Vasaros pradžia kėdainiečiams pateikė nemalonių staigmenų. Sekmadienio vakarą per miestą praūžus smarkiai audrai prireikė net ugniagesių gelbėtojų pagalbos.

vetra_1093

Ugniagesiai suskubo nuo Rasos gatvės patraukti išverstą medį, kuris trumpam buvo sustabdęs eismą.

Gelbėtojai skubėjo patraukti nuo Rasos gatvės didžiulį medį, kurį su šaknimis išvertė audra.
Išrautų medžių netrūko ir dalyje J. Basanavičiaus gatvės. Apie 19 valandą pervažiavus miestą, buvo matoma, jog škvalas praūžė maždaug per pusę miesto: nuo centro autobusų stoties link. Žmonės aptarinėjo ne tik smarkios liūties, bet ir netikėtos krušos, kai iš dangaus krito maždaug lazdyno riešutų dydžio ledukai, bei nevaldomo vėjo gūsių padarinius. Be išrautų medžių nuostolių patyrė ir prekybos centras „Maxima“, J. Basanavičiaus g. 93. Jis buvo uždarytas, nes dėl smarkaus lietaus į parduotuvę pradėjo plūsti lietaus nuotekų vanduo.
Rajono savivaldybės Aplinkosaugos ir civilinės saugos skyriaus vyriausiojo specialisto Stasio Okunevičiaus teigimu, panašu, kad vėtra nuniokojo tik dalį miesto, mat iš seniūnijų iki pirmadienio ryto niekas nesikreipė.
Dotnuvos meteorologijos stoties viršininkė Natalija Gaurilčikienė prasidėjus darbo savaitei net nustebo išgirdusi klausimą apie sekmadienio gamtos išdaigas: „Pas mus Akademijoje iškrito vos keli lašai lietaus. Panašu, kad vakar per miestą praūžė tropinė audra. Taip nutinka, kai susiduria šaltos ir karštos oro srovės. Dabar šalti orai ateina iš šiaurės, o šiluma atnešama iš pietryčių. Srovės kaip tik susiduria virš Lietuvos ir stebina permainingais reiškiniais. Mūsų jau nebeturėtų gąsdinti kontrastingi orai.“
Sinoptikai sako, jog šią savaitę orai taip pat pateiks nemalonių staigmenų. Birželio pradžia bus vasariškai šilta – temperatūra pakils iki 28 laipsnių šilumos, tačiau pliaups lietūs, o kai kur sulauksime ir stipraus vėjo bei krušos.
Pirmomis savaitės naktimis oro temperatūra sieks 11-17 laipsnių šilumos, dienomis pakils iki 23-28 laipsnių.
Savaitės pradžioje sulauksime liūčių, kai kur iškris ir kruša, vėjas vietomis sieks 15-20 m/s.
Trečiadienį ir ketvirtadienį vėjas turėtų susilpnėti, tačiau perkūnijos metu galimas škvalas. Dieną oro temperatūra bus keliais laipsniais aukštesnė nei savaitės pradžioje.
Penktadienį ir savaitgalį tokie permainingi orai nebevargins – nors kai kur žemę maitins trumpi lietūs, tačiau laikysis ir šilti orai.

vetra_1114

Išrautų medžių netrūko dalyje J. Basanavičiaus gatvės.

 

Vilija Mockuvienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.