priesintis bet kokioms permainoms. Veliau, nurimus aistroms, dazniausiai pripazistama, kad jos – logiskos.

  Atsakyti
 2. Rasa

  Tobulinant programas ir vykdant reformas nesikeičia santykis tarp žmonių! Ar teisingai šiandien švietime dėliojami prioritetai?! Reforma ar santykis? Ką ugdome mūsų vaikuose?

  Atsakyti
  • rasai

   Reforma ar santykis? Ką ugdome mūsų vaikuose? Klausimai, be abejo, labai svarbūs. Tačiau ar jų sprendimo kokybe esminiai riklauso nuo to, ar mokymas prasides darzelyje ar mokykloje?

   Atsakyti
   • Rasa

    Manoji patirtis sako – vienareikšmiškai taip! Esminiai dalykai – bendruomenės dydis, pedagogų kompetencija (kuri minėtame d/m atitinka šeimoje diegiamas vaikams vertybes). Deja, energija švaistoma „darbui su reformomis“, o ne su mūsų vaikais…

 3. Alvydas

  Man visgi labiau skaudu, kai uždaro kokią nors mokyklėlę kaime ir jos vaikams į pamokas tenka važinėti desimttis kilometrų. Ten vargsta ir vaikai, ir tėvai, o mieste – juk viskas vietoje.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.