Jau keleri metai rugpjūčio mėnesį kėdainiečiai vadina renginių maratono mėnesiu. Įvairūs tradiciniai renginiai tiesiog veja vienas kitą – Agurkų, Ledų, Miesto gimtadienio šventės miestelėnams neleidžia liūdėti.

Džiazo festivalį Kėdainiuose atidarė ne kartą respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose laurus nuskynęs Kėdainių muzikos mokyklos bigbendas.

Džiazo festivalį Kėdainiuose atidarė ne kartą respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose laurus nuskynęs Kėdainių muzikos mokyklos bigbendas.

O šįmet šią šventinę puokštę papildė naujiena – pirmąkart vykęs džiazo festivalis „Broma Jazz“. Jo sumanytojai maždaug penkerius metus brandino renginio idėją ir per pusmetį suorganizavo nuostabią improvizacijų fiestą.
„Ilgai patys savęs klausėme, ar dar kažkas gali sudominti kėdainiečius, kurie yra gana išlepinti renginių. Juk turime įvairių švenčių, vyksta koncertai, atvažiuoja teatrų trupės. Tačiau dvejones nutraukė bičiuliai padrąsinę, kad miestui reikia naujovės“, – sakė vienas festivalio sumanytojų, Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas Vitalis Vidikas.
Kėdainius prisijaukinęs džiazas čia skamba jau bene 40 metų. Festivalio programoje buvo suplanuoti ir sėkmingai nuskambėjo šeši nemokami gyvo garso džiazo koncertai trijose scenose – viešojoje bibliotekoje, rotušės kiemelyje ir Daugiakultūriame centre.
Festivalyje buvo galima išgirsti įvairiausių džiazo krypčių ir variacijų: swing, funk, big band jazz, electrobop, smooth jazz, free jazz ir kitų. Maždaug 100 atlikėjų arsenale – Lietuvos džiazo korifėjai: Leonidas Šinkarenko, Liutauras Janušaitis, Arvydas Joffe, Linas Būda ir daug perspektyvaus jaunimo. Taip pat svečiavosi gitaristas Robin Aristorenas, dainininkė Daiva Starinskaitė ir net kėdainietiškų šaknų turinčio JAV astronauto K. J. Bobko dukra Ana, jau kuris laikas džiazuojanti Italijoje.
Be koncertų į festivalį puikiai įsiliejo šurmuliuojantis blusų turgus, po miestą blaškėsi nenustygstantys lindihopo šokėjai.
Festivalį padėjęs rengti V. Vidiko auklėtinis Dovydas Sagaitis labiausiai džiaugėsi, kad visi muzikantai ištesėjo savo pažadus ir nepasididžiavo atvykti į jauną džiazo renginį.

Saulius Grinkevičius (kairėje) ir Vitalis Vidikas renginiu liko patenkinti.

Saulius Grinkevičius (kairėje) ir Vitalis Vidikas renginiu liko patenkinti.

Neformalus festivalio krikštatėvis, vienas pagrindinių jo rėmėjų verslininkas Saulius Grinkevičius gyrė jaunimą už sumanymą miestui padovanoti intelektualią šventę: „Kažkaip esame pripratę prie tradicinių susiėjimų. Kai kam jie jau pabodo, tad šis festivalis švelniai sudrebino miesto kultūrinį gyvenimą. Tokio intelektualaus rimtesnio renginio mums tikrai reikėjo. Juk vien pigūs mėgėjiški fonograminiai koncertai pabosta. Pats mėgstu džiazą, tad nebuvo sunku apsispręsti, ar padėti jaunimui įgyvendinti jų sumanymą. Graži pradžia padaryta. Panašu, kad miestėlėnai naujovę priėmė noriai, tad linkiu, kad Kėdainiuose šis festivalis prigytų ir kasmet turiningai vainikuotų vasariškų švenčių maratonus.“
Laisvės idėjomis alsuojantis džiazas apgaubė Kėdainius ir švelniai palietęs bei užbūręs pasklido tarp kėdainiečių. „Nekantriai lauksime kitų metų rugpjūčio. Net neabejojame, kad tada mus vėl aplankys sugrįžtantis džiazas ir galbūt dar spalvingesnis“, – skirstydamiesi po koncertų vieni kitiems linkėjo džiazo mylėtojai.

 

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.