Pastaraisiais metais bendrovė „Kėdbusas“, sparčiai modernizavusi autobusų parką, į kurio atnaujinimą buvo investuota daugiau kaip 800 tūkstančių eurų, sulaukė dūrio į nugarą. Viešai buvo suabejota ne tik šios bendrovės vadovų veiklos skaidrumu, bet ir teigiama, kad neva už didesnę nei rinkos vertę buvo nupirkti seni autobusai. Kad išsklaidytų visas abejones, į Kėdainius atvyko Vokietijos bendrovės „VDL Bus Center“, iš kurios buvo nupirkti dėvėti, bet visiškai modernizuoti autobusai, atstovas Evald Piklaps, kuris susitiko su bendrovės „Kėdbusas“ vadovais, taip pat rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi.

 

Į Kėdainius atvykęs Vokietijos bendrovės „VDL Bus Center“ atstovas Ewald Piklaps (pirmas iš kairės) dar kartą pristatė bendrovės „Kėdbusas“ vadovams ir rajono merui Sauliui Grinkevičiui (antras iš kairės), kaip buvo modernizuojami dabar rajono keliais riedantys autobusai.

„Autobusai, kurie šiandien sėkmingai eksploatuojami Kėdainių rajone, be jokios abejonės, yra visiškai atnaujinti mūsų bendrovės gamykloje Vokietijoje. Taip, tai dėvėtos transporto priemonės, tačiau prieš atvežant juos į Kėdainius, buvo atnaujinti jų kėbulai, modernizuotas salonas, atlikti važiuoklės bei stabdžių sistemų kapitaliniai remonto darbai, atnaujintos kompiuterinės programos. Tačiau svarbiausia, kad į juos buvo sudėti nauji varikliai, atitinkantys EURO 5 standartą. Tad po rekonstrukcijos šie autobusai tapo itin ekologiški ir taupūs“, – pabrėžė Vokietijos bendrovės „VDL Bus Center“ atstovas E. Piklaps.

Čia pat svečias iš Vokietijos pabrėžė, kad EURO 5 standartą atitinkantis naujas autobusas kainuotų apie 220 tūkstančių eurų, tuo tarpu bendrovė „Kėdbusas“ už vieną dėvėtą visiškai modernizuotą autobusą mokėjo šiek tiek virš 30 tūkstančių eurų. Tiesa, po visiško modernizavimo, kuris vienam autobusui kainavo apie 50 tūkstančių eurų, jie dar šiek tiek buvo eksploatuojami Olandijoje. Todėl naujosios transporto priemonės nupirktos už mažesnę kainą.

Patys vyko į Vokietiją

Bendrovės „Kėdbusas“ vykdantysis direktorius Vygandas Vanagas teigė, kad dėl atliktų modernizavimo darbų nekyla abejonių ne tik bendrovės vadovybei, bet ir kasdien naujaisiais autobusais keleivius vežantiems vairuotojams.

„Visų autobusų techniniuose pasuose yra visi įrašai apie atliktus autobusų modernizavimo darbus. Taip pat, kad įsitikintume atliktų darbų kokybe, siuntėme savo atstovą į Vokietijoje esančią gamyklą, kad prieš perkant šie apžiūrėtų ir įvertintų atliktų darbų kokybę. Viskas buvo atlikta idealiai, pagal aukščiausius standartus“, – pabrėžė V. Vanagas.

EURO 5 standartą atitinkantis naujas autobusas kainuotų apie 220 tūkstančių eurų, tuo tarpu bendrovė „Kėdbusas“ už vieną dėvėtą visiškai modernizuotą autobusą mokėjo šiek tiek virš 30 tūkstančių eurų.

Bendrovės „Kėdbusas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Michailas Pušnovas, vykęs į Vokietiją apžiūrėti modernizuojamų transporto priemonių, teigė, kad autobusai buvo ne tik apžiūrimi, bet ir bandomi, o už tokią kainą niekas tokios geros kokybės autobusų pasiūlyti negalėjo.

„Prieš perkant autobusus mes juos nuodugniai patikrinome: apžiūrėjome visus svarbiausius agregatus, net po autobusais landžiojome“, – prisiminimais dalinosi M. Pušnovas. Tiesa, pašnekovas prisiminė, kad apžiūrint autobusus, keliuose buvo rasta smulkių trūkumų, kurie Vokietijoje gamykloje buvo tuoj pat pašalinti, o už tai apie 8 tūkstančius eurų sumokėjo kompanija „VDL Bus Center“.

„Tokios puikios kokybės autobusų, kokiais šiuo metu vežame Kėdainių rajono gyventojus, dar tikrai neturėjome. O ir gyventojai be galo džiaugiasi, kad žiemą autobusų salonuose šilta, o vasarą – pakankamai gaivu. Tiesa, įsigijus naujas transporto priemones ir vairuotojams palengvėjo darbas, nereikia keleivių vežti bijant, kad kažkur autobusas suges. Iki šiol eksploatuojami autobusai nekelia jokių problemų, nors per metus Kėdainių krašto keliais jie nurieda apie 50 tūkstančių kilometrų“, – džiaugėsi bendrovės „Kėdbusas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Geriau nei naujesni

Paklaustas, kodėl bendrovė „Kėdbusas“ rinkosi senesnius – 10 ar 15 metų – autobusus nei naujesnius, V. Vanagas teigė, kad daug geriau pirkti senesnį, bet visiškai modernizuotą autobusą, kuris ateityje nekels didelių rūpesčių, nei naujesnį, kurių rida siekia 600–800 tūkstančius kilometrų.

„Tokiu atveju mes įgytume ne transporto priemonę, o bėdą, į kurios remontą patiems reikėtų investuoti milžiniškus pinigus. Mes jaučiame didžiulę atsakomybę prieš gyventojus, nes šie autobusai perkami iš mokesčių mokėtojų pinigų. Nupirktas autobusas turi tarnauti žmonėms, o ne stovėti garaže“, – pabrėžė bendrovės „Kėdbusas“ vykdantysis direktorius.

V. Vanagas atskleidė ir kodėl autobusai buvo perkami iš Vokietijos bendrovės „VDL Bus Center“. Pasak jo, perkant transporto priemones iš vieno tiekėjo, daug paprasčiau remontuoti.
„Anksčiau turėjome itin margą, skirtingų markių autobusų parką. Todėl būdavo labai sunku juos remontuoti, kiekvienam autobusui sugedus reikėdavo vis užsakinėti ir papildomai gaišti laiką laukiant detalių. Dabar bus daug paprasčiau – net galėsime turėti detalių rezervą, kad prireikus galėtume iš karto šalinti atsiradusius gedimus“, – teigė V. Vanagas.

Situacija pasikeitė kardinaliai

Susitikime su Vokietijos bendrovės „VDL Bus Center“ atstovu E. Piklaps dalyvavęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pabrėžė besidžiaugiantis, kad bendrovėje „Kėdbusas“ situacija kasdien vis gerėja, o gyventojai džiaugiasi patogiomis kelionėmis.

„Man tikrai viskas aišku ir aš galiu drąsiai sakyti, kad situacija „Kėdbuse“ pasikeitė radikaliai. Ir tik į gerąją pusę. Mes visi džiaugiamės, kad yra nupirkti tokie kokybiški ir patogūs autobusai. Norėčiau pastebėti, kad ir kolektyve situacija yra daug geresnė. Vairuotojai patenkinti ne tik naujais autobusais, bet ir nors po truputį, tačiau kylančiais atlyginimais. Aš nuoširdžiai dėkoju „Kėdbuso“ vadovams už puikų darbą ir tikiu, kad bendromis jėgomis ateityje situacija Kėdainių rajono viešojo transporto sektoriuje tik gerės“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

One Response

  1. Michailas

    Mes nebijome viešumos,nes mes viską darome teisingai.Kaip rašė Rinkos Aikštė komentaruose profsąjunga turi ginti darbo žmogų o ne darbdavį,šio atveju profsąjunga gina visų dirbančiųjų interesus tai yra Kėdbuso bendrovės garbe. Mes jaučiame didžiulę atsakomybę prieš gyventojus, nes šie autobusai perkami iš mokesčių mokėtojų pinigų. Rinkos Aikštė komentaruose jau pradėjo http://www.rinkosaikste.lt/naujienos/aktualijos/kodl-seni-autobusai-kainavo-taip-brangiai?komentarai puolimą į mūsų kolektyvą,parašė mano kolegų vardais,taip stengiasi įgelti man ir suskaldyti mus.
    Noriu padėkoti mūsų merui S. Grinkevičiui už pasitikėjimą ir šiltus žodžius musų bendrovės…

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.